aA
Pasak vyriausiosios epidemiologės Loretos Ašoklienės, iš bet kokios šalies atvykusiems asmenims privaloma užsiregistruoti NVSC puslapyje ir tik po registracijos jiems paskiriama saviizoliacija, jei to reikia. Po šio paskyrimo su asmenimis NVSC periodiškai susisiekia ir tikrina, ar saviizoliacijos tikrai laikomasi.

Epidemiologė patikslino, kad rekomenduojama užsiregistruoti grįžus ir iš Baltijos šalių. Čia rasite anketą. Kaip tikslina SAM, registracija reikalinga, kad vėliau, jei paaiškėtų, jog iš šalies asmuo grįžo užsikrėtęs, būtų galima lengviau atsekti židinius.

„Atvykusiems sausumos transportu galioja ta pati taisyklė. Nors kontrolės nėra, bet žmonės patys turi užsiregistruoti. Jei jie neužsiregistruos ir susirgs, gali būti taikoma administracinė atsakomybė. Prievolė yra per 24 valandas užsiregistruoti. Pradžioje bauda administracinė, bet paskui gali būti taikomos ir griežtesnės baudos“, – sakė L. Ašoklienė.

Kol kas, pasak epidemiologės, lietuvių atostogautojų mėgstamoje Graikijoje sergamumo rodikliai pakilę, tačiau dar ne taip stipriai, kad grįžus būtų privaloma saviizoliacija.

„Jei jiems pavyks kontroliuoti situaciją, panašu, kad galbūt ir nepateks į paveiktų šalių sąrašą“, – kalbėjo L. Ašoklienė.

Sutrikus e. sveikatos sistemai, pasak epidemiologės, laboratorijos šiuo metu pačios informuoja NVSC apie nustatytus teigiamus COVID-19 atvejus.

Loreta Ašoklienė
Loreta Ašoklienė
© DELFI / Andrius Ufartas

Dauguma susiję su židiniais

NVSC informuoja, kad per ketvirtadienio parą Lietuvoje patvirtinti 26 nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 13 iš jų – Kaune, susiję su protrūkiu transporto įmonėje. 9 naujai patvirtinti atvejai nustatyti Vilniaus apskrityje, siejami su šeimos šventėmis, kurios dalyviams jau anksčiau patvirtinta COVID-19 liga. Kaip užsikrėtė dar vienas asmuo Vilniuje, šiuo metu nėra aišku, aplinkybės nustatomos. Dar vienas atvejis patvirtintas Panevėžio apskrityje. Be to, nustatyti dar du įvežtiniai atvejai – iš Švedijos ir Ispanijos.

Pirmasis iš per vakar parą patvirtintų atvejų nustatytas Vilniaus apskrityje asmeniui, kuris kontaktavo su liepos 4 d. šeimos šventėje Salininkuose dalyvavusiu žmogumi. Iš viso su šia šeimos švente Salininkuose siejamų atvejų dabar jau yra 11, įskaitant šį vakar nustatytą naują atvejį.

Dar 8 nauji atvejai vakarykščią parą patvirtini Vilniaus apskrityje. Visi jie siejami su viena šeimos švente, vykusia liepos 11 d. Kaip skelbta anksčiau, šioje šventėje dalyvavo asmenys, liepos 2 d. grįžę iš Kroatijos, kuriems pirmiesiems patvirtintas koronavirusas. Taigi iki šiol jau nustatyta 14 su šia šeimos švente siejamų COVID-19 atvejų, įskaitant nustatytus vakar.

13 naujų atvejų per vakar patvirtinta Kauno apskrityje. Visi jie susiję su protrūkiu transporto įmonėje. COVID-19 patvirtinta 12 užsieniečių, turėjusių kontaktą gyvenamojoje vietoje su užsikrėtusiaisiais. Šie asmenys laikėsi izoliacijos. Taip pat koronavirusas nustatytas vienam vairuotojui lietuviui, kontaktavusiam su minėtais asmenimis. Tai reiškia, kad su šiuo protrūkiu iš viso dabar siejami 34 patvirtinti atvejai, įskaitant nustatytus vakar.

Dvidešimt trečiasis per vakar nustatytas atvejis užregistruotas Panevėžio apskrityje. COVID-19 liga nustatyta asmeniui, turėjusiam kontaktą su žmogumi, kuriam anksčiau patvirtintas koronavirusas. Asmuo koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų nejautė. Nustatyti trys kontaktiniai asmenys, jie izoliavosi. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Dvidešimt ketvirtasis atvejis patvirtintas Vilniuje. Asmeniui tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas dėl jaučiamų simptomų. Nustatyta, kad žmogus nuo birželio 30 d. atostogavo, todėl darbe kontaktų neturėjo. Kokiomis aplinkybėmis asmuo galėjo užsikrėsti, šiuo metu aiškinamasi.

Dvidešimt penktasis atvejis nustatytas Klaipėdos apskrityje. Asmuo per Daniją į Palangos oro uostą atvyko iš Švedijos. Atvejis nustatytas profilaktinio patikrinimo metu.

Dvidešimt šeštasis per vakar parą patvirtintas atvejis nustatytas Kauno apskrityje. Asmuo liepos 20 d. į Lietuvą per Vilniaus oro uostą grįžo iš Ispanijos. Turimais duomenimis, jis izoliavosi, sąlyčio su kitais žmonėmis neturėjo. Tyrimas atliktas profilaktiškai po kelionės.
Lietuvoje iš viso patvirtinti 1986 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 277 asmenys, 1616 – pasveiko, 99 žmonės laikosi izoliacijos.

www.DELFI.lt
Onkologo užrašai
Kaip laiku aptikti vėžį ar net užkirsti jam kelią? Asmeninėmis įžvalgomis ir patarimais dalijasi Nacionalinio vėžio instituto ekspertai.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(99 žmonės įvertino)
2.0707

Po sunkios COVID-19 ligos kelias į sanatoriją – užvertas: dėl naujo Dulkio įsakymo susiklostė absurdiška situacija

Praėjusį ketvirtadienį vilnietės Karinos tėvas po sunkios ir komplikuotos COVID-19 ligos buvo...

Galimybių pasu galės naudotis paskiepyti ar persirgę koronavirusu: instrukcija, kaip gauti tai patvirtinantį dokumentą papildyta: pats Galimybių pasas dar kuriamas (588)

Vyriausybė nusprendė, kad jau nuo gegužės 24 dienos Lietuvoje pradės veikti Galimybių pasas ....

Lietuva – Europos šalių, kuriose daugiausiai sergama koronavirusu, penketuke, Lenkija išsiskiria mirtingumu (152)

Jau praėjusią savaitę Lietuva pagal sergamumą koronavirusu iškopė į šeštą, o pagal...

Masinė visuomenės vakcinacija Lietuvoje prasidės nuo gegužės 10 dienos: kaip tai veiks? (422)

Lietuvoje planuojama pradėti masinę etapinę visuomenės vakcinaciją nuo koronaviruso . Apie tai,...

Du po sprogimo „Klaipėdos medienoje“ nukentėję asmenys dėl sunkios būklės pervežti į Kauno klinikas (11)

Pirmadienį iš kilusio sprogimo, o vėliau gaisro įmonėje „ Klaipėdos mediena “ į Klaipėdos...

Top naujienos

Po sunkios COVID-19 ligos kelias į sanatoriją – užvertas: dėl naujo Dulkio įsakymo susiklostė absurdiška situacija

Praėjusį ketvirtadienį vilnietės Karinos tėvas po sunkios ir komplikuotos COVID-19 ligos buvo...

Lietuvė apie padėtį šalyje, kuri manė nugalėjusi koroną: situacija dramatiška, ligos atveju nebepadeda net pinigai išpardavė pasigamintas vakcinas (168)

Koronaviruso atvejų skaičiui Indijoje vis mušant rekordus, šalies valstijos skelbia atskirus,...

Andrius Užkalnis | D+

Iššifruoti Rusiją. Užkalnis apie rusų režisieriaus Riazanovo filmus: šalis, kuri bijo kvatotis ir nerangiai bando linksmintis

Kai man pasiūlė parašyti apie Eldarą Riazanovą, rusų režisierių, mirusį 2015 m. paskutinę...

Užsidariusio „Uptown Bazaar“ savininkai: mūsų verslą „suvalgė“ pandemija (98)

Nuo gegužės mėnesio pradžios duris užvėrė sostinėje įsikūręs gastronominis maisto turgus...

Atvira pamotės išpažintis: savo vyro vaikais rūpinuosi sukandusi dantis psichologės komentaras (17)

Lietuvoje kasmet išsiskiria tūkstančiai porų su vaikais. Po skyrybų kiekvienam sutuoktiniui...

Populiarus analitikas Jokubaičiui prognozuoja šaukimą NBA naujokų biržos pirmame rate lietuvį lygina su čekų žvaigžde (4)

Populiaraus JAV sporto naujienų žiniasklaidos kanalo „The Ringer“ NBA apžvalgininkas Kevinas...

Tomas Janonis | D+

Žvėryno milijonierių įžūlumui nėra ribų: iš vilniečių nutarė atimti gatvę (1)

Vilniaus Žvėryno mikrorajone susiklostė neeilinė situacija. Miesto savivaldybei net ir atsikovojus...

Galimybių pasu galės naudotis paskiepyti ar persirgę koronavirusu: instrukcija, kaip gauti tai patvirtinantį dokumentą papildyta: pats Galimybių pasas dar kuriamas (588)

Vyriausybė nusprendė, kad jau nuo gegužės 24 dienos Lietuvoje pradės veikti Galimybių pasas ....

Fausta Marija Leščiauskaitė. Neturiu vaikų ir paaiškinsiu jums, kur galima žindyti (136)

Svetimi vaikai ne visiems yra gyvenimo džiaugsmas. Net ir tiems, kas turi savų vaikų, ne visada...

Faktai ir nuomonės. Kaip vyks masinė vakcinacija? (2)

Dalyvauja Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.