Kinijos premjeras Li Keqiangas telefonu taip pat patikino, kad Kinija yra pasiruošusi parūpinti 200 tūkst. respiratorių sunkesniems atvejams, paskelbė Ursula von der Leyen vaizdo pranešime.

„Mes didiname savo gamybą, pertvarkome gamybos linijas, bet tam reikia kelių savaičių, bet taip pat esame dėkingi Kinijai už paramą“, – pareiškė ji.

„Kinija neužmiršo kad sausį, kai Kinija buvo tapusi viruso protrūkio židiniu, ES jai padėjo“, – pabrėžė EK vadovė.

Atskirai internetinės prekybos milžinės „Alibaba“ įkūrėjas kinų milijardierius Jackas Ma padovanojo daugiau nei 1 mln. apsauginių kaukių Prancūzijai ir Ispanijai, kuriose taip pat kilo didžiulis koronaviruso protrūkis.

Apie dovaną buvo paskelbta kitą dieną po Europos Sąjungos pranešimo apie jos sienų uždarymą ir draudimą užsieniečiams keliautojams 30 dienų įvažiuoti į Bendrijos teritoriją, taip siekiant sulėtinti viruso plitimą.

Europoje nuo koronaviruso jau mirė 3 437 žmonės, 2503 iš jų – Italijoje. Tuo metu visoje Azijoje užregistruotos 3384 mirtys, daugiausia mirčių Kinijoje.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)