Kaune sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis šeštąją metų savaitę pasiekė 137,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų per savaitę.

Mieste užregistruota 230 gripo atvejų, ankstesniąją savaitę jų buvo 86. Daugiau kaip pusė visų sergančiųjų yra vaikai, iš sergančiųjų gripu vaikai sudaro 36,5 procento.

Kauno mieste dėl gripo hospitalizuota dešimt asmenų - tai yra beveik keturis kartus daugiau nei antrąją savaitę. Intensyviosios terapijos skyriuose gydomas vienas 2 metų neturintis vaikas.

Pastarąjį kartą gripo epidemija Kauno mieste skelbta 2013 metais nuo sausio 22-osios iki kovo 5-osios.

Gripo epidemija skelbiama, kai sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pasiekia 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų. Epidemijos paskelbimu siekiama pristabdyti gripo viruso plitimą.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, praėjusią savaitę iš viso 23 Lietuvos savivaldybėse sergamumas gripu ir peršalimo ligomis peržengė epidemijos slenkstį.

Epideminis slenkstis taip pat peržengtas Alytaus mieste ir rajone, Varėnos, Jonavos, Kretingos rajonuose, Birštone, Kalvarijos savivaldybėje, Panevėžio ir Šiaulių miestuose, Jurbarko, Mažeikių, Plungės rajonų savivaldybėse, Visagine, Vilniaus mieste, Vilniaus, Švenčionių, Šalčininkų, Ukmergės ir Trakų rajonuose, taip pat Elektrėnų savivaldybėje.