„Situacija Klaipėdos hospise yra nepakitusi. Taip pat vienas svarbus atvejis yra Klaipėdoje, VšĮ „Ori senatvė“ susirgo socialinio darbuotojo padėjėjas. Buvo nustatytas, kad paliatyvios slaugos paslaugos teikiamos slaugos namuose“, – kalbėjo G. Megelinskienė.

Šiuo metu hospitalizuoti yra 117 asmenų, reanimacijoje 15, ventiliuojami 9, su deguonies kaukėmis 23 asmenys.

Pasak ministro Aurelijaus Verygos, pastarąją parą nustatyta rekordiškai mažai užsikrėtimų – tik 5, nors tyrimų atlikta daug. Reiškia, jog pati infekcija Lietuvoje gęsta.

„Kreivė Lietuvoje ir išlieka plokščia. Tačiau tai nereiškia, kad infekcija kažkur dingo, turime užsikrėtusių asmenų, turime diagnozuotų, gydomų asmenų ligoninėse. Infekcija išlieka, bet nedidelis atvejų skaičius reiškia, kad karantinas ir visuomenės sąmoningumas padarė savo. Vis dėlto reikia nepamiršti, kad rizikos grupei reikia ir toliau saugotis, neiti į prekybos vietas, pamaldas, neskubėti lankyti artimųjų mamos dienos proga“, – sakė A. Veryga.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė spaudos konferencijoje sakė, kad 5 nustatyti infekcijos atvejai pastarąją parą buvo nustatyti Molėtuose, Šilutės rajone ir 3 atvejai Vilniuje. Vienas asmuo iš UAB „Vilnika“, kitas Kabiškių kaimo gyventojas, trečias asmuo buvo Antavilių pensionate gyvenantis asmuo.

Pasak NVSC atstovės, šiuo metu Antavilių pensionate NVSC darbuotojai atlieka epidemiologinę diagnostiką ir gyventojų tyrimus.

„Iš viso yra susirgę du darbuotojai, tai yra slaugytojų padėjėjai. Vakar, apie 11 valandą vakaro iš Santaros klinikų gauta informacija apie 1 gyventoją, kuris buvo hospitalizuotas Santaros klinikose. Prieš tai dėl traumos greitosios pagalbos automobiliu buvo išvežtas į kitą gydymo įstaigą, jam buvo atliktas tyrimas dėl COVID-19 ir išaiškinta, kad tyrimo rezultatas teigiamas. Šiuo metu gydomas infekcinių ligų centre, nors asmeniui konkretūs simptomai nepasireiškė“, – sakė G. Megelinskienė.

Nustatyta, kad Antavilių pensionate sąlytį turėjo 90 pacientų ir 8 darbuotojai.

„Situacija Klaipėdos hospise yra nepakitusi. Taip pat vienas svarbus atvejis yra Klaipėdoje, VšĮ „Ori senatvė“ susirgo socialinio darbuotojo padėjėjas. Buvo nustatytas, kad paliatyvios slaugos paslaugos teikiamos slaugos namuose“, – kalbėjo G. Megelinskienė.

Šiuo metu hospitalizuoti yra 117 asmenų, reanimacijoje 15, ventiliuojami 9, su deguonies kaukėmis 23 asmenys.

Pasak G. Megelinskienės, Antavilių pesnionate buvo registruota keletas mažų pažeidimų. Pavyzdžiui tai, kad personalas nevengė kontaktų su žmonėmis, nesusijusiais su darbu.

„Situacija yra rizikinga ir kelianti nerimą, nes darbuotojas buvo besimptomis. Be to, buvo nustatytas ir pirmasis sergančio paciento atvejis, tai irgi jaudina“, – sakė NVSC atstovė.

Visi asmenys, mirę nuo koronaviruso Lietuvoje, išskyrus vieną priklausė rizikos grupei ir buvo vyresni nei 65 metų amžiaus. 1 asmuo buvo jaunesnis, bet turėjo gretutinių ligų.

Antradienį paskelbtoje statistikoje užsikrėtimų atvejai Lietuvoje buvo sumažinti šimtu. Pasak ministro, tai nėra labai didelis pasikeitimas ir jis prognozių nekoreguos.

„Kai masiškai plėtėme tyrimų apimtis, prie to jungėsi laboratorijos, kurios net tradiciškai nebuvo sveikatos laboratorijos. Tai veterinarijos, mokslinės, privačios laboratorijos. Nėra taip paprasta tinkamai sinchronizuoti visas sistemas. Jei to paties žmogaus tyrimai iš mobilaus punkto nukeliaudavo į kitą laboratoriją, ne visais atvejais iškart galėdavome identifikuoti, kad tai yra tas pats žmogus. Dėl to būdavo susidubliavimų, ne viską būdavo įmanoma atskirti. Dabar šios problemos išnaikintos“, – kalbėjo SAM vadovas.

Pildoma

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) balandžio 28 d. duomenimis:

  • Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms: 1344* (vakar skelbta – 1449 teigiamų tyrimų (atvejų) skaičius, t. y. ne žmonių, o tyrimų, ėminių)
  • Sergančių žmonių skaičius: 808
  • Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID 19 susirgusių žmonių skaičius : 5
  • Mirusių nuo COVID 19 žmonių skaičius: 44
  • Pasveikusių žmonių skaičius: 536
  • Izoliacijoje esančių žmonių skaičius: 601


Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (40)