Pasak „Reuters“, įrodytas vaisto veiksmingumas pacientams, sergantiems recidyvuojančia arba refrakterine (nereaguojančia) mantijos ląstelių limfoma.

Tai retos rūšies kraujo vėžys, kuris prasideda nuo baltųjų kraujo kūnelių limfmazgiuose ir agresyviai plinta į kitas kūno dalis.

Limfoma

„Jayrirca“ patvirtinimas yra svarbi pažanga pacientams, sergantiems recidyvuojančia ar refrakterine AML, kurie šiuo metu turi ribotas galimybes ir kurių prognozė nutraukus gydymą kovalentiniu Brutono tirozinkinazės inhibitoriumi (BKI) buvo prasta, – sakė Teksaso universiteto M.D. Andersono vėžio centro profesorius Michaelas Wangas.

Prieš patvirtinant vaistą buvo atlikti klinikiniai tyrimai.

Iš 120 pacientų, sergančių ankstyvosios ir vidutinės stadijos vėžiu, 50 proc. pacientų vaistas sukėlė atsaką, o 13 proc. pasiekė remisiją.

Vaistai

Tyrėjai įvertino 200 mg dozės veiksmingumą kaip didžiausią leistiną vaisto kiekį per parą, tačiau prieš toksiškumą kitoms organizmo sistemoms.

Tikimasi, kad mantijos ląstelių limfoma sergantys pacientai, kuriems buvo atlikti bent du chemoterapijos kursai, šį vaistą galės įsigyti artimiausiomis savaitėmis, praneša „Reuters“.

Didmeninė 200 mg dozės kaina bus 21 000 JAV dolerių per mėnesį.

Bendrovė tikisi, kad per metus FDA patvirtins dar 4 vaistus, iš kurių vienas yra vaistas nuo nutukimo.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės