Praėjusią savaitę (9-ąją metų savaitę) sergamumo rodiklis siekė 801,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, vasario 20–26 d. jis buvo 781,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Praėjusią savaitę mažiausias bendras sergamumo minėtomis ligomis rodiklis buvo Utenos apskrityje, didžiausias – Marijampolės apskrityje.

Vasario 27 d.–kovo 5 d. Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyti 54 asmenys, dauguma jų (47), kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, yra vaikai iki 17 m. Ankstesnę savaitę į ligonines pateko mažiau žmonių – 39, iš kurių 35 buvo nepilnamečiai.

Praėjusią savaitę didžiausi sergamumo rodikliai buvo užfiksuoti: Marijampolės sav. – 1431,28 atvejo 100 tūkst. gyventojų; Šiaulių m. – 1302,49 atvejo 100 tūkst. gyventojų; Panevėžio m. – 1150,39 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Išsamūs Lietuvos sergamumo duomenys pagal atskiras savivaldybes, sergančiųjų amžių, viruso tipus, mirties atvejus ir kt. skelbiami čia.

Sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga duomenys apskrityse

Gripas

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 8-ąją šių metų savaitę ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimti 47 ėminiai, iš kurių daugiausia (8-uose ėminiuose) buvo aptiktas B tipo gripo virusas, 2-uose – A tipo gripo virusas.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje gripo sezonų metu nuo 2017 m.

Gripas

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Europoje 8-ąją šių metų savaitę iš 59 752 mėginių, imtų gripo virusui nustatyti, 7 641 buvo teigiamas (A tipo gripas sudarė 46 proc., B tipo – 54 proc.).

Europos savaitiniai duomenys apie nustatytus gripo virusus pagal tipą 2022–2023 m. sezonu

Gripas

Gripo sezonas Lietuvoje paprastai trunka iki gegužės pabaigos (20-osios metų savaitės), todėl NVSC specialistai ragina ir toliau kruopščiai laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo – prisidengti burną ir nosį vienkartine servetėle, kurią būtina iš karto išmesti. Jei po ranka neturite servetėlės, patariama kosėti ar čiaudėti į alkūnės linkį – taip rankomis virusų nepernešite ant liečiamų paviršių. Pajutę į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos