Skelbiama, kad nuo praėjusių metų birželio Velse ir pietvakarių Anglijoje iš viso 15 naujagimių buvo diagnozuotas sunkus miokarditas (širdies uždegimas). Vienas iš jų vis dar gydomas ligoninėje, teigiama praėjusią naktį paskelbtame Pasaulio sveikatos organizacijos perspėjime, kurį cituoja „The Daily Mail“.

Sveikatos apsaugos sistemos vadovus išgąsdino neįprastas atvejų šuolis per tokį trumpą laiką, todėl buvo pradėtas išsamus tyrimas. Devyniais atvejais buvo aptiktas enterovirusas, kuris paprastai nesukelia jokių simptomų arba sukelia tik į gripą panašų peršalimą.

Tačiau ekspertai nesupranta, kas sukėlė tokį staigų atvejų skaičiaus šuolį. Velso sveikatos apsaugos sistemos vadovai tiria šių atvejų priežastis ir tirs visus kitus atvejus, apie kuriuos bus pranešta artimiausiomis savaitėmis.

Ankstesni vaikų protrūkiai, įskaitant praėjusią žiemą kilusią paniką dėl Strep A viruso, buvo siejami su dėl koronaviruso plitimo įvestu karantinu, dėl kurio, kaip manoma, susilpnėjo imunitetas paprastai nekenksmingoms bakterijoms.

Kūdikis ligoninėje

PSO šį padidėjimą vadina neįprastu ir teigia, kad gali būti rekomenduojama uždaryti vaikų priežiūros įstaigas ir mokyklas, jei atvejų padaugės.

UKHSA teigia „tirianti situaciją Anglijoje“. Pareigūnai taip pat tiria galimus veiksnius, lėmusius sergamumo padidėjimą.

Enterovirusai paprastai sukelia tik lengvas ligas, tačiau naujagimius ir mažus vaikus paprastai paveikia sunkiau nei vyresnius vaikus. Specifinio antivirusinio gydymo nuo enterovirusų nėra, todėl gydant daugiausia dėmesio skiriama komplikacijų prevencijai.

PSO teigia, kad rizika visuomenės sveikatai yra „maža“.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės