aA
Jaunieji gydytojai jau ketvirtąjį kartą renkasi Birštone. Prieš kelerius metus atsikūrusi Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) daug diskutuoja apie e. sveikatos, korupcijos problemas sveikatos sektoriuje, ragina gerinti rezidentų ir jaunųjų gydytojų ruošimo kokybę (medicininė edukacija, etapinėmis kompetencijomis grįsta rezidentūra).
© DELFI / Valdas Kopūstas

Anksčiau vykę „Transform 1.0”, „Transform 2.0”, „Transform 3.0” išsamiai analizavo būtent šias problemas, turinčias nemažai įtakos ne tik studento ar gydytojo, bet ir paciento gerovei. Vykusios diskusijos ir priimti sprendimai jau atnešė rimtų sveikatos sistemos pokyčių – šiuo metu vyksta rezidentų ruošimo pertvarka – pradedamos įgyvendinti etapinėmis kompetencijomis grįstos studijų programos, leisiančios užtikrinti kokybiškesnį specialistų ruošimą. Be to, susibūrė stipri, vieninga ir neabejinga jaunųjų gydytojų bendruomenė, kurios narių skaičius kasmet sparčiai auga. Renginių metu visuomet stipriai akcentuojamos ir ,,minkštosios“ kompetencijos – mokomasi geriau pažinti save, kaip palaikyti dvasinę ir psichologinę pusiausvyrą, stiprinant visas tris ašis – kūną, protą ir dvasią. Šįkart didžiausias jaunųjų gydytojų metų renginys „Transform 4.0“ skirtas sveikatos priežiūros vadybai ir gerajai valdysenai.

Jaunieji gydytojai vis dažniau ima kalbėti būtent apie pacientų gerovę. Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos (LPOAT) minimoje deklaracijoje akcentuojama, kad „Visuose pasaulio regionuose sveikatos apsaugos sistemos jaučia spaudimą <…>, jeigu jose didžiausias dėmesys skiriamas susirgimams, o ne pacientams; tokioms sistemoms reikia, kad jose dalyvautų patys pacientai, kurie prisidėtų prie savo pačių gydymo, keistų elgseną ir patys užsiimtų vadyba. Į pacientą orientuota sveikatos priežiūra gali būti rentabiliausias būdas pagerinti sveikatos apsaugos rezultatus pacientų atžvilgiu.” Taigi būtent į pacientą orientuota sveikatos priežiūra su gerai veikiančia vadybos sistema gali pagerinti pacientų gerovę, tačiau Lietuvoje tam vis dar skiriama per mažai dėmesio.

Pacientų gerovei įtakos turi daugybė veiksnių, vienas iš jų – gydymo įstaigos funkcionalumas. Gydymo įstaigos veikia kaip gyvas organizmas, kuriame egzistuoja daugybė procesų ir siekiant, kad tie procesai būtų orientuoti į galutinį tikslą, yra būtina įgyvendinti progresyvius vadybinius sprendimus. Vadybos sistema gali padėti suefektyvinti vykstančius procesus, sukurdama nuolatinio tobulėjimo kultūrą organizacijos viduje – taip padedama taupyti lėšas ir nešvaistyti pinigų neefektyviems sprendimams. Tokiu būdu pakinta ne tik organizacijos kultūra, bet ir vadovo, darbuotojų bei klientų, kuriais sveikatos sistemoje yra pacientai, santykių kokybė ir pasitenkinimas.

Pavyzdžiui, vadybos sistemos pritaikymas praktikoje gali sumažinti eiles, pagerinti pacientų rotaciją skyriuje bei taip sumažinti vietų trūkumą ligoninėje, sutrumpinti laiką iki suteiktos paslaugos priėmimo skyriuose, pagerinti suteikiamos paslaugos kokybę. Tokios vadybos formos yra orientuotos į pacientą, nes efektyvinant procesus, gerėja pacientų pasitenkinimas suteikiamomis paslaugomis ir viso personalo pasitenkinimas. Juk žymiai smagiau dirbti, kai viskas veikia sklandžiai?

Jaunieji gydytojai sieks sveikatos sektorių padaryti efektyvesniu ir rūpinsis pacientų gerove
© JGA

Pasaulinėje praktikoje dažnai, pritaikoma praktika – Lean vadybos sistema. Metodiką sukūrė ,,Toyota” ir pirmuosius rezultatus buvo galima išvysti gamybos ir paslaugų sektoriuose. Sveikatos sektoriuje vadybos tikslai yra pagerinti sveikatos priežiūros kokybę bei pacientų pasitenkinimą, supaprastinti sveikatos paslaugų teikimo tvarką, geriau naudoti materialiuosius ir žmogiškuosius resursus. Funkcionuojančių Lean sistemos gerųjų diegimo pavyzdžių sveikatos priežiūroje apstu ne tik už Atlanto, bet ir Europoje. Ligoninėms dalinantis patirtimi ir pasiektais rezultatais, Lean ligoninės vadybos metodai greitai išplito ir toliau plinta daugelyje išsivysčiusių šalių. Lietuvoje vienas pirmųjų šios vadybos sistemos sėkmingo pritaikymo sveikatos sektoriuje pavyzdžių – Kulautuvos reabilitacijos ligoninė.

Gegužės 18-20 d. Jaunųjų gydytojų asociacija organizuoja didžiausią metų renginį „Transform 4.0", kurio metu su Lean vadybos bei kitais ekspertais ir sprendimų priėmėjais diskutuosime apie gerosios valdysenos ir vadybos praktikos taikymą Lietuvos sveikatos sektoriuje. Jaunieji gydytojai siekia prie vieno stalo susodinti ligoninių vadovus, atsakingus politikus, pacientų bei verslo atstovus ir kartu ieškoti sprendimų, kaip gerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę šalyje.

Daugiau informacijos ir registracija – jauniejigydytojai.lt/transform4 bei facebook.com/jauniejigydytojai/

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Dulų asociacijos pirmininkė: kūdikio mirtimi pasibaigusį gimdymą namuose priėmė medikė (122)

Ketvirtadienį per Lietuvą praskriejo žinia, kad gimdymo namuose metu mirė kūdikis. Iki šiol buvo...

Kūdikio mirtimi pasibaigęs gimdymas namuose: gydytoja papasakojo, kokia moters būklė (150)

Ketvirtadienį žiniasklaidą pasiekė žinia, kad Vilniuje paryčiais namuose vykdytas gimdymas...

Po gimdymo namuose mirusio kūdikio mama nuo medikų slėpė tikrąją tiesą (151)

Ketvirtadienį buvo paviešinta, kad gimdymas namuose, Vilniuje, baigėsi kūdikio mirtimi. Kaip...

Sveikatos apsaugos ministerija apie tragiškai pasibaigusį gimdymą namuose: tai buvo nelegali veikla (153)

Ketvirtadienį perpiet žiniasklaidą pasiekė žinia apie ankstyvą rytą mirtimi pasibaigusį...

Tokių operacijų Lietuvoje dar nebuvo: Kauno klinikose atliekamas gimdos kaklelio apsiuvimas (7)

Šiandien Lina ant rankų sūpuoja vaikelį ir džiaugiasi motiniškais rūpesčiais. Prieš metus ši...

Top naujienos

Po žūčių Tatruose – patyrusio alpinisto patarimai: tragedijos išvengti galėjo padėti keli paprasti žingsniai (1)

Tatrų kalnuose ketvirtadienį kilusi audra penkiems keliautojams baigėsi tragiškai. Staiga...

Katažinos Zvonkuvienės mama dukros gyvenimo nereguliuoja, bet sutinka ne su viskuo: aš daryčiau kitaip

Dainininkė ir dviejų vaikų mama Katažina Zvonkuvienė šiandien džiaugiasi tiek savo karjera,...

Politologai: Pranckietis padarė lemtingą klaidą ir praras Seimo pirmininko postą (145)

Galimybė išlikti Seimo pirmininko poste Viktorui Pranckiečiui – menka, teigia politologai.

Dulų asociacijos pirmininkė: kūdikio mirtimi pasibaigusį gimdymą namuose priėmė medikė papildyta 16:53: „mums reikia pokyčio" (122)

Ketvirtadienį per Lietuvą praskriejo žinia, kad gimdymo namuose metu mirė kūdikis. Iki šiol...

Vilniuje paramos akcijos Honkongo keliui metu neapsieita be incidentų: įvyko susistumdymas (3)

Keli šimtai žmonių penktadienio popietę demonstracijoje Vilniuje išreiškė paramą Honkongo...

Federacija sunerimusi: Sabonis tapo galimų sukčių taikiniu kreipėsi į teisininkus (43)

Krepšinio federacija atkreipia dėmesį, kad socialinio tinklo „Facebook“ įvairiose grupėse ir...

Vytautas Landsbergis: šis agresyvus Kremliaus planas – tai jau karas (414)

Profesorius Vytautas Landsbergis sako, kad Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje statybos...

Kur pavalgyti ir pasilinksminti Lvove: lietuvė sudarė išsamų vietų sąrašą (5)

Šiuo metu tarp lietuvių keliautojų bene populiariausia kryptis yra Ukrainos miestai – Lvovas ,...

„Nevėžio“ pergalė: klubo valdymą perėmė nauji investuotojai lemiamą žodį tars LKL valdyba (2)

Kėdainių „ Nevėžio “ klubas žengė svarbų žingsnį siekdamas sugrįžti į Lietuvos...