Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, kilus įtarimų dėl darbuotojos neblaivumo, tam nustatyti turėtų būti paimtas kraujas, o gal net sudaryta komisija tam atvejui ištirti. Šiuo atveju to padaryta nebuvo.

„Buvau tuo tikra, todėl paskambinome į greitąją, pažadėjo išsiaiškinti. Įdomu, ar tas faktas, kad medikai važinėja pas mus, pacientus, neblaivūs, pasitvirtino, ar ne. Man pasidomėjus tokios informacijos nesuteikė“, – teigė moteris, gyvenanti Molėtų rajone.

Kalti širdies lašai

Portalui VLMEDICINA.LT susisiekus su Molėtų rajono greitosios medicinos pagalbos centru, šio direktorė Auksė Mackonienė teigė, kad dėl šio atvejo ji informuota. „Iš karto, tą patį vakarą, buvo atliktas patikrinimas darbo vietoje, paimti ekipažo narių paaiškinimai“, – tvirtino centro direktorė.

Anot jos, remiantis minimos slaugytojos paaiškinimu, ši dėl šeimyninių aplinkybių atėjo į darbą (budėjimą) nepailsėjusi. „Tą dieną buvo labai daug iškvietimų, todėl į pavakarį, pasijutusi blogai, išgėrė širdies darbą gerinančių vaistų, kurie kartu veikia ir kaip raminantys, todėl ji galėjo atrodyti kaip lengvai apsvaigusi“, – aiškino A. Mackonienė.

Taigi esą tikėtina, jog dėl to paciento artimiesiems slaugytojos elgesys pasirodė įtartinas.

„Suprasdama, kad nepailsėjusi slaugytoja negali toliau tęsti darbo, priėmiau sprendimą ją išleisti į namus ilsėtis, o jos vietoje buvo paskirta dirbti kita slaugytoja“, – teigė centro direktorė.

SAM: turi būti paimtas kraujas blaivumui nustatyti

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė teigė nežinanti visų įvykio aplinkybių, todėl komentuoti esą sudėtinga.

„Gali būti, kad gydymo įstaigos teiginiai, kad darbuotoja turėjo problemų dėl sveikatos, yra teisingi. Todėl gydymo įstaigos vadovybės pareiga buvo išsiaiškinti šį įvykį ir nustatyti, kaip buvo iš tiesų. Jokie medicinos darbuotojai darbo vietoje negali būti apsvaigę nuo alkoholio ir gydymo įstaigos vadovybės pareiga yra tai užtikrinti“, – komentavo ji.

Tokiu atveju, jeigu kyla įtarimas, kad darbuotojas galėtų būti neblaivus, apie tai, pasak ministro patarėjos, nedelsiant reikia informuoti įstaigos vadovybę.

„Kilus tokių įtarimų, dėl blaivumo nustatyto turėtų būti paimtas kraujas, gal net sudaryta komisija tam atvejui ištirti“, – sakė L.Bušinskaitė-Šriubėnė.