Tyrimas parodė, kad ji gali užkrėsti oro lašeliniu būdu. Ši atmaina sukelia itin sunkią gripo formą, praneša RIA „Novosti“.

Iki šiol visos gripo atmainos, kėlusios mokslininkų nuogąstavimus dėl pandemijos, oro lašeliniu būdu neplito. Žmogus galėjo užsikrėsti tik tiesiogiai kontaktuodamas su užsikrėtusiu gyvūnu ar paukščiu.

Nauja atmaina buvo aptikta dar 2009 metais Korėjos skerdyklose paskerstų kiaulių plaučių audiniuose. Buvo patvirtinta, kad būtent naminės kiaulės atlieka naujų atmainų inkubatoriaus vaidmenį, nes jų plaučiuose yra pažeidžiamų vietų, leidžiančių prasiskverbti virusui, paprastai užkrečiančiam paukščius arba žmones. Kartais, atsidūrę vieno gyvūno organizme, du virusai apsikeičia genais arba mutuoja.

Laboratorijose mokslininkams pavyko išauginti H1N2 ir H3N2 atmainas, kurios vėliau buvo panaudotos atliekant bandymus su pelėmis ir šeškais. Specialistai gyvūnus stebėjo dvi savaites.

Jie įsitikino, kad dauguma atmainų sėkmingai dauginosi nosies gleivinėje, tačiau savarankiškai prasiskverbti į gyvūnų plaučius nepajėgė. Tiesa, buvo viena išimtis – H1N2 potipio Sw/1204 atmaina. Ji lengvai pateko į trachėją ir kitas kvėpavimo sistemos dalis, užsikrėtus per nosį.

Šeškai numirdavo per 7-10 dienų. Negana to, užsikrėsdavo ir sveiki gyvūnai. Atmaina taip pat sėkmingai dauginosi ir žmogaus audiniuose. Specialistai tvirtina, kad šis viruso tipas turi dvi DNR mutacijas, atsakingas už baltymų sintezę. Jie leidžia virusui prilipti prie ląstelės ir prasiskverbti į vidų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos