Deja, vyro širdis buvo prastos būklės ir Lietuvos recipientams netiko, nebuvo siūloma ir užsieniečiams.

Kadangi donoro kepenys netiko Lietuvos recipientams, buvo pasiūlytos užsienio partneriams.

Penktadienį 14 val. Kauno aerouoste nusileido lėktuvas, kuris kepenis išskraidino į Vokietiją. Tą pačią dieną Kauno transplantacijos centre Lietuvos recipientams transplantuoti abu inkstai ir ragenos. Dėl donoro dovanos pagerėjo net kelių transplantacijos laukusių žmonių gyvenimo kokybė.

Donoro kepenys išskraidintos į Vokietiją

NTB primena, kad šiuo metu Lietuvoje daugiau nei 400 asmenų gyvena viltimi sulaukti širdies, inksto, kepenų, ragenų, plaučių ir kt. organų persodinimo. Donorystė yra verta didžiausios pagarbos, nes žmonėms suteikia galimybę susigrąžinti sveikatą ir vėl džiaugtis gyvenimu.

Vienas iš mitų apie organų donorystę yra klaidingas manymas, kad transplantacijos laukiančiųjų sąraše pirmenybė teikiama turtingiems ir žymiems žmonėms. Iš tiesų organai transplantuojami atsižvelgiant į medicininius kriterijus, operacijos laukimo laiką ir ligos sudėtingumą.

Donoro kepenys išskraidintos į Vokietiją

Pirminis organo donoro ir recipiento parinkimas atliekamas naudojantis informacine sistema – pagal kraujo grupę, ūgį, svorį, transplantacijos laukimo laiką, ligos sudėtingumą. Todėl nei žmogaus statusas visuomenėje, nei jo finansinės galimybės nepadeda nei greičiau sulaukti organo donoro, nei greičiau pasveikti.

Kiekvienas pilnametis Lietuvos pilietis gali išreikšti palaikymą organų donorystei pasirašydamas sutikimą Donoro kortelei gauti. Tai galima atlikti internetu ntb.lt, taip pat visose gydymo įstaigose ir „Eurovaistinės“ vaistinėse.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos