Jaunieji gydytojai jau ketvirtąjį kartą renkasi Birštone. Prieš kelerius metus atsikūrusi Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) daug diskutuoja apie e. sveikatos, korupcijos problemas sveikatos sektoriuje, ragina gerinti rezidentų ir jaunųjų gydytojų ruošimo kokybę (medicininė edukacija, etapinėmis kompetencijomis grįsta rezidentūra).
© DELFI / Valdas Kopūstas

Anksčiau vykę „Transform 1.0”, „Transform 2.0”, „Transform 3.0” išsamiai analizavo būtent šias problemas, turinčias nemažai įtakos ne tik studento ar gydytojo, bet ir paciento gerovei. Vykusios diskusijos ir priimti sprendimai jau atnešė rimtų sveikatos sistemos pokyčių – šiuo metu vyksta rezidentų ruošimo pertvarka – pradedamos įgyvendinti etapinėmis kompetencijomis grįstos studijų programos, leisiančios užtikrinti kokybiškesnį specialistų ruošimą. Be to, susibūrė stipri, vieninga ir neabejinga jaunųjų gydytojų bendruomenė, kurios narių skaičius kasmet sparčiai auga. Renginių metu visuomet stipriai akcentuojamos ir ,,minkštosios“ kompetencijos – mokomasi geriau pažinti save, kaip palaikyti dvasinę ir psichologinę pusiausvyrą, stiprinant visas tris ašis – kūną, protą ir dvasią. Šįkart didžiausias jaunųjų gydytojų metų renginys „Transform 4.0“ skirtas sveikatos priežiūros vadybai ir gerajai valdysenai.

Jaunieji gydytojai vis dažniau ima kalbėti būtent apie pacientų gerovę. Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos (LPOAT) minimoje deklaracijoje akcentuojama, kad „Visuose pasaulio regionuose sveikatos apsaugos sistemos jaučia spaudimą <…>, jeigu jose didžiausias dėmesys skiriamas susirgimams, o ne pacientams; tokioms sistemoms reikia, kad jose dalyvautų patys pacientai, kurie prisidėtų prie savo pačių gydymo, keistų elgseną ir patys užsiimtų vadyba. Į pacientą orientuota sveikatos priežiūra gali būti rentabiliausias būdas pagerinti sveikatos apsaugos rezultatus pacientų atžvilgiu.” Taigi būtent į pacientą orientuota sveikatos priežiūra su gerai veikiančia vadybos sistema gali pagerinti pacientų gerovę, tačiau Lietuvoje tam vis dar skiriama per mažai dėmesio.

Pacientų gerovei įtakos turi daugybė veiksnių, vienas iš jų – gydymo įstaigos funkcionalumas. Gydymo įstaigos veikia kaip gyvas organizmas, kuriame egzistuoja daugybė procesų ir siekiant, kad tie procesai būtų orientuoti į galutinį tikslą, yra būtina įgyvendinti progresyvius vadybinius sprendimus. Vadybos sistema gali padėti suefektyvinti vykstančius procesus, sukurdama nuolatinio tobulėjimo kultūrą organizacijos viduje – taip padedama taupyti lėšas ir nešvaistyti pinigų neefektyviems sprendimams. Tokiu būdu pakinta ne tik organizacijos kultūra, bet ir vadovo, darbuotojų bei klientų, kuriais sveikatos sistemoje yra pacientai, santykių kokybė ir pasitenkinimas.

Pavyzdžiui, vadybos sistemos pritaikymas praktikoje gali sumažinti eiles, pagerinti pacientų rotaciją skyriuje bei taip sumažinti vietų trūkumą ligoninėje, sutrumpinti laiką iki suteiktos paslaugos priėmimo skyriuose, pagerinti suteikiamos paslaugos kokybę. Tokios vadybos formos yra orientuotos į pacientą, nes efektyvinant procesus, gerėja pacientų pasitenkinimas suteikiamomis paslaugomis ir viso personalo pasitenkinimas. Juk žymiai smagiau dirbti, kai viskas veikia sklandžiai?

Jaunieji gydytojai sieks sveikatos sektorių padaryti efektyvesniu ir rūpinsis pacientų gerove
© JGA

Pasaulinėje praktikoje dažnai, pritaikoma praktika – Lean vadybos sistema. Metodiką sukūrė ,,Toyota” ir pirmuosius rezultatus buvo galima išvysti gamybos ir paslaugų sektoriuose. Sveikatos sektoriuje vadybos tikslai yra pagerinti sveikatos priežiūros kokybę bei pacientų pasitenkinimą, supaprastinti sveikatos paslaugų teikimo tvarką, geriau naudoti materialiuosius ir žmogiškuosius resursus. Funkcionuojančių Lean sistemos gerųjų diegimo pavyzdžių sveikatos priežiūroje apstu ne tik už Atlanto, bet ir Europoje. Ligoninėms dalinantis patirtimi ir pasiektais rezultatais, Lean ligoninės vadybos metodai greitai išplito ir toliau plinta daugelyje išsivysčiusių šalių. Lietuvoje vienas pirmųjų šios vadybos sistemos sėkmingo pritaikymo sveikatos sektoriuje pavyzdžių – Kulautuvos reabilitacijos ligoninė.

Gegužės 18-20 d. Jaunųjų gydytojų asociacija organizuoja didžiausią metų renginį „Transform 4.0", kurio metu su Lean vadybos bei kitais ekspertais ir sprendimų priėmėjais diskutuosime apie gerosios valdysenos ir vadybos praktikos taikymą Lietuvos sveikatos sektoriuje. Jaunieji gydytojai siekia prie vieno stalo susodinti ligoninių vadovus, atsakingus politikus, pacientų bei verslo atstovus ir kartu ieškoti sprendimų, kaip gerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę šalyje.

Daugiau informacijos ir registracija – jauniejigydytojai.lt/transform4 bei facebook.com/jauniejigydytojai/

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Slaugytojų atlyginimų skirtumai: reikia ar ne aukštojo išsilavinimo? (30)

Praėjus dviem mėnesiams po pasirašyto kolektyvinių derybų susitarimo tarp profesinių sąjungų...

Visą šalį sukrėtė valdininkų abejingumas sergančiai mergaitei: Pijos atvejis atvėrė valstybės žaizdą atnaujinta 16.47 (318)

Po prieš beveik tris mėnesius įvykusios avarijos Pija ilgą laiką buvo komoje. 13 metų mergaitė...

Prašymai papildomai sumokėti už medicinos paslaugas neretai būna neteisėti (24)

Šiaulių teritorinė ligonių kasa primena, kad valstybės laiduojama asmens sveikatos priežiūra...

Pirmieji kvalifikuoti Skubios medicinos gydytojai jau pradeda savo darbą

Šiemet Lietuvos ligoninių priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuose paslaugas pradeda teikti...

Gydytojai įspėja dėl naujos sparčiai lytiniu keliu plintančios ligos (108)

Gydytojai perspėja, kad kol kas mažai žinoma lytiniu keliu plintanti liga Mycoplasma genitalium...

Top naujienos

Egzamino įvertinimu nepatenkinta Simona teisybės ieško teisme: vienas skaičius sužlugdė visą gyvenimą (117)

Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino įvertinimu nepatenkinta Simona pateikė apeliaciją,...

Paskelbtos teritorijos, kuriose jaunos šeimos galės gauti paramą būstui įsigyti (169)

Nuo rugsėjo 1 d. jaunos šeimos galės pretenduoti į valstybės subsidiją pirmam būstui...

Sostinės policija sulaikė išžaginimu įtariamą „alfą vyrą“ Airiną Arutiunianą paimti intymūs vaizdo įrašai; atnaujinta 15.22 (319)

Sostinės kriminalinės policijos pareigūnai sulaikė fotografu pasivadinusį asmenį, viliojusį...

Ekspertai: po skandalingų įvykių Helsinkyje – grėsmė visai Europai (217)

Kaip ir visi Jungtinių Valstijų ir Rusijos viršūnių susitikimai, Donaldo Trumpo ir Vladimiro...

DELFI TV Gyvai: Donatas Motiejūnas – apie karjerą NBA ir krepšinio aktualijas

DELFI TV Gyvai konferencijoje trečiadienį 17.00 valandą viešės Kinijoje antrą sezoną...

Jautri ekspedicija aplink pasaulį: išvykusiems lietuviams primins, kad jų pasiilgome

Antradienį 13 val. DELFI TV Gyvai tiesioginės transliacijos metu pristatyta ekspedicija aplink...

Valančiūnas išvengė stambių mainų tarp Toronto ir San Antonijaus (6)

Jonas Valančiūnas turėtų likti Toronto „Raptors“ klube, kuriame ir pradėjo savo karjerą...

Nemato, už ką teisti Pijų, bet pro akis praslydo kitas rimtas skandalas (239)

Kol visų dėmesys yra nukrypęs į teisiškai pasmerktą bandymą įrodyti, kad „ Naisių vasara...

Nebūkime tipiniai rytų europiečiai – Vilniuje ir Kaune ne viskas taip blogai (9)

Vasara už lango ir širdis džiaugiasi. Nesidžiaugia tik miestiečiai, kurie kartkartėmis papuola...

Dizainerė pataria, kaip įsirengti svajonių virtuvę (6)

Virtuvė neabejotinai viena svarbiausių erdvių namuose, todėl ši zona turi būti ne tik patogi,...