Buvusi gydytoja Lauretta Ihonor mano, kad minėtos arbatos kenkia. Interviu „Healthista“ ji aiškina, kodėl inicijavo peticiją, raginančią pašalinti iš detoksikuojančių arbatų vidurių laisvinamuosius, informuoja dailymail.co.uk.

Kaip gi netikėsi stebuklinga detoksikuojančių arbatų galia, jei šitiek garsenybių jas liaupsina.

Tačiau Kylie Jenner, Nicki Minaj, Lea Michele ir daugelio kitų giriamos arbatos turi ir tamsiąją pusę.

Skelbiama, kad „teatoxes“ – detoksikuojančios arbatos, kurios valo organizmą ir lieknina. Arbatų sudėtis įvairi, bet daugumoje yra vidurių laisvinamosios senos lapų arbatos.

Pažadai prieš realybę

Populiarūs detoksikuojančių abatų gamintojai žada aukso kalnus – kad arbatos išvalys, detoksikuos organizmą, suskaidys riebalų sankaupas virškinimo trakte ir t. t.

Tik bėda, kad jokie moksliniai įrodymai nepatvirtina, jog detoksikuojančios arbatos valo ir lieknina.
Seno lapų arbata stimuliuoja storąją žarną, skatina ją dažniau susitraukinėti, todėl kartu su išmatomis pašalinamas reikalingas vanduo ir elektrolitai.

Trumpai galite jaustis ir atrodyti lieknesni, bet riebalų kiekis organizme nemažėja, nes kalorijos iš maisto pirmiausia pasisavinamos plonajame žarnyne, o tik paskui keliauja į storąją žarną.

Ar yra rizikos?

Daugelio detoksikuojančių arbatų sudėtyje yra laisvinamosios senos lapų arbatos, kurią gydytojai trumpam skiria nuo vidurių užkietėjimo.

Medicinos duomenimis įrodyta, kad senos lapų arbatą galima vartoti ne ilgiau nei savaitę. Ilgesnis vartojimas galima tik stebint gydytojui.

O kodėl detoksikuojančias arbatas siūloma gerti 28 dienas? Ar net patariama kartoti ciklus kelis kartus su savaitės pertraukomis?

Rašyti peticiją mane paskatino rekomendacija vartoti arbatą su senos lapais 28 dienas. Juk tyrimais įrodyta – ilgiau vartojant senos lapų arbatą organizmui daroma žala – gali sutrikti įprasta žarnyno veikla, atsirasti priklausomybė nuo laisvinamųjų, pakisti cheminių medžiagų kraujyje (elektrolitų) balansas, o dėl to gali sutrikti širdies ritmas, kepenų veikla, nusilpti raumenys.

L. Ihonor įsitikinusi – kai kurių detoksikuojančių arbatų komponentai ypač žalingi. Tiesa, arbatų gamintojai apie riziką ir pavojus neįspėja. Vietoje įspėjimų jie žarstosi frazėmis: „būkite liekni, sveiki ir seksualūs“ ir t. t. ir pan.

Ką daryti?

Sveikas protas pataria nesusivilioti tariamai stebuklingais gėrimais ir piliulėmis, verčiau išmintingai maitintis, vengti greitojo maisto, judėti ir būti kantriems.

Lengva pasakyti, sunku padaryti, ypač, kai desperatiškai norisi sulieknėti prieš kokį nors renginį, o garsenybės žurnaluose ir internete nepaliauja liaupsinti stebuklingų gėrimų.

Detoksikuojančios arbatos siejamos su neplanuotu nėštumu

Daugybės moterų vartotą detoksikuojančią arbatą kaltina dėl neplanuoto nėštumo atvejų. Pasirodo arba gali padaryti neveiksmingas kontraceptines piliules. Pasipiktinusios moterys skundėsi, kad ant arbatos pakuotės tokio įspėjimo nebuvo.

Kadangi arbata laisvina vidurius, piliulės pašalinamos iš organizmo, kraujas nespėja jų įsisavinti. Taigi nemažai moterų užuot sulieknėjusios staiga pasijuto besilaukiančios.

Seksologė Sarah Hardman aiškino: „Gamintojai aiškina, kad tabletės per greitai pašalinamos iš organizmo. Tabletės neįsisavinamo, todėl susilpnėja jų poveikis. Ant (tablečių) pakuotės įspėjama – jei išgėrus tabletę po keturių valandų pradedama viduriuoti, tablečių efektyvumo negalima garantuoti, taigi patartina vartoti papildomas apsaugos priemones.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)