aA
Kauno klinikinės ligoninės sekretoriato atstovai patvirtino, kad ligoninės direktorius Kęstutis Mazurkevičius, grįžęs po atostogų, savo kabinete rado dvi „blakes“ - pasiklausymo aparatus.
Kompiuteris
© Corbis

„Galvojant, kada ta įranga galėjo atsirasti, dauguma mano kolegų kalba, kad tikrai per mano atostogas, kai dvi dienas su puse mano kabinete dirbo laikinasis ligoninės vadovas Eduardas Vaitkus. Pastaruoju metu kaip tik vyko sekretoriato remontas, referentė čia nesėdėjo, tad tikrai galėjo bet kas patekti“, - DELFI teigė K. Mazurkevičius.

Anot jo, kolegos esą sakę, kad čia ne kartą lankėsi Kauno savivaldybės atstovai, iš kurių ligoninė patiria spaudimą priimti tam tikrus sprendimus. Per praėjusias K. Mazurkevičiaus atostogas esą jo kolegos buvo spaudžiami dalį ligoninės patalpų atiduoti į privačias rankas.

„Kas keisčiausia, kai ketvirtadienį E. Vaitkus iš ligoninės jau buvo išlydimas, žmonės, pamatę, kad jis ateina, neleido jam nė akimirkai pasilikti vienam, nors jis primygtinai to prašė, net reikalavo jam leisti susikrauti daiktus vienam. Todėl kas paneigs, kad jis nespėjo kažko pamatyti ar patvarkyti. Mano dėmesį iš karto patraukė truputį pastumdyti baldai.

Pirmąją „blakę“ aptikome visiškai atsitiktinai. Atjungiau kompiuterį, o tam reikėjo atitraukti stalą. Lendant keliais prie rozečių, akis užkliuvo už kažkokio darinio stalo apačioje. Kas tai, sužinojau tik tuomet, kai atvykę policijos pareigūnai jį nuėmė. Tai nedidelis įrenginukas su laideliu. Viskas atrodo padaryta gana neprofesionalai, bet kas paneigs, kad taip padaryta specialiai. Gal kažkur užslėpti tobulesni įrenginiai, o šie padėti tik nuraminimui“, - svarstė pašnekovas.

Anot K. Mazurkevičiaus, šiuo metu kilusią įtampą ligoninėje išprovokavo drastiški steigėjų (Kauno savivaldybės) veiksmai, kai buvo paskirtas vadovas iš šalies.

„Ir dabar aš nežinau, kur gali būti panaudota surinkta informacija, negaliu nuraminti žmonių. Man sakė, kad E. Vaitkus dokumentus švietė kalnais. Nė neabejoju, kad jis buvo įsijungęs ir mano kompiuterį, kuris neturi jokio slaptažodžio, o čia yra personalo programa, kurioje galima rasti visus duomenis apie darbuotojus. O juk jis iš esmės konkurencinės ligoninės darbuotojas (Kauno klinikų – DELFI). Pareigūnai sakė, kad dėl įvykio bus pradėtas ikiteisminis tyrimas. Panašu, kad kažkam įdomu, kas pas mus vyksta ligoninėje, kas čia lankosi. „Blakes“ pastebėjome ne iš karto, o šiandien ryte aptarinėjome svarbiausius dalykus. Man grįžus iš atostogų darbuotojai norėjo pasidalinti informacija“, - nuogąstavo K. Mazurkevičius.

Anot jo, informacija gali būti panaudota patiems įvairiausiems tikslams. Esą jam pačiam teko matyt, kaip galima gabalais pateikti informaciją ir sudaryti klaidingą įspūdį apie ligoninėje vykstančius dalykus.

„Mes kalbame apie perspektyvas, apie viešuosius pirkimus, struktūrinius pokyčius, o tai labai aktualu, kadangi mes tris mėnesius nežmoniškai jaučiame spaudimą dėl viešųjų pirkimų, o per praėjusias mano atostogas darbuotojai jautė didžiulį spaudimą, kad dalis ligoninės patalpų būtų atiduota į privačias rankas“, - tikino ligoninės vadovas.

Ligoninės vadovas apie rastą šnipinėjimo įrangą pranešė policijai.

DELFI primena, kad nepavykus į tarnybinę kėdę vietoj atostogaujančio Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus Kęstučio Mazurkevičiaus pasodinti kitoje sveikatos priežiūros įstaigoje ketvirčiu etato dirbantį profesorių, buvusį ministro Žilvino Padaigos patarėją Eduardą Vaitkų, ligoninės steigėja - miesto savivaldybė - nusprendė kreiptis į prokuratūrą.

Kauno apygardos prokuratūros prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl K. Mazurkevičiaus veiksmų. Kaip teigė vieno iš Kauno miesto tarybos komitetų pirmininkas socialdemokratas Artūras Orlauskas, ligoninės vadovas esą įtariamas dokumentų klastojimu ir lėšų iššvaistymu.

www.DELFI.lt
Onkologo užrašai
Kaip laiku aptikti vėžį ar net užkirsti jam kelią? Asmeninėmis įžvalgomis ir patarimais dalijasi Nacionalinio vėžio instituto ekspertai.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vaistinės jau pasiruošusios skiepyti gyventojus, bet atsirado netikėta kliūtis (53)

Jau nuo kovo 1-osios Lietuvoje ketinta įdiegti naujovę: pacientams suteikti galimybę nuo dviejų...

Lietuvoje fiksuota nuo COVID-19 vakcinuoto žmogaus mirtis: mirė, praėjus vos kelioms minutėms po skiepo mirtis su skiepais nesiejama (1696)

Lietuvos Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) gavo informacijos, kad po vakcinacijos nuo...

Pasaulyje žinoma apie 6–8 tūkst. retų ligų: kurios joms priskirtinos? (1)

„Pacientai ir tyrėjai – gyvenimo partneriai“ („ Patients & Researchers – Partners for...

JAV leido laikyti „Pfizer/BioNTech“ vakciną įprastuose šaldikliuose (7)

Bendrovių „ Pfizer “ ir „ BioNTech “ sukurtos vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos...

Po COVID-19 vakcinos registruota 800 laikinų šalutinių reiškinių: pasikartojantys simptomai vis tokie pat (149)

Nuo COVID-19 vakcinacijos pradžios gruodžio mėnesį iki dabar, pagal Valstybinės vaistų...

Top naujienos

Kiek pabodusi atostogų kryptis dabar vėl „ant bangos“: iš Lietuvos kyla pilni lėktuvai (36)

Atnaujinus skrydžius į Egiptą pirmieji lėktuvai pakilo pilni, o lietuvių susidomėjimas šia...

Viktorija Rimaitė | D+

Kokia yra tikroji Vladimiro Iljičiaus biografija? Jo idėjos kėlė siaubą, o kilmę liudijusius dokumentus teko įslaptinti (32)

Kaip vienam žmogui pavyko išjudinti galingą Rusijos imperiją ir padėti pamatą Šaltojo karo...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: reikšmingi pokyčiai išvykstantiems iš Lietuvos keičiasi izoliacijos sąlygos atvykusiems iš 2 šalių

Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių sąrašą, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės...

Tėvo eksperimentas išugdyti vaikus genijais pasiteisino: visos trys dukterys tapo vienomis protingiausių moterų pasaulyje (14)

Jų tėvas kažkada išsikėlė sau tikslą išugdyti savo vaikus genijais. Tokio pobūdžio svajonės...

Pirmieji atlaisvinimai prekybininkų bėdų neišsprendė: dalis jau pasitraukė, dalis dar svarsto (55)

Prieš daugiau nei savaitę leidus veiklą atnaujinti mažoms, iki 300 kv. m., ir turinčioms atskirą...

Vitalija Guobė | D+

Apie (ne)lygybę lovoje: kodėl vyrui paprašius prostatos masažo žmona bėga iš lovos?

Sakau tuojau pat: vyrai ir moterys yra lygūs prieš įstatymą ir ypač vyrams būtina išmokti...

Tepkite nors ir brangiausią kremą – nepadės: Vokietijoje dirbanti gydytoja atsakė, kur slypi odos problemos (14)

Net ir brangiausi kremai kartais nepadeda tinkamai pasirūpinti savo oda, nes tai, kas yra jūsų...

Psichologė Giedrė su vyru išvyko į Ispaniją ir svetimoj šaly įkūrė verslą: kol kas tai tik labai daug kainuojantis hobis (7)

Prieš ketverius metus psichologė Giedrė Gutautė-Klimienė kartu su vyru Nerijumi ir vaikais...

Vaistinės jau pasiruošusios skiepyti gyventojus, bet atsirado netikėta kliūtis (53)

Jau nuo kovo 1-osios Lietuvoje ketinta įdiegti naujovę: pacientams suteikti galimybę nuo dviejų...