aA
Nepavykus į tarnybinę kėdę vietoj atostogaujančio Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus Kęstučio Mazurkevičiaus pasodinti kitoje sveikatos priežiūros įstaigoje ketvirčiu etato dirbantį profesorių, buvusį ministro Žilvino Padaigos patarėją Eduardą Vaitkų, ligoninės steigėja - miesto savivaldybė - nusprendė kreiptis į prokuratūrą.
Konfliktas dėl Kauno klinikinės ligoninės vadovo kėdės nesibaigia
© DELFI

Kauno apygardos prokuratūros prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl K. Mazurkevičiaus veiksmų. Kaip penktadienį spaudos konferencijoje teigė vieno iš Kauno miesto tarybos komitetų pirmininkas socialdemokratas Artūras Orlauskas, ligoninės vadovas įtariamas dokumentų klastojimu ir lėšų iššvaistymu.

Pareiškimą prokuratūrai pasirašė A. Orlausko bendrapartietis, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Navakauskas.

Jis, primena ELTA, praėjusios savaitės pabaigoje pasirašė ir dokumentą, įžiebusį konfliktą tarp ligoninės ir jos steigėjos - savivaldybės. Administracijos vadovas A. Navakauskas paskyrė atostogaujantį direktorių pavaduoti nedirbantį toje ligoninėje žmogų.

Prieš vadovo atostogas jo įsakymu paprastai skiriamas įstaigoje dirbantis, ją pažįstantis ir vadybos patirtį turintis tos pačios įstaigos darbuotojas.

Antradienį ligoninėje vyko visuotinis darbuotojų susirinkimas, kur mėginta išsiaiškinti, kas vadovauja ligoninei. Nes rugpjūčio 1-ąją parašytas ligoninės direktoriaus įsakymas skirti laikinuoju ligoninės vadovu Traumatologijos skyriaus vedėją Raimondą Kunicką atšauktas nebuvo. Savivaldybės atsiųstas "direktorius" net nesugebėjo pasakyti, kodėl ligoninė, kuri vis raginama taupyti lėšas, verčiama papildomai ieškoti apie 8 tūkst. litų jo algai.

"Man mokės savivaldybė, nes ji mane įdarbina", - tarė E. Vaitkus ir liepė visiems dirbti. Pats sau numatė darbo grafiką, pagal kurį darbuotųsi ir šeštadieniais, kai ligoninės administracija nedirba. Jo pietų pertrauka įprastą savaitės dieną tęstųsi apie tris valandas.

Antradienį, baigiantis darbo dienai, paskirtasis direktorius su savivaldybės politiku A. Orlausku ir keliais jos administracijos tarnautojais iškvietė šaltkalvį iš privačios firmos bei antstolį dalyvauti atostogaujančio ligoninės vadovo kabineto "paėmimo" procedūroje, išlaužiant ne tik durų, bet ir stalčių spynas.

Ketvirtadienį Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Olga Šinkarenko pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir pripažino negaliojančiu savivaldybės administratoriaus direktoriaus A. Navakausko įsakymą laikinuoju Kauno klinikinės ligoninės direktoriumi paskirti kitos gydymo įstaigos atstovą E. Vaitkų.

Ligoninei dabar laikinai vadovauja K. Mazurkevičiaus įsakymu paskirtas gydytojas R. Kunickas.

Penktadienį jis žurnalistams patvirtino, jog prof. E. Vaitkus per porą dienų ne tik nusikopijavo daugybę ligoninės dokumentų, bet ir sustabdė jau vykstančias viešųjų pirkimų procedūras. Jei ne teismo nutartis, penktadienį būtų tekę stabdyti pačios ligoninės veiklą, nes baigtųsi tvarsliavos ir kitų būtiniausių priemonių bei medikamentų atsargos.

Kai kurie socialdemokratų partneriai Kauno miesto savivaldybės valdančiojoje koalicijoje teigė tik iš laikraščių sužinoję, kas vyksta trečioje pagal dydį Kauno regione ligoninėje. Stebėjosi, kokių abejotinų veiksmų imamasi, kad K. Mazurkevičius, miesto tarybos sprendimu paskirtas jos direktoriumi tik iki konkurso, neturėtų galimybės jame dalyvauti. Savivaldybė konkursą organizuoja jau nuo pavasario.

"Žinoma, nesmagu, kad ši istorija plačiai nuskambėjo. Partneriai mūsų neinformavo, kokie iš tikrųjų tikslai čia paslėpti, kam reikėjo pradėti tokį puolimą prieš dabartinį ligoninės vadovą", - sakė "Vieningo Kauno" frakcijos vadovas ir judėjimo lyderis Visvaldas Matijošaitis.

Liberalų ir centro sąjungos frakcijos vadovas Arvydas Garbaravičius taip pat pripažino, jog niekas frakcijai nepaaiškino, kam taip staiga, be jokio konkurso, reikia pasodinti į ligoninės direktoriaus kėdę jos reikalų visai nežinantį žmogų.

"Jeigu jis norėjo pasimokyti direktoriauti, savivaldybė galėjo jam kokius kursus surengti, pigiau būtų kainavę nei direktoriaus alga", - sakė buvęs Kauno meras A. Garbaravičius.

"Viskam yra ribos, ir kyla įtarimas, kad prieš K. Mazurkevičių veikiama turint savanaudiškų interesų. Teigiama, jog direktorius neva daugiau nei už 100 tūkst. litų pirko teisines paslaugas, kurių įstaigai nereikėjo. O juk šiuo metu vyksta 15 bylų, susijusių su šia ligonine. Manau, K. Mazurkevičiaus veiksmai prokuratūrai apskųsti dėl politinių interesų", - kalbėjo miesto tarybos narys liberalcentristas Kęstutis Mikėnas.

Ketvirtadienį viešėdamas Sveikatos mokslų universiteto ligoninėje - Kauno klinikose Premjeras Andrius Kubilius teigė, jog kelia susirūpinimą pastarosiomis dienomis susidariusi situacija Kauno savivaldybei priklausančioje klinikinėje ligoninėje.

"Dėl tos sumaišties, kai prieinama prie netoleruotinų veiksmų, gali kentėti ne tik ligoninės darbuotojai, bet ir pacientai. Būtų gerai, kad politinės jėgos nedarytų įtakos medicinai, nes ji valstybei tikrai brangiai kainuoja. Kai pridaroma klaidų, jas atitaisyti bei atstatyti tiek valdžios, tiek įstaigos prestižą kainuoja dar brangiau", - sakė A. Kubilius.

ELTA
Onkologo užrašai
Kaip laiku aptikti vėžį ar net užkirsti jam kelią? Asmeninėmis įžvalgomis ir patarimais dalijasi Nacionalinio vėžio instituto ekspertai.
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vaistinės jau pasiruošusios skiepyti gyventojus, bet atsirado netikėta kliūtis (53)

Jau nuo kovo 1-osios Lietuvoje ketinta įdiegti naujovę: pacientams suteikti galimybę nuo dviejų...

Lietuvoje fiksuota nuo COVID-19 vakcinuoto žmogaus mirtis: mirė, praėjus vos kelioms minutėms po skiepo mirtis su skiepais nesiejama (1696)

Lietuvos Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) gavo informacijos, kad po vakcinacijos nuo...

Pasaulyje žinoma apie 6–8 tūkst. retų ligų: kurios joms priskirtinos? (1)

„Pacientai ir tyrėjai – gyvenimo partneriai“ („ Patients & Researchers – Partners for...

JAV leido laikyti „Pfizer/BioNTech“ vakciną įprastuose šaldikliuose (7)

Bendrovių „ Pfizer “ ir „ BioNTech “ sukurtos vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos...

Po COVID-19 vakcinos registruota 800 laikinų šalutinių reiškinių: pasikartojantys simptomai vis tokie pat (149)

Nuo COVID-19 vakcinacijos pradžios gruodžio mėnesį iki dabar, pagal Valstybinės vaistų...

Top naujienos

Kiek pabodusi atostogų kryptis dabar vėl „ant bangos“: iš Lietuvos kyla pilni lėktuvai (36)

Atnaujinus skrydžius į Egiptą pirmieji lėktuvai pakilo pilni, o lietuvių susidomėjimas šia...

Viktorija Rimaitė | D+

Kokia yra tikroji Vladimiro Iljičiaus biografija? Jo idėjos kėlė siaubą, o kilmę liudijusius dokumentus teko įslaptinti (32)

Kaip vienam žmogui pavyko išjudinti galingą Rusijos imperiją ir padėti pamatą Šaltojo karo...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: reikšmingi pokyčiai išvykstantiems iš Lietuvos keičiasi izoliacijos sąlygos atvykusiems iš 2 šalių

Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių sąrašą, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės...

Tėvo eksperimentas išugdyti vaikus genijais pasiteisino: visos trys dukterys tapo vienomis protingiausių moterų pasaulyje (16)

Jų tėvas kažkada išsikėlė sau tikslą išugdyti savo vaikus genijais. Tokio pobūdžio svajonės...

Pirmieji atlaisvinimai prekybininkų bėdų neišsprendė: dalis jau pasitraukė, dalis dar svarsto (55)

Prieš daugiau nei savaitę leidus veiklą atnaujinti mažoms, iki 300 kv. m., ir turinčioms atskirą...

Vitalija Guobė | D+

Apie (ne)lygybę lovoje: kodėl vyrui paprašius prostatos masažo žmona bėga iš lovos?

Sakau tuojau pat: vyrai ir moterys yra lygūs prieš įstatymą ir ypač vyrams būtina išmokti...

Tepkite nors ir brangiausią kremą – nepadės: Vokietijoje dirbanti gydytoja atsakė, kur slypi odos problemos (14)

Net ir brangiausi kremai kartais nepadeda tinkamai pasirūpinti savo oda, nes tai, kas yra jūsų...

Psichologė Giedrė su vyru išvyko į Ispaniją ir svetimoj šaly įkūrė verslą: kol kas tai tik labai daug kainuojantis hobis (7)

Prieš ketverius metus psichologė Giedrė Gutautė-Klimienė kartu su vyru Nerijumi ir vaikais...

Vaistinės jau pasiruošusios skiepyti gyventojus, bet atsirado netikėta kliūtis (53)

Jau nuo kovo 1-osios Lietuvoje ketinta įdiegti naujovę: pacientams suteikti galimybę nuo dviejų...