aA
Po pirmosios COVID-19 bangos į darbą sugrįžę Kupiškio ligoninės medikai sulaukė nemalonios staigmenos. Rugsėjį, artėjant atlyginimų mokėjimo dienai, jie nustebo ant stalo radę padėtą Administracijos vardu pasirašytą lapelį be jokių parašų, be datų, kad atlyginimai vėluos.
Kupiškio ligoninės medikai baiminasi dėl savo ateities
Kupiškio ligoninės medikai baiminasi dėl savo ateities
© DELFI montažas

Lapelyje buvo parašyta: „Informuojame kolektyvą, kad dėl sumažėjusio paslaugų kiekio š. m. liepos mėnesį ir dėl apmokėjimo už paslaugas iš PSDF tvarkos pasikeitimo, įstaigos rugpjūčio mėnesio sąnaudos viršijo pajamas.

2020-09-11 įvyko VšĮ Kupiškio ligoninės darbuotojų atlyginimų peržiūrėjimo komisijos posėdis dėl atlyginimo darbuotojams išmokėjimo už rugpjūčio mėnesį taktikos.

Nutarta: darbuotojams mokėti atlyginimą dalimis. Darbuotojams, kurių darbo užmokestis 500 Eur ir mažesnis – išmokėti visą sumą (09 14 – 09 15 d.), o uždirbantiems daugiau nei 500 Eur – mokėti per du kartus (šiuo metu išmokėti 500 Eur, likusią darbo užmokesčio dalį – gavus finansavimą iš PSDF už rugpjūčio mėnesio paslaugas)“.

Grįžę po atostogų Kupiškio ligoninės medikai rado štai tokį raštelį.
Grįžę po atostogų Kupiškio ligoninės medikai rado štai tokį raštelį.
© Skaitytojų nuotr.

Buhalterė: pinigų nėra ir niekas nežino, kada juos matys

„Apie tai, kad vėluos atlyginimai, darbuotojai nebuvo iš anksto supažindinti raštiškai. Spalio 12 d. buvo gauti algalapiai apie išmokėjimą, bet spalio 16 d. visų darbuotojų sąskaitos dar tebebuvo tuščios. Kaip visada, niekas nieko nežino, buhalterė pranešė, kad pinigų nėra ir niekas nežino, kada juos matys.

Pagal darbo sutartį užmokestis mokamas du kartus per mėnesį – mėnesio 10–13 ir 25–28 dienomis. Bet dabar, nepaisant neišmokėtų atlyginimų, jokių susirinkimų, jokių pasikalbėjimų su medikais nėra. Kodėl tai vyksta? Darbuotojai baiminasi dėl ateities, nes ji labai miglota. Gal einama prie ligoninės uždarymo?“ – svarstė į Delfi portalą besikreipę medikai.

Pasak jų, dauguma ligoninės personalo yra pensijinio amžiaus, nes jauni žmonės nenori vykti dirbti į Kupiškio ligoninę dėl per mažų atlyginimų.

„Buvo kalbėta ir apie medikų algų didinimą, Sveikatos apsaugos ministerija reikalavo jas pakelti, bet direktorė šio plano nevykdo“, – skundėsi medikai, panorę išsaugoti anonimiškumą.

Pritrūko tam tikrų paslaugų finansavimo

Kupiškio rajono savivaldybės, kuri yra minėtosios ligoninės steigėja, meras Dainius Bardauskas portalui Delfi teigė, kad kaip tik pirmadienį buvo pervesti pinigai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir šiomis dienomis turėtų pasiekti medikų sąskaitas.

Kupiškio ligoninė.
Kupiškio ligoninė.
© DELFI / Valdas Kopūstas

„Per karantiną pritrūko tam tikrų paslaugų finansavimo. Bet dabar reikalai turėtų normalizuotis. Aišku, tai yra sudėtinga, nes didžiausias finansavimas, pagrindinis pinigų srautas gaunamas per konsultacinę polikliniką. Kuo daugiau žmonių šeimos gydytojai nukreiptų į konsultacinę polikliniką, tuo ligoninė galėtų gauti didesnes pajamas.

Bet, žinant dabar nustatytas tvarkas, kai daug konsultacijų pirminės asmens sveikatos priežiūros grandis teikia telefonu, tai riboja patekimą į konsultacinę polikliniką, kas kelia tam tikrų problemų. Bandome su tuo kovoti“, – aiškino D. Bardauskas.

Dėl vėluojančių medikų algų meras įžvelgė ir tam tikrą ligoninės vadovų kaltę: „Gal vadovybė tuos finansinius srautus galėjo perskirstyti truputėlį kitaip, kad jie pirma nueitų ne už kažkokių paslaugų apmokėjimą, pvz., skalbyklos, o tiesiog pinigų srautas būtų pervestas tiesiai atlyginimams?“

Pasidomėjus, ar, vėl paskelbus karantiną panašios bėdos nepasikartotų, D. Bardauskas sakė: „O kas ten gali žinoti, kaip bus? Gydytojų, jūs puikiai žinote, ypatingai provincijoje trūksta. Jie yra vyresnio amžiaus. Jie ir teisės aktais, ir patys save priskiria rizikos grupei. Čia yra problema, bet ne vien Kupiškio, o visos Lietuvos provincijų ligoninių“.

Meras: apie uždarymą kalbų nėra

Anot D. Bardausko, kupiškėnams nėra ko baimintis, kad liks be gydymo paslaugų, nors situacija ir sudėtinga, gydytojų trūksta. Vis tik niekas ligoninės uždaryti neketina, nekalbama ir apie kažkokį restruktūrizavimą.

„Su šia problema susiduria daug regioninių ligoninių, ne tik mūsų – nieko čia kažko labai išskirtinio nėra. Kol kas uždarymas ligoninei tikrai negresia, nebent kažkur būtų priimti sprendimai, kurie nuo mūsų nepriklauso, bet šiuo metu apie uždarymą jokį kalbų nėra“, – patikino meras.

Liktų be Vaikų ligų skyriaus

Tiesa, D. Bardauskas neslėpė, kad Kupiškio ligoninės Vaikų ligų skyriaus licencija nepratęsta.

„Taip yra todėl, kad turime pamąstymų, ar tikrai šis skyrius mums tikrai reikalingas. Aišku, labai būtų gaila, jeigu jo neliktų, bet tokių nuomonių yra.

Bet kuriuo atveju, Kupiškio vaikai kvalifikuotas sveikatos priežiūros paslaugas vis tiek gautų – jokių problemų dėl to tikrai nebūtų. Aišku, jas gauti būtų patogiau, kai jos suteikiamos vietoje – čia kalbos nėra. Bet licencija nepratęsta todėl, kad dabar tame skyriuje karantinuojami karščiuojantys ligoniai su „kovidu“, o ir sveikatos priežiūros įstaigų patalpos nėra pritaikytos tokiems iššūkiams, su kuriais dabar susiduriame“, – pastebėjo meras.

Anot pašnekovo, Vaikų ligų skyriaus reikalingumu suabejota, pažiūrėjus į jo apkrovimo statistiką. Daugiausia čia patenka vaikai, susirgę infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis, kurios paprastai užklumpa šaltuoju metų laiku.

„Tada būna didesnis srautas. Šiaip skyrius neapkrautas, o jo išlaikymas – labai brangus. Kupiškio rajono vaikai būtų nukreipiami į Panevėžį, nes ten skyrius irgi neturi didelio krūvio, o pirmąją pagalbą, ambulatorines paslaugas čia vis tiek gautų“, – žadėjo A. Bardauskas.

www.DELFI.lt
Klausk psichoterapeuto
Į klausimus atsakys psichoterapeutė Aistė Jasaitytė - Čeburiak. Atsakymų ieškokite Delfi Plius. Atsakymų ieškokite Delfi Plius.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
3.5556

Ligoninėje mirusio paciento dukrai – tūkstantinė kompensacija: medikai tinkamai neįspėjo apie gresiantį pavojų (74)

Apie galimas komplikacijas paciento tinkamai neinformavę gydytojai privalo prisiimti atsakomybę,...

Po patirto infarkto Giedrius Drukteinis siekia padėti kitiems šios ligos ištiktiems žmonėms

Žurnalistas ir rašytojas Giedrius Drukteinis įsteigė infarktą patyrusių ir išgyvenusių...

„Moderna“ planuoja kitų metų pradžioje pagaminti 100–125 mln. vakcinos nuo COVID-19 dozių (2)

JAV biotechnologijų bendrovė „Moderna“ pirmąjį 2021 metų ketvirtį planuoja pagaminti...

Naujas numeris 113 – medicininėms konsultacijoms (2)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad nuo spalio 30 d. pradėjo veikti trumpasis...

Karantiną siūlys pratęsti iki metų galo: laukia griežtesni ribojimai, uždaromos ne maisto prekių parduotuvės  plane – ugdymas tik nuotoliniu būdu (847)

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį spaudos konferencijoje...

Top naujienos

Kinų vakcina? Farmacinė chimera, kurios vieni ieško, kiti bijo (41)

Ji yra. Bet jos niekas iki šiol nematė. Cirkuliuoja šen bei ten Europoje vieniems keldama...

Ekspertai apie tai, kas naudingiau: eiti į prastovas, gauti ligos išmokas ar net stoti į bedarbių gretas (29)

Įmonėms skelbiant prastovas, gyventojai teiraujasi ir skaičiuoja, kas jiems naudingiau – eiti į...

Jasikevičius – apie žalias kojines, skambutį Schilleriui ir širdies skausmą dėl Blaževičiaus (26)

Kaip ir buvo galima tikėtis, po keturių beatodairiškos kovos tarp Kauno „Žalgirio“ (5/7) ir...

Žvarbus vėjas slopins šilumą (2)

Šeštadienį virš Lietuvos tęsis ciklono ir anticiklono dvikova, to pasekmė gūsingas ir žvarbus...

Iš Vilniaus greitoji iškviesta į Ukmergę: atvykusi medikė nesulaikė ašarų – 35 metų pacientė nesulaukusi pagalbos mirė (816)

„Karščiuojanti pacientė saugiai perduota į rūpestingas infekcinės ligoninės slaugytojų...

Kaip Hitleris ištekindavo savo meilužes, arba garsiausios ir įtakingiausios Trečiojo reicho moterys (81)

Karas laikomas vyriška prerogatyva, tačiau moterų vaidmuo jame irgi svarbus. Net Vokietijoje, nors...

Jasikevičiaus sugrįžimas į Kauną paženklintas klaidų jūra ir pergale prieš „Žalgirį“ (476)

„Žalgirio“ (5-7) duobė Eurolygoje gilėja – Lietuvos čempionai po penktadienio dvikovos Kaune...

Prekybos po „Brexit“ susitarimo pasiekti nepavyko (73)

Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos derybininkai penktadienį pareiškė, kad jiems...

Pažanga pasidžiaugęs Schilleris nuo Šaro šešėlio nebėga: jis yra šio klubo legenda (5)

Buvusį savo trenerį Šarūną Jasikevičių penktadienio vakarą namuose priėmęs Kauno...