„Maniau, kad praėjo viena savaitė“, – pasakoja vyras. Tada seselė jam paaiškino, jog palatoje jo nebuvo ne savaitę, o šešias, rašo buzzfeednews.com.

„Buvau toks silpnas. Tas galbūt ir buvo sunkiausia. Neturėjau jėgų net nulaikyti savo telefono. Jis atrodė toks sunkus. Negalėjau nieko parašyti, nes labai drebėjo rankos“, – prisimena pacientas.


43 metų slaugytojas iš San Fransisko neserga jokiomis gretutinėmis ligomis. Dirbdavo šešias ar net septynias dienas per savaitę. Svėrė 86 kilogramus. Antradienį žurnalistams sakė, kad, praėjus kelioms savaitėms nuo tada, kai vėl galėjo valgyti normalų maistą, svėrė 62 kilogramus. Plaučių funkcija į senas vėžes pradeda lėtai grįžti tik dabar.

M. Schultzas su savo 30 tūkst. sekėjų instagrame pasidalijo nuotrauka, iliustruojančia, ką su jo kūnu padarė COVID-19. Nuotrauka kairėje daryta likus mėnesiui iki ligos. Fotografija dešinėje – iš ligoninės palatos. Tos kelios minutės, kai teko pastovėti šalia lovos darant nuotrauką, siaubingai išvargino.

„Maniau žinąs, kas tas koronavirusas. Nemaniau, kad tai taip rimta, kol situacija nepradėjo slysti iš rankų. Maniau, kad esu jaunas, todėl man virusas nepavojingas. Daug žmonių taip galvoja. Tad norėjau parodyti, kad tai gali nutikti bet kam. Visai nesvarbu, tu jaunas ar senas, turi gretutinių ligų ar ne. Liga tave pasieks“, – teigia sveikstantis vyras.


Į ligoninę M. Schultzas kreipėsi kovo 16 dieną. Prieš dvi dienas atvyko į Bostoną iš gimtojo San Fransisko aplankyti savo vaikino 29 metų DJ Josho Hebblethwaite‘o. Jautėsi gana keistai, bet nekarščiavo. Dar prieš savaitę pora Majami Biče dalyvavo „Winter Party Festival“, tą savaitę renginiuose dalyvavo keli tūkstančiai žmonių. Instagrame M. Schultzas džiaugėsi puikiai leidžiantis laiką. Besilinksminant niekas tuomet net neįtarė, kad šalia linksminasi ir virusas.

„Žinojome, kad jis kažkur šalia. Nebuvo jokių ribojimų. Jokio karantino. Tiesiog manėme, kad dažniau plausime rankas, neliesime veido, ir viskas bus gerai“, – pasakoja amerikietis.

„Winter Party“ iš viso susirgo mažiausiai 38 žmonės, trys vyrai mirė.

Po dviejų dienų Bostone pora pasijuto labai prastai. M. Schultzo temperatūra pakilo iki 39,5 laipsnių, buvo sunku kvėpuoti. Vyro plaučiai prisipildė skysčio. Vyrai skubiai išvežti į ligoninę.

„Jį iš karto paguldė, net negalėjome atsisveikinti“, – sako J. Hebblethwaite‘as.

Pirmą dieną ligoninėje pacientas pirmiausia deguonies gavo per nosį, tuomet per veidą dengiančią deguonies kaukę, o galiausiai buvo užmigdytas.

„Vienas iš gydytojų man užsiminė, kad greičiausiai būsiu intubuojamas, siaubingai išsigandau“, – pasakoja pacientas.

Po keturių dienų jis buvo pervežtas į didesnę ligoninę. J. Hebblethwaite‘as tapo mylimojo įgaliotiniu gydymo tikslais.

„Buvome tik mudu, tad, prireikus, priimti sprendimą už jį galėjau aš. Vien tas faktas labai gąsdino“, – prisipažįsta J. Hebblethwaite‘as.

M. Schultzas buvo intubuojamas keturias su puse savaitės, o mylimasis visą tą laiką dėl ligoninės protokolo lankyti negalėjo. Vyras kas keturias valandas skambindavo į ligoninę, prašydavo informacijos ir perduoti pacientui, kad jį myli.

„Maždaug po keturių savaičių sesutės leido jį pamatyti „FaceTime“. Atrodė, kad jam koma. Buvo labai baisu. Žinoma, buvau ir labai laimingas, galėdamas jį pamatyti“, – pasakoja J. Hebblethwaite‘as.

Vis dar sveikstantis M. Schultzas sako, kad tiek jis, tiek jo vaikinas internete sulaukė daug neigiamų reakcijų dėl dalyvavimo „Winter Party“. Netgi buvo tokių, kurie teigė, kad vyras buvo vertas susirgti, tačiau jis pat stengiasi nepasiduoti blogoms mintims ir džiaugiasi palaikymu, kurio taip pat sulaukia.

Dar vyras prisiminė, ką valgė, kai pagaliau buvo paleistas iš ligoninės – tai buvo du dvigubi sūrainiai, maža porcija gruzdintų bulvyčių ir braškinis kokteilis iš „McDonald‘s“.

„Skonis tikrai buvo kitoks. Po ligos kitaip jaučiu skonius, bet vis tiek buvo labai gardu“, – teigia jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (35)