„Nepaisant mano ilgų įkalbinėjimų, Klaipėdos universiteto ligoninės „Klaipėdos ligoninė“ filialą palieka 4 radiologijos gydytojai“, – asmeninėje Facebook paskyroje pirmadienį pranešė J. Sąlyga.

„Be senų paveldėtų problemų vis dažniau tenka pripažinti, kad valstybinė medicinos sistema nepajėgi konkuruoti su privačia medicina“, – pažymėjo ligoninės vadovas.

ELTA primena, kad pastaruoju metu iš Lietuvos gydymo įstaigų pasitraukė virš 100 gydytojų. Šiais metais iš Vilniaus psichiatrijos ligoninės išėjo 68 darbuotojai, iš Zarasų ligoninės pasitraukė 12 medikų, iš Raseinių ligoninės – 7 specialistai. Taip pat 40 darbuotojų paliko ir Vilniaus Centro polikliniką.

Rugsėjo pradžioje Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad sveikatos priežiūros įstaigų reforma žengė į įgyvendinimo etapą. Šią vasarą pradėjo veikti vieninga nacionalinė Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba, suformuotas sustiprintų visuomenės sveikatos institucijų tinklas bei kompetencijų centrai, pradėti steigti savivaldybių sveikatos centrai, o iki 2025 m. bus suformuotas tolygiai geografiškai prieinamas ir kokybiškas paslaugas teikiantis ligoninių tinklas.

Tačiau opozicija jau antrą mėnesį iš eilės kritikuoja ir ragina stabdyti valdančiųjų pradėtą sveikatos reformą. Rugpjūčio ir rugsėjo pradžioje Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kreipėsi į Seimo daugumą, Vyriausybę ir prezidentą su raginimu atlikti vykdomos sveikatos reformos auditą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją