Gavo pasiūlymą iš Kauno GMP

Kaip sakė savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, prieš gerą mėnesį Kėdainiuose apsilankęs Kauno GMP vadovas Nerijus Mikelionis pats pasiūlė pertvarkos procedūras paspartinti nelaukiant pertvarkos.

„Krašto GMP darbuotojams siūlymas tiko ir jie prašė pradėti prijungimo procedūras. Buvo akcentuojama, kad reforma pagerins darbuotojų darbo sąlygas, pirmiausia, darbo užmokestį, bet akcentuota, kad finansinių nuostolių nepatirtų ir Kėdainių PSPC. Svarbiausia mums, be abejonės, kad paslaugų kokybė nenukentėtų.

N. Mikelionis mus patikino, kad bus tik geriau, nes didesnė organizacija turi geresnes galimybes išleisti darbuotojus į kvalifikacijos kėlimo kursus, lengviau organizuoti darbus, rasti darbuotojus kitiems atostogaujant, susirgus ar pan.“, – sakė A. Kacevičius ir pridūrė, kad prisijungimo procedūros prasidės jau nuo gegužės 1 dienos.

Arūnas Kacevičius

O skubos priežastis yra paprasta ir labai buitiška – prisijungę anksčiau krašto GMP darbuotojai gaus didesnius atlyginimus.

„Sąlygos darbuotojams liks tos pačios, tiesiog darbuotojų darbo užmokestis bus didesnis, jei jie pereis nuo gegužės 1 dienos.

Jei jie pereitų nuo liepos 1 d., jiems gauti tokį padidintą darbo užmokestį užtruktų apie dvejus metus, nes darbo užmokesčio kilimas bus vykdomas palaipsniui“, – sakė savivaldybės gydytoja Sandra Buinovskienė.

Jai replikavo naujoje tarybos sudėtyje dabar jau nebedirbanti Karolina Štelmokaitė, kuri, kaip visada, pareiškė savo išskirtinę ir visada „teisingą“ bei „neklystančią“ nuomonę, kad Kėdainių GMP darbuotojai esą nėra patenkinti darbo sąlygomis, ekipuote – ir tai, pasak jos, yra tiesa, (suprask, neginčijama), nes jai tą sakė darbuotojai.

S. Buinovskienė atsakė, kad tokios informacijos niekas kitas, be K. Štelmokaitės, nežino, juolab kad susitikimų metu darbuotojai nesiguodė prastomis sąlygomis, tačiau džiaugėsi, kad bus lengviau prieinami mokymai, kvalifikacijos kėlimo kursai.

Greitoji medicinos pagalba

K. Štelmokaitės „tiesą“ neigė ir liberalas Saulius Grinkevičius.

„Kiek man teko kalbėtis su darbuotojais, tai jie darbo sąlygomis patenkinti. Buvo padaryti kapitaliniai remontai, įsigyti nauji automobiliai. Niekad nesu girdėjęs, kad jie skųstųsi darbo sąlygomis, o atlyginimų didesnių visi juk nori. Reikia tik džiaugtis, jei mūsų darbuotojai gaus didesnius atlyginimus“, – sakė S. Grinkevičius.

Vardijo prisijungimo pliusus

Kauno GMP vadovas vardijo ir daugiau pliusų, kurie nuskambėjo patraukliai patiems GMP darbuotojams. Pirmiausia buvo pažadėta, kad nė vienas darbuotojas nebus atleistas, taip pat, kad bus užtikrinta, jog Kėdainių rajone dirbs ne mažiau kaip 4 GMP brigados ir bus klasterinės brigados postas Pelėdnagiuose.

Greitoji medicinos pagalba

Taip pat bus suteikta galimybė konsultuotis su VšĮ Kauno miesto GMP pamainos vyresniuoju gydytoju visą parą, paramedikai galės pacientui atliktas EKG persiųsti pamainos vyresniajam gydytojui ir/arba LSMUL KK kardiologui konsultuoti.

Į defibriliatorius bus integruota speciali LIFNET sistema.

Maža to, planuojama su laiku pereiti prie 12 val. per parą darbo laiko (atsisakant 24 val. budėjimų). Tikimasi, kad atlyginimas ir sąlygos bus tokios, kad darbuotojams nebebus poreikio dirbti didesniu nei 1 etatu.