Mirusio vyro artimieji priėmė sunkų, bet labai svarbų sprendimą – jie sutiko, kad artimojo organai būtų paaukoti donorystei ir išgelbėtų sunkiai sergančius žmones.

Lietuvos sveikatos universiteto ligoninėje Kauno klinikose buvo persodinti donoro inkstai, o ragenos perduotos audinių bankui.

Donoro kasa lapkričio 1-osios vakarą buvo išskraidinta į Švediją, kur pažangiomis technologijomis bus bandoma išskirti kasos saleles. Planuojama, kad kitą savaitę jos bus parskraidintos atgal į Lietuvą ir persodintos diabetu sergančiam ligoniui.

Keturi donorai – daugiau kaip dešimt išgelbėtų ligonių

Paskutinę spalio savaitę registruoti net keturi donorai. Tai – išskirtinis atvejis, leidžiantis pasidžiaugti tuo, kad vis daugiau žmonių supranta organų donorystės naudą.

Pirmadienį Kauno klinikose buvo registruotas donoras, kurio inkstai buvo transplantuoti toje pačioje ligoninėje, o kepenys – išgabentos į Vokietiją.

Į užsienį organai yra gabenami tik tuo atveju, jei tinkamas recipientas nėra randamas Lietuvoje.

Dar vienas donoras buvo registruotas spalio 28 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose. Šio vyro kepenys buvo transplantuotos 63 metų moteriai, o inkstai – 75 metų vyrui ir 13 metų vaikui.

Penktadienį, spalio 29 dieną, Kauno klinikose buvo registruotas trečias donoras. Medikai nustatė, kad transplantacijai tinkami donorės inkstai, kepenys ir ragenos. Po vieną donorės inkstą buvo transplantuota dviems žmonėms, kadangi vienas inkstas žmogui leidžia gyventi pilnavertį gyvenimą. Kepenų transplantacijai Lietuvoje recipientas rastas nebuvo, todėl buvo kreiptasi į tarptautines už transplantacijas atsakingas organizacijas ir recipientas buvo rastas Vokietijoje.

Pasikalbėkite apie organų donorystę

Sakoma, kad vienas miręs žmogus gali išgelbėti septynis žmones. Lietuvoje atliekamos širdies, plaučių, inkstų, kepenų, kasos, ragenų transplantacijos. NTB kviečia visus pasikalbėti su artimaisiais apie organų donorystę, kad jie žinotų jūsų nuomonę apie tai ir sunkią netekties valandą jiems būtų lengviau apsispręsti.

Įsigyti donoro kortelę gali kiekvienas pilnametystės sulaukęs asmuo, tereikia užpildyti prašymą internetu ntb.lt svetainėje arba „Eurovaistinės“ vaistinėse.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos