„Tie nuogąstavimai tikrai yra nepagrįsti“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį kalbėjo ministras.

Taip jis reagavo į dalies šeimos gydytojų kritiką šiuo metu vykdomai reformai – Seime svarstomos įstatymo pataisos, numatančios sveikatos centrų, kurie apjungtų įvairių lygių specialistus, steigimą.

Medikai baiminasi, kad paslaugas teikiant tik „regioniniuose burbuluose“, sumažės galimybė pacientui pasirinkti norimą specialistą kitame regione.

Kaip sako Lietuvos šeimos gydytojų kolegijos atstovas Aurimas Rapalavičius, atsiradus tokiems centrams nebeliks siuntimų pas specialistus, todėl žmonės neis pas šeimos gydytojus, o keliaus tiesiai pas konkrečios specializacijos medikus, nors tiksliai savo diagnozės ir nežinos. Dėl to greičiausiai formuosis eilės pas gydytojus.

Aurimas Rapalavičius

A. Dulkys ramina, jog pacientas „turėjo ir turės teisę“ rinktis gydymo įstaigą, o reforma nėra kuriami „prievartos mechanizmai“.

„Tai eiles ir dabar turim, o ką darom?“ – retoriškai klausė ministras.

„Esmė – duoti galimybę mažoms savivaldybėms turėti sveikatos centrus, kurie nebūtinai gali būti juridiniai asmenys, tai gali būti bendradarbiavimo sutartimis sutartas kolegiškas, vadybinis bendravimas ir žiūrėjimas, ko vietos gyventojams reikėtų“, – pridūrė jis.

Jis teigė, kad su šeimos gydytojais kalbamasi apie paslaugų apmokėjimo, darbo krūvio klausimus ir juos ketinama spręsti.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės