Daugeliui sportininkų per Olimpines žaidynes neleidžiama turėti lytinių santykių, būgštaujant, kad seksas juos nuvargins ir išblaškys.

Tačiau Makgilio universiteto Kanadoje ekspertai tvirtina, kad iki šiol nerasta įrodymų, jog seksas sumažintų fizines jėgas ir ištvermę. 

Žurnale „Clinical Journal of Sport Medicine“ paskelbtoje studijoje buvo apžvelgti keli moksliniai tyrimai šia tema. Ji parodė, kad lytiniai santykiai varžybų išvakarėse neturi jokios įtakos sportininko rezultatams.

Vieno tyrimo metu 14 vedusių sportininkų ryte po lytinių santykių turėjo atlikti maksimalios kumščio suspaudimo jėgos testą. Tą patį testą vyrai turėjo pakartoti ir po šešių dienų be sekso. Rezultatai parodė, kad lytiniai santykiai jų fizinei jėgai neturėjo jokios įtakos.

Panašų tyrimą su dešimčia sportiškų, vedusių vyrų nuo 18 iki 45 metų atliko Kolorado valstybinio universiteto mokslininkai. Išmatavę vyrų plaštakos suspaudimo jėgą, koordinaciją, šoninius judesius, reakcijos laiką, aerobinį pajėgumą ir maksimalų deguonies suvartojimą (VO2 max), mokslininkai nustatė, kad seksas jų rezultatams nedarė jokios įtakos.

Lytinė abstinencija įvedama ir per kitus sporto renginius. 1998 metais per Pasaulio futbolo čempionatą tuometinis Anglijos rinktinės treneris Glennas Hoddle`as per mėnesio trukmės renginį uždraudė visai komandai turėti lytinių santykių.

Teigiama, kad savo šlovės metais boksininkas Muhammadas Ali šešias savaites prieš svarbias varžybas gyvendavo be sekso.

Kai kurie mokslininkai mano, kad susilaikydami nuo sekso žmonės tampa agresyvesni ir kad dėl ejakuliacijos organizme sumažėja testosterono – su fizinėmis jėgomis susijusio hormono. Tačiau ši teorija nėra moksliškai įrodyta.

Psichologas Martinas Miltonas iš Sario universiteto teigia, kad sekso poveikis daug priklauso nuo to, kas juo užsiima, kiek laiko, kaip dažnai ir kokiu būdu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (99)