Londono mokslininkai atidžiai išnagrinėjo mokslinio darbo, kuriame buvo tirta beveik 19 tūkst. vaikų, gimusių 2000-2001 metais raida, rezultatus. Mokslininkai bandė išsiaiškinti, kas sieja tėvų darbą ir vaikų emocinę ir psichologinę gerovę.

Ekspertams pavyko padaryti netikėtą išvadą. Pasirodo, jog nuogąstavimas, esą vaikai kenčia, kai nepraėjus nė metams nuo gimdymo jų mamos grįžta į darbą, yra visiškai beprasmis.

Kaip tvirtina specialistai, dirbančios moterys nė trupučio nekenkia savo mažyliams. Priešingai – darbas motinai ir vaikui gali būti itin naudingas: jis padeda mamoms išvengti depresijos.

Tyrimui vadovavusi mokslininkė Enn MacMann pasakoja, kad mažyliui geriausia, kai dirba abu jo tėvai. Jei šeimos maitintoja buvo motina, tai neigiamai veikia berniukų emocinę būklę. Būtent tokiems mažiems berniukams pasireiškia agresija.

Jeigu šeimos išlaikymo našta gula vien ant tėvo pečių, tai neigiamai veikia tokiose šeimose augančias mergaites.

Daugiausia problemų kelia vaikai iš šeimų, kur darbo neturi abu tėvai. Be to, mažyliams, kurių mamos į darbą grįžo per pirmuosius metus nuo gimdymo, rečiau pasireiškė elgesio sutrikimai, tokie kaip hiperaktyvumas, agresija, isterija ir nerimas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės