Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šalies bažnyčioms jau išplatinta informacija, kuri yra viešai kabinama maldos namuose, rašoma pranešime spaudai.

„Dėkoju bažnyčios atstovams ir vyskupams. Labai gražiai bendradarbiaujame. Visi girdite žinias iš Italijos, kur dėl naujojo koronaviruso yra atšaukiamos mišios, vengiama masinių susibūrimų. Lietuvos vyskupai labai atidžiai stebi šią situaciją. Tad dabar per mišias dvasininkai informuoja, kaip elgtis, kaip saugotis, kas tai yra higiena. Su jais dalinamės naujausia informacija, kad būtų galima pasidalinti su tikinčiųjų bendruomene“, – sako ministras A. Veryga.

Aurelijus Veryga

Pasak Lietuvos vyskupų konferencijos generalinio sekretoriaus kun. Kęstučio Smilgevičiaus, Bažnyčia atidžiai seka koronaviruso situaciją Lietuvoje, operatyviai ir adekvačiai reaguodama į atitinkamus grėsmės lygius.

„Sukurti efektyvūs vidinės ir išorinės informacijos sklaidos būdai, kurių pagalba situacijai keičiantis priimami greiti sprendimai ir apie juos skubos tvarka informuojami dvasininkai bei tikintieji. Šiame darbe Bažnyčia efektyviai bendradarbiauja su valstybės institucijomis, tarp jų ir Sveikatos apsaugos ministerija“, – pabrėžia kun. K. Smilgevičius.

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, Lietuvos bažnyčiose išplatintos rekomendacijos, kaip elgtis saugant save ir kitus. Tikintiesiems primenama dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu arba naudoti alkoholinę rankų dezinfekavimo priemonę, kosėti arba čiaudėti į sulenktos alkūnės vidinę pusę arba prisidengiant vienkartine servetėle.

Rekomendacijos dėl koronaviruso

Pasireiškus bet kokiems kvėpavimo takų infekcijos simptomams (karščiavimui, kosuliui, slogai ir kt.) rekomenduojama likti namuose ir nedalyvauti pamaldose. Taip pat patariama vengti fizinio kontakto su kitu asmeniu (pavyzdžiui, pasisveikinant nespausti rankos), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai (pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys), vengti masinių susibūrimo vietų, vengti liesti rankomis relikvijas ir jas bučiuoti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)