Jie puola visame mieste.

Klaipėdos apskrities ligoninės Odos ir Veneros ligų poliklinikos vedėja Aldona Kajutytė sulaukė sugeltų pacientų, kuriems pasireiškė stipresnė alerginė reakcija.

„Uodų išties gausybė. Šiais metais jie labai dideli, agresyvūs, o gelia labai skaudžiai. Pati Giruliuose stebėjau, kaip žmonės gynėsi nuo uodų“, - pasakojo dermatologė.

Vykstantiems į gamtą A.Kajutytė priminė apsirūpinti priemonėmis, apsaugančiomis nuo įgėlimų.

Ypač reikėtų nuo uodų apsaugoti vaikus. Jiems įgėlimai būna labai skausmingi ir pavojingi, ypač jei įgelia į akių vokus.

Gydytoja mamoms patarė neeksperimentuoti ir nebandyti stipriai sugeltų savo vaikų gydyti pačioms, nes žaizda dėl netinkamo gydymo gali ir supūliuoti.

Pašnekovė teigė, kad uodui įgėlus odą smarkiai niežti, nes šis parazitas ne tik siurbia kraują, bet ir su geluonimi suleidžia alergiją sukeliančių toksinių medžiagų.

Kad įgeltą vietą mažiau skaudėtų, A.Kajutytė patarė naudoti priešalerginius vaistus.

Po įgėlimo atsiradusį niežulį malšina ir liaudiškos priemonės. Galima sugeltą vietą patepti actu.

Gindamiesi nuo uodų spiečių klaipėdiečiai plūstelėjo ir į vaistines.

Vaistinės „Medikana“ vedėja Liudovika Kilpienė pastebėjo, kad jau antrą savaitę itin paklausios tapo nuo vabzdžių įgėlimų apsaugančios priemonės. Jos kainuoja nuo 2 iki 20 litų.

„Būna, kad žmonės, ruošdamiesi vykti su šeimomis į gamtą, perka iškart po tris buteliukus nuo vabzdžių apsaugančių skysčių“, - pastebėjo farmacininkė.

Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Zoologijos katedros profesorius Sigitas Podėnas sakė, kad uodų padaugėjo, nes po lietingos vasaros telkšo daug balų ir jiems yra kur dėti kiaušinėlius.

Tačiau profesorius nemano, kad šiemet uodų išskirtinai daug. Esą pernai jų buvo tiek pat.

Pasak S.Podėno, palyginti su kitomis šalimis, pavyzdžiui, Mongolija, Lietuvoje uodų yra mažai.