„Gydymo įstaigoms labai nevienodai sekasi tiek organizuoti darbą, tiek teikti paslaugas pacientams. Viena iš priemonių pasitempti ir sumažinti šiuos netolygumus yra startuojanti Nacionalinė bendradarbiavimo platforma. Gerosios praktikos – kaip mažinti eiles, kaip gerinti gydytojų ir pacientų bendravimą, kaip organizuoti darbą ir didinti medikų saugumą – visi šie klausimai bus aptariami reguliariuose susitikimuose“, – nurodo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Skirtingų šalių bendradarbiavimas naudingas visoms pusėms. Pirmiausia, pritaikius šiuolaikinius komandinio darbo, vadybos ir informacinių technologijų sprendimus, taupomas laikas. Antra, puoselėjama organizacijų ir sveikatos bendruomenės kultūra: skatinama atvirai kalbėti apie problemas, sudaromos sąlygos mokytis vieniems iš kitų. Trečia, žinoti vieni kitiems kuo gyvenama – naudinga pačioms gydymo įstaigoms, nes neretai vienoms tenka tvarkytis su kitų veiklos procesų spragomis. Tai lengviau pašalinti kartu keliant klausimus ir ieškant sprendimų.

„Viena dažniausių pasitaikančių situacijų – tai skirtinga teisės aktų ir nutarimų interpretacija. Atsiranda platforma, kur tiek savivaldybės, tiek gydymo įstaigų atstovai iš pirmų lūpų galės išgirsti, kokie reikalavimai keliami, taip prisidedant prie greitesnio ir sklandesnio nuostatų perkėlimo į įstaigų gyvenimą“, – teigia ministras.

Bendradarbiavimo vystymo platformos posėdžiai vyks trimis – nacionaliniu, regiono ir savivaldybės – lygiais. Į juos bus įtraukiami viešųjų ir privačių sveikatos paslaugas teikiančių įstaigų bei savivaldybių atstovai. Posėdžiai bus organizuojami nuotoliniu būdu vieną kartą per mėnesį.

Susipažinti su Įsakymo dėl bendradarbiavimo sveikatinimo veiklos klausimais organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo projektu galite čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės