Šeimą sukrėtė drama

Kristupui ir Jurgitai Krivickams gegužės mėnesį gimė sūnus Augustas. Pats K. Krivickas savo feisbuko paskyroje paskelbė, jog kūdikis gimė neišnešiotas, praėjus vos 27 savaitėms. Laimei, mažylis dabar sveikas ir stiprus.

Augustas kartu su tėveliai ketvirtadienį dalyvavo atidarant pieno banką Kauno klinikose. Šis projektas buvo viena iš priežasčių, kodėl Krivickų šeima nusprendė viešinti šeimą ištikusią dramą.

„Nusprendėme kalbėti, kad visuomenė suprastų šio banko poreikį. Noriu padėkoti paprastiems žmonėms, kurie skaitydami straipsnius portaluose ir matydami sąskaitą nusprendė paaukoti. Nežinau tiksliai sumų, ji nėra tokia įspūdinga kaip turtingų rėmėjų. Tačiau tikrai nemažai Lietuvos žmonių šios istorijos buvo sujaudinti ir šis poreikis suspaudė širdį ir žmonės tikrai aukojo ir prisidėjo. Tai labai dėkoju tiems žmonėms, kurie prisidėjo“, - kalbėjo K. Krivickas.

TV vedėjas neslėpė, kad šeimos sprendimas garsiai kalbėti apie problemas sukėlė nemažai klausimų.

„Daugelis stebėjosi, kodėl viešinate, kodėl skelbiate? Kiekvienam nepaaiškinsi, tačiau kas čia šiandien vyksta yra atsakymas. Kartais verta savo istoriją papasakoti“, - sako K. Krivickas.

Keturių vaikų tėvas teigė, kad pieno bankas svarbus ne tik vaikeliams.

„Dar vienas svarbus momentas – psichologinis. Šeimos atsiduria krizėje, kai gimsta toks bejėgis kūdikėlis. Daktarai stengiasi, tačiau negali atsakyti, kuo visai tai baigsis. Labai svarbus emocinis ir vilties faktorius. Galų gale ir mūsų, kaip žinomų žmonių istorija, paliečia visus ir kad ji gali palaikant, padedant gali baigtis taip laimingai. Noriu akcentuoti, kad mamos išgyvena didžiulę vidinę dramą – kaltina save, sunki emocinė būklė, ašaros, vidinė graužatis. Pieno dėl streso nėra ir moterys dar labiau stresuoja. Pienas ne tik vaikui padeda fiziologiškai, bet ir suteikia moteriai atramą“, - kalbėjo K. Krivickas.

Pirmas Lietuvoje

Pirmasis Lietuvoje motinos pieno bankas skirtas anksčiau laiko gimusiems ir sergantiems naujagimiams, o donorinis pienas bus saugus ir nieko nekainuos. Klinikos rėmėjų lėšomis įsigijo spcecialius aparatus, kurie ištiria donorinį pieną ir jį pritaiko kitam kūdikiui.

,,Pagal PSO rekomendacijas, jeigu mama neturi galimybės žindyti, antrasis pasirinkimas maitinimui labai mažo svorio neišnešiotiems naujagimiams iki 1500 g turėtų būti donorinis motinos pienas – iki šiol tokio pasirinkimo neturėjome“, – teigia R. Tamelienė ir džiaugiasi, kad sena svajonė įsteigti motinos pieno banką Kauno regiono šeimoms pagaliau virto tikrove.

Kauno klinikose įkurtas donorinis motinos pieno bankas atitinka visus saugumo, patikimumo ir kokybės reikalavimus.

,,Pieno banko donorėmis galės tapti visos mamos, neturinčios žalingų įpročių (rūkymas, alkoholio ar narkotikų vartojimas ir kt.), kurios iki 6 mėnesių maitina kūdikį“, – teigia Kauno klinikų gydytoja neonatologė Vilma Ivanauskienė. Donorinio motinos pieno banko veiklą užtikrins moderni, kokybiška, pasaulyje pripažintų įmonių medicinos įranga.

Iki šiol pieno perteklių tekdavo išpilti, nes neištirtas ir neapdorotas jis nėra saugus.

„Donorinis pienas padės sumažinti neišnešiotų naujagimių sergamumą nekroziniu enterokolitu, t.y. Žarnyno uždegimu ir su šia liga susijusių komplikacijų: žarnyno operacijų, ilgalaikio maitinimo infuzijos būdu, ilgalaikio antibiotikų vartojimo, ilgalaikio gulėjimo intensyvios terapijos skyriuje ir naujagimių mirštamumą“, – sako prof. Rasa Tamelienė.

Pasaulinė praktika rodo, jog neišnešioti naujagimiai, maitinami donoriniu pienu, yra atsparesni infekcijoms ir alergijoms. Pirmojo Lietuvoje donorinio motinos pieno banko veiklą užtikrins moderni, kokybiška, pasaulyje pripažintų įmonių medicinos įranga.

Lietuvoje kasmet per anksti gimta 5-6 proc. naujagimių, nemokančių kvėpuoti, palaikyti normalios kūno temperatūros ar žįsti, todėl yra maitinami per zondą. Kauno Perinatologijos centre kasmet gimsta apie 3300 naujagimių, iš jų – apie 500 neišnešiotų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (176)