aA
„Paslaugos ir rūpestis, kurį gavau, buvo išskirtiniai; Nuostabi vieta atsigauti po operacijos; Aukštos klasės SPA; Tikrai nuostabi vieta“... – taip ir panašiai rašo šimtai reabilitacijos centro „Upa“ lankytojai, kurie šią įstaigą „Google“ įvertino išties neblogai – 4,7 žvaigždutės. Tačiau ne viskas auksas, kas auksu žiba – galėčiau perfrazuoti centro darbuotojus, kurie kreipėsi į DELFI, norėdami papasakoti, kas vyksta „užkulisiuose“.
Druskininkų reabilitacijos centro darbuotojai papasakojo, kas vyksta už klientų akių: taip yra visoje Lietuvoje
© Shutterstock

Į redakciją kreipėsi keli „Upos“ darbuotojai (siekiant apsaugoti jų anonimiškumą, neatskleisiu, ar tai esami, ar buvę darbuotojai, neminėsiu ir profesinės krypties, tačiau šie asmenys – sveikatos priežiūros specialistai).

Be to, kalbėdami apie sąlygas šiame centre, darbuotojai pabrėžia, kad kitose panašaus pobūdžio įstaigose, ypač esančiuose mažuose Lietuvos kurortuose, situacija labai panaši ar net kai kur blogesnė.

„Kai mokiausi, labai patiko studijos, tikėjausi, kad tai man bus ne tik pragyvenimo šaltinis, bet ir hobis, man labai įdomi sfera“, – pasakojo vienas iš darbuotojų ir liejo apmaudą, kad tokio pobūdžio įstaigose geri specialistai nėra gerbiami.

Druskininkų reabilitacijos centro darbuotojai papasakojo, kas vyksta už klientų akių: taip yra visoje Lietuvoje
© Organizatorių archyvas

Darbo sąlygos

Darbuotojai pasakoja, jog „Upoje“ viskas nauja, sutvarkyta ir gražu. Tačiau pasak jų, centre labai sunku išdirbti visą darbo dieną – net tik dėl nepakeliamo darbo bei emocinio krūvio, bet ir dėl techninių sąlygų.

Vienas iš darbuotojų pasakojo, kad darbo diena trunka nuo 8.30 iki 17-18 val. Kitas darbuotojas pasakojo, kad dažnai tenka dirbti ir 12 val. per parą.

„Vakare padaugėjus žmonių, pasijunta didžiulis fizinis nuovargis, juk visas darbas „ant kojų“, bet to, tai ir protinis darbas, bendravimas su žmonėmis, – pasakojo vienas iš darbuotojų. – Pusę valandos dirbi su žmogumi, 5 minutes turi užpildyti dokumentams, jei spėji, nueini į tualetą.“

Negana to, darbuotojai skundėsi, kad patalpose labai karšta, jos nevėdinamos: jei kabinete yra langai, jie neatsidaro, tačiau, didžioji dauguma kabinetų langų neturi. Darbuotojai skundžiasi šviesos stoka ir deguonies trūkumu, mat, pasak jų, ventiliacija ne visada veikia.

Darbo užmokestį darbuotojai vadina juokingu: kai kurie vidutiniškai gauna pilno etato 450 eurų darbo užmokestį į rankas, kiti – apie 520 eurų. Vienas iš darbuotojų pasakojo, kad kelis kartus, dirbant šventinėmis dienomis, savaitgaliais, pavyko daugiausiai užsidirbti 600-700 eurų.

Darbuotojai sako, kad vadovybė smerkia, kai būna padaromos klaidos, tačiau darbuotojai teisinasi, kad tai įvyksta tik dėl to, kad krūvis kasdien – „nežmoniškas“.

Darbuotojai akcentavo problemas, prasidedančias nuo padalinio vadovės. Pasak jų, ji – problemų centras. Pasak jų, vadovė nepasirūpina, kad darbuotojui būtų sumokėtas visas atlygis, kurį jis uždirbo papildomai; pasakojama, kad darbuotojai užsidirba papildomas laisvas dienas, tačiau jų negauna.

„Ant mūsų šaukiama, jei pasižiūrime į laikrodį, nusižiovaujame“, – pasakojo vienas iš darbuotojų ir pridūrė, kad vadovė nesiskaito su pavaldiniais, negerbia jų.

Druskininkų reabilitacijos centro darbuotojai papasakojo, kas vyksta už klientų akių: taip yra visoje Lietuvoje
© Organizatorių nuotr.

Neturi kur dėtis

Pasak „Upos“ kolektyvo, vieni darbuotojai kenčia tokias sąlygas, nes neturi, kur eiti. „Vieniems iki pensijos traukti reikia, kiti čia gyvena, bijo prarasti darbą, bijo pasakyti direktoriui, kaip yra iš tikrųjų“, – pasakojo vienas iš darbuotojų.

„Atėjus klientui, atrodo, viskas yra tvarkoje, aplinka graži, saugi, žmonės ateina, moka už paslaugas, bet užkulisinė pusė yra žiauri. Aš manau, kad tai vyksta ne tik Druskininkuose, bet ir visoje Lietuvoje“, – pasakojo vienas iš darbuotojų.

Darbuotojai pasakojo, kad labai gerbia įstaigos įkūrėją Vytautą Dambravą, tačiau vėliau situacija labai pasikeitė į bloga. „Jo idėja, ką jis atnešė į centrą, buvo nuostabi. Iš pradžių buvo rojus, darbuotojai buvo gerbiami, buvo europietiškas bendravimas. Koją pakišo nusamdyti padalinio vadovai. Kadangi miestas nedidelis, perspektyvų nėra, dėl to tokius darbuotojus ir laiko“, – nuomonę išsakė vienas iš darbuotojų.

Druskininkų reabilitacijos centro darbuotojai papasakojo, kas vyksta už klientų akių: taip yra visoje Lietuvoje
© Vilma Danauskienė

Vienas iš darbuotojų taip pat prabrėžia ir bendrą, Lietuvoje esančią problemą. Pasak jo, Lietuvoje panašių reabilitacinių centrų klientai turi „vipines teises“. „Nesvarbu, jie teisūs, ar ne, bet vadovai tai toleruoja dėl tų kelių kapeikų. Jie geriau pažemins savo darbuotoją negu klientą. Nors užsienyje, kitose Europos šalyse, jeigu klientas yra nepagarbus darbuotojui, arba iš viešbučio iškraustomas, arba tiesiog nesuteikia paslaugos, – pasakojo darbuotojas.

– Taip, Lietuvoje maža rinka. Bet mano akimis, nuo ko prasideda verslas? Nuo vadovo pagarbos darbuotojui. Jeigu darbuotojas jaučia, kad jis yra reikalingas, savaime jis atiduoda paskutines jėgas ir pastangas, kad įmonei būtų geriau.“

Sveikatingumo centre dirbantys darbuotojai skundėsi kartais sunkiai pakeliamu klientų elgesiu. „Jei nepatiko paslauga, tai kitą kartą neateik. Nerėk, neskleisk negatyvo. Nes 12 valandų dirbti tokį darbą – be galo sunku“, – apmaudą liejo vienas iš darbuotojų.

Vienas iš sveikatos priežiūros darbuotojų skaitytojų, kurie bus tokių centrų lankytojai, prašo gerbti darbuotojus ir nebūti egoistiškiems. „Dažnai vyrauja požiūris „aš tau moku pinigus, tai dabar šokinėk aplink mane“, – specialistai mano, kad taip neturėtų būti.

Fizinį darbą dirbantys žmonės pastebi, kad ilgainiui nuo darbo užklumpa sąnarių ligos, kamuoja stuburo problemos, nuo stovimo darbo – venų varikozė.

Direktorius liko nustebintas

Tai, ką išgirdau iš „Upos“ darbuotojų, perdaviau įstaigos direktoriui. Jį tokie pasisakymai ir skundai išties nustebino, akcentavo, kad darbuotojais jie rūpinasi ypatingai.

„Svarbiausia yra bendrauti, todėl visiems darbuotojams mano ar personalo vadovo kabinetas visada yra atviras ir visus klausimus aptariame. Visada nuoširdžiai kviečiu, kad darbuotojai kreiptųsi ir išsakytų savo rūpesčius, antraip negalime išspręsti situacijos, jei apie ją net nesužinome, – situaciją komentavo įstaigos direktorius Rimantas Černauskas.

– Rūpestingai laikomės tiek darbo kodekso, tiek higienos normų. Skundų dėl nesuteiktų laisvų dienų nesame gavę. Įsivėlusias klaidas taisome iš karto, kai apie jas sužinome ir tam pakanka užeiti pasikalbėti su atsakingu asmeniu. Kalbant apie atlyginimą, mūsų įmonės rugsėjo mėn. atlyginimų mediana siekė 1042,82 EUR „ant popieriaus“ ir ji neišsiskiria, o daugeliu atveju lenkia nemažai Druskininkuose veikiančių įstaigų. Apie atlygį ir kitas sąlygas su darbuotojais kalbamės nuolat, per individualius pokalbius. Darbuotojų kaita mūsų įmonėje labai maža.“

Direktorius nurodė, kad stengsis komandoje paskatinti daugiau atvirumo ir pasitikėjimo.

Darbo inspekcija apie tokius atvejus nėra girdėjusi

Papasakoję, kad taip vyksta visoje Lietuvoje, darbuotojai pridūrė, kad niekas negina jų teisių. Apie tokią situaciją bendrai papasakojau Valstybinei darbo inspekcijai.

„Darbo laiką reglamentuojantys teisės aktai numato galimybę dirbti iki 12 valandų, tačiau kiekvienu individualiu atveju reikia vertinti aplinkybes, ar nėra pažeistos tam tikros normos, pavyzdžiui, minimaliojo poilsio laiko reikalavimai, – komentavo Valstybinės darbo inspekcijos patarėja komunikacijai Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė.

– Dėl atlyginimo šalys tariasi tarpusavyje, tačiau svarbu, kad jis nebūtų mažesnis už minimaliąją mėnesinę algą (MMA), o kvalifikuotam darbui turi būti didesnis už MMA.

Jei darbuotojams kyla neaiškumu dėl situacijos, ar nepažeidžiamos jų teisės, jie gali kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją (VDI) konsultacijų telefonu (8 5) 213 9772. Jei darbuotojai mano, kad jų teisės pažeidžiamos, jie gali kreiptis į VDI su rašytiniu skundu, kurį galima atsiųsti paštu, el. paštu arba atvykti į bet kurį VDI teritorinį skyrių. Taip pat jie turi teisę kreiptis į Darbo ginčų komisiją prie VDI.“

DELFI skaitytojai, galbūt irgi esate atsidūrę panašioje situacijoje? Įtariate, kad darbdavys pažeidžia jūsų teises? Elgiasi nepagarbiai, nemoka sutarto ar laiku atlyginimo? Pasidalinkite savo istorija su DELFI, rašykite el. p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Darbo sąlygos“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(271 žmogus įvertino)
3.7749

Lietuvos oro uostuose patikrinti keturi Kinijoje buvę asmenys (82)

Dėl koronaviruso grėsmės Lietuvos oro uostuose savaitgalį budėję visuomenės sveikatos...

Paskelbė, kokių vaistų daugiausiai vartoja Baltijos šalių gyventojai (1)

Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje 2010–2018 metais augo vaistų vartojimas, rodo Valstybinės...

Pernai mažiau ŽIV atvejų: dažniau plito per lytinius santykius (1)

Naujausiais Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2019 metais Lietuvoje ŽIV...

Naujasis Respublikinės Kauno ligoninės direktorius medicinai: viską teisingai subalansavus, nuveikti galima labai daug (8)

Kiek daugiau nei prieš 10 dienų Respublikinės Kauno ligoninės (RKL) direktoriumi medicinai tapo...

Šanchajuje gyvenantis lietuvis – apie situaciją Kinijoje: bijo, kad po poros dienų bus daug blogiau (217)

Visas pasaulis vis labiau įsitempęs stebi, kas vyksta Kinijoje dėl naujojo koronaviruso . Nors...

Top naujienos

Tragiška žinia apie Bryanto žūtį sukrėtė krepšinio bendruomenę (60)

Krepšinio bendruomenę sukrėtė tragiška žinia. Sraigtasparnio avarijoje JAV žuvo legendinis...

Nausėdos ir konservatorių „koalicija“ – nuoskaudas pamiršo ilgam ar tik iš reikalo (96)

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ( TS–LKD ) kartu su prezidentu Gitanu...

Lietuvis aplankė itin reklamuojamos egzotiškos šalies paplūdimį: kai pamačiau, kas čia vyksta – iš naujo įsimylėjau Palangą (103)

Vos pamatę pigius kelionių pasiūlymus – lietuviai iškart puola juos pirkti, kartais tam net ima...

Lietuvė griežtai saugomoje JAV laboratorijoje narplioja branduolinių ginklų paslaptis (71)

Tikėtina, kad gyvenime neteks prisiliesti prie branduolinių ginklų. Tuo įsitikinusi lietuvė bent...

Rado paaiškinimą tragiškiems 15-mečių skaitymo įgūdžiams Lietuvoje: mūsų vaikai nemoka naudotis kompiuteriu (194)

Praėjusių metų gruodžio pradžioje paskelbti PISA tyrimo rezultatai sukėlė nemažą diskusijų...

Žuvo 41-erių legendinis NBA žaidėjas Kobe Bryantas (62)

Užsienio žiniasklaida skelbia, jog sraigtasparnio avarijoje žuvo NBA žvaigždė Kobe Bryantas .

Erotinis sapnas apie viršininką sukėlė didžiulę gėdą: ką tai galėtų reikšti?

Neseniai sapnavai erotinį sapną su savo bosu, dabar jaučiuosi sutrikusi, sunerimusi. Kas kartą...

Jasikevičius – apie Ulanovą šokiravusį derinį ir unikalias Timinsko blauzdas (22)

Šarūnas Jasikevičius vėl pasigedo auklėtinių energijos rungtyniaujant Lietuvos krepšinio...

Užkalnis: kokiems restoranams linkiu užsidaryti? (111)

Nusibodo, kai žmonės daro dalykus bet kaip. Nusibodo. Prakeikta naujoji hipsterių, tūkstantmečio...

Adomaitis atsiprašė teisėjų ir siūlė nesmerkti dėl emocijų nei žaidėjų, nei trenerių (17)

Dainius Adomaitis buvo toks įsiutęs, kad net griebėsi kėdės. „Kreivai ji stovėjo, norėjau...