aA
Išgirdus paleo mitybos pavadinimą iškart kyla asociacijos su akmens amžiaus urviniu žmogumi, sumedžioto mamuto mėsa ir miško gėrybėmis. Tai įsivaizdavę neapsiriksite.
123RF nuotr.
123RF nuotr.

Iš tiesų, pagrindinė paleo mitybos taisyklė – valgyti tik tai, ką natūraliai galėjo valgyti pirmykštis žmogus. Tiesa, šiais laikais tai atrodo gan patraukliai ir moderniai. Be to, visgi pasinaudojama žmonijos žemdirbystės vaisiais. Tai įrodo italo, internetinio projekto, skirto užsienio kalboms mokytis, „Bliu bliu“ įkūrėjo Claudio Santori pavyzdys. 15 metų vegetaru buvęs vyras tikina, kad tik pradėjęs valgyti mėsą, atsisakęs pieno ir visų grūdinių produktų atsikratė daugybės diskomfortą keliančių negalavimų ir nuolatinio peršalimo.

Pagrindinė paleo mitybos taisyklė – natūralus, neperdirbtas maistas, t. y. laisvai auginamų ir žole šeriamų gyvulių mėsa, laisvai auginamų vištų kiaušiniai. Žinoma, idealiu atveju. Neleidžiama vartoti jokių grūdinių kultūrų, ankštinių augalų, cukraus, pieno produktų bei jokių pusfabrikačių ar jau pagamintų ir prekybos centruose parduodamų gaminių. Ką tuomet valgyti galima? Mėsą, žuvį, kiaušinius, daržoves, vaisius, įvairius aliejus, sėklas ir riešutus.

Šios mitybos šalininkų yra daugelyje pasaulio šalių, ypač šis judėjimas populiarus Amerikoje, Anglijoje, taip pat plinta Skandinavijoje. Grupelė žmonių yra ir Lietuvoje. Apie šios mitybos poveikį mūsų organizmui parašyta ne viena knyga. Teoriją palaikantys mitybininkai išskiria 4 taisykles. Pasak jų, maistas turi neskatinti priklausomybės nuo jo, kaip tai daro cukrus ir perdirbti angliavandeniai, taip pat neskatinti per didelio hormono išsiskyrimo, palaikyti sveiką žarnyno mikroflorą, mažinti bendrą organizmo uždegimą ir palaiko imunitetą. Dėl šios priežasties iš mitybos išimami visi gliuteno turintys produktai. Itin griežtos dietos siūloma laikytis 3 savaites, vėliau kai kuriuos produktus galima įvesti.

- Jūsų valgiaraštis prieštarauja visiems akademinių specialistų patarimams. Ar niekada nekyla abejonių?

Claudio Santorini
Claudio Santorini
© DELFI / Valdas Kopūstas

- Suprantu, kad tai skamba beprotiškai, kol pats neišbandai. Aš pats 15 metų buvau vegetaras, tačiau nuolat jausdavau įvairius negalavimus. Kamuodavo neaiškūs skausmai – tai paskauda galvą, tai sąnarius, tai pilvą. Pradėjau galvoti – gal aš senstu, nors man vos 35. Žinojau, kad netoleruoju pieno – nuo jo man sutrikdavo virškinimas, tačiau apie tai, kad daugelio mano bėdų šaltinis – gliutenas, išgirdau pirmą kartą pasidomėjęs šia mityba. Teigiama, kad gliuteno visai netoleruoja tik apie 1 proc. žmonių, tačiau 40 proc. žmonių kenčia nuo nedidelės alergijos šiai medžiagai, todėl neidentifikuoja savo negalavimų problemos. Mat gauna po truputį gliuteno visą dieną. Kaip vegetaras, kaip tik valgiau daug grūdinių ir miltinių produktų.

Neslėpsiu – 3 savaitės be miltų ir kitų grūdų, be cukraus, vien tik su mėsa, daržovėmis ir vaisiais, man buvo didžiulis perversmas. Kasdien pusryčiams valgydavau po keletą kiaušinių su lašiniais. Mano mergina griebėsi už galvos ir aiškino, kad tai labai nesveika. Bet mano skrandis sakė ką kita. Aš ne tik nepriaugau svorio, bet netekau kelių kilogramų. Tiesa, mesti svorį man buvo neaktualu. Didžiausia šios mitybos dovana, kad pradėjau puikiai jaustis. Praėjo visi skausmai. Be to, nuo vaikystės pastoviai sirgdavau, sinusitas buvo nuolatinis mano palydovas. Dabar galiu apie tai pamiršti.

- Taigi ši dieta – tikra panacėja norintiems greitai numesti svorį?

- Viena pažįstama stengėsi atsikratyti antsvorio. Ji išbandė viską, pačias įvairiausias dietas, mankštas, bet niekas nepadėjo. Kai papasakojau, ką ji turėtų valgyti, ji mane pavadino bepročiu, tačiau ryžosi išbandyti, nes neturėjo, ką prarasti. Per pirmą mėnesį ji numetė 8 kg. Dabar ji netekusi 19 kg, atrodo puikiai ir taip pat jaučiasi. Pažįstu ne vieną, kuris taip pat sėkmingai atsikratė svorio. Svarbiausia, kad sulieknėję žmonės neatrodo vien kaulų rinkinys, jų raumenų sistemos būklė yra puiki. Dar svarbiau, kad ši dieta visiškai neskausminga – nėra jokių taisyklių dėl valgymo laiko ir kiekio. Valgai, kiek nori ir kada nori.

- Kiek kartų per dieną valgote Jūs?

- Kartą arba du kartus per dieną. Šiandien valgiau tik vieną avokadą, tad tikrai dar valgysiu rimčiau. Kai pradėjau taip maitintis, iš pradžių valgiau tris kartus, tačiau vėliau tarpai natūraliai ilgėjo, kadangi šios mitybos ypatumas, kad cukraus kiekis visada išlieka pastovus, nėra tokių šuoliukų, kaip valgant angliavandenių prisotintą maistą. Valgant įprastai maisto mums reikia tam, kad pakeltume cukraus kiekį, kai šis nukrenta. Ne veltui trūkstant energijos griebiamės šokolado – jame juk itin daug cukraus.

Mano organizmas energiją gauna ne iš cukraus, bet iš riebalų. Žinoma, iš pradžių buvo labai sunku. Visą dieną norėjosi cukraus. Tai buvo ne vien mintis, o fiziologinis poreikis, kadangi organizmas turėjo persiorientuoti, kad energiją gautų iš riebalų. Tuo metu buvo vasara, mano mergina ištisai valgė ledus, man net seilės tįso. Tačiau po mėnesio šios problemos nebeliko. Dabar kartais „pasukčiauju“ - maždaug kartą per dvi savaites paragauju cukraus, nors iš tiesų neturiu tokio poreiki, bet miltinių patiekalų nevalgau griežtai. Jau ir neprisimenu, koks picos skonis. Beje, šioje mitybos sistemoje leidžiama vartoti medų. Po 3 savaičių griežtos dietos galima įtraukti pieno produktų, jeigu jie jums tinka, galima dar kažką pabandyti. Pavyzdžiui, kai kuriems gali tikti ryžiai. Tiesiog jūsų organizmas pats labai gerai atsirinks, kas jam tinka, o kas – ne, kas jam yra maistas, o kas – nuodai. Kai maitinatės įprastai, nežinote, koks maistas jums netinka, nes viskas susimaišo. Man, pavyzdžiui, tinka tik tokia griežta dieta. Aš vis pabandau ko nors, ką valgydavau anksčiau, tačiau visada prastai jaučiuosi ir blogai miegu.

- Tikrai nesibaiminate, kad pritrūksite angliavandenių?

- Aš manau, kad gaunu pakankamai angliavandenių su daržovėmis. Mano įprastas valgymas – pusė kilogramo mėsos ir, pavyzdžiui, dvi morkos bei cukinija su trupučiu česnako. Vietoj mėsos galima rinktis žuvį, kiaušinius. Daržovės tinka visos, išskyrus bulves ir ankštinius. Mėsą perku tik šviežią – jokių pusgaminių ir marinuotų produktų, kadangi į juos pridėta daug cukraus. Geriausia pirkti žolėdžių mėsą, tačiau valgau ir kiaulieną. Tinkamiausia ekologiška mėsa, bet ji gerokai brangesnė, todėl, manau, net blogiausia mėsa geriau už kokybiškiausią picą. Kaip gaminti maistą, nėra jokių taisyklių – galima tiek virti, tiek kepti. Tiesiog reikia naudoti teisingus riebalus. Kepimui paprastai renkuosi lydytą sviestą ghee arba kokoso aliejų, kadangi kaitinant šiuos riebalus neatsiranda kenksmingų medžiagų. Alyvuogių aliejų dažniausiai naudoju užpilui.

Riebalai šioje mityboje turi sudaryti apie 50 proc., 30 proc. - proteinai (baltymai), 20 proc. - angliavandeniai. Taigi aš renkuosi riebią mėsą, man patinka lašiniai. Riebalai suteikia sotumo. Kai valgote makaronus ar pyragaičius, dažnai negalite sustoti, nes vis nesijaučiate sotūs. Anksčiau persivalgymas man būdavo labai didelė problema. Riebios mėsos persivalgyti neįmanoma. Dabar nebent padauginu medaus ir vaisių, tačiau šiuos produktus riboti reikėtų tik norintiems numesti svorio.

- Kokios aplinkinių reakcijos sulaukiate?

Claudio Santori
Claudio Santori
© D.Lauručio nuotr.

- Kai kurie žmonės, išgirdę, kaip valgau, sako, kad per penkerius metus numirsiu dėl padidėjusio cholesterolio kiekio. Aš darausi kraujo tyrimus. Blogojo cholesterolio lygis yra mažesnis negu tuomet, kai buvau vegetaras, o gerojo cholesterolio – daugiau. Visada turėdavau problemų su geležimi, dabar viskas yra labai gerai. Kraujospūdis irgi visiškai normalus. Turiu draugą, kuriam 50 metų ir jis geria cholesterolio kiekį mažinančius vaistus. Medikai sako, kad tokiame amžiuje tai normalu. Aš manau, kad nėra normalu. Mano mama taip pat gėrė vaistus nuo aukšto spaudimo. Aš ją įkalbėjau išbandyti šią mitybą ir dabar jai nebereikia jokių vaistų, nors mamai 60 metų.

Sakoma, kad cholesterolis – širdies priepuolio kaltininkas. Tačiau iš tiesų cholesterolio kiekis kyla, kai organizme kažkas ne taip. Jis kovoja su tais procesais organizme, kurie jam kenkia. Taigi viena vertus, jis apsaugo mus, kita vertus, tampa mūsų negalavimų priežastimi, todėl pakilus cholesterolio kiekiui gydytojas skiria vaistų. Susidaro užburtas ratas. Užuot panaikinus priežastį, gydoma pasekmė. Su tuo susidūriau ne kartą. Aš pats daug metų turėjau problemų dėl pleiskanų, mano oda būdavo sudirgusi, kamavo niežulys. Gydytojai sakydavo, kad dėl to kaltas stresas, ir išrašydavo vieną kremą po kito. Dabar esu tas pats žmogus, patiriu gal net dar didesnį stresą, bet nenaudoju jokių kremų, nes dėl odos neturiu jokių problemų. Anksčiau vartodavau daug vitaminų ir vis tiek sirgdavau, dabar man nieko nereikia. Vienintelis dalykas, kurį geriu, tai vitaminas D, kadangi saulės čia per mažai. Man nereikia jokių egzotiškų dalykų, užtenka vietinio maisto, saulės ir miego – guluosi apie 10-11-tą valandą, keliuosi apie 6-7-tą. Paskutinį kartą sirgau praėjusį vasarį. Buvo labai įtemptas metas darbe ir vieną savaitę papiktnaudžiavau saldainiais. Kaipmat pakilo 40 temperatūra.

- Taigi panašu, kad neketinate atsisakyti šios mitybos?

- Tikrai ne. Beje, pradėję maitintis pagal paleo mitybos principus, pirmą savaitę tiesiog pasijaučiate geriau, antrą savaitę matote pokyčius žiūrėdami į savo atvaizdą veidrodyje, trečią savaitę aplinkiniai pradeda klausinėti, kas pasikeitė jūsų gyvenime. Iš esmės viskas priklauso nuo to, kaip nuoširdžiai to imamasi. Jei sąžiningai laikysitės šios mitybos principų, po trijų savaičių tikrai jausitės geriau. Vėliau užtenka ir to, kad 90 proc. maisto raciono atitinka šią mitybą, 10 proc. - galimi nukrypimai.

Svarbiausia, kad nereikia savęs kankinti ribojant maistą. Įvairiausios dietos kartais padeda, nes tu mažiau valgai, daugiau sportuoji, tačiau rezultatas trumpalaikis, nes negali to daryti visą laiką. Aš daugiausiai laiko praleidžiu sėdėdamas ofise, bet neturiu problemų su svoriu. Pusryčiams valgau sprandinę, tačiau mano kepenų ir inkstų būklė visiškai normali, kadangi ir daržovių valgau daug – daugiau negu būdamas vegetaru.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Veryga: tie, kurie užsikrėtė prieš 2 savaites, turėtų išsitirti (213)

Ketvirtadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nuotolinėje spaudos konferencijoje...

Baltijos ir Amerikos klinikos vadovė: džiugiai priėmėme SAM sprendimą klinikoje gydyti COVID-19 užsikrėtusius diplomatus (12)

Sveikatos apsaugos ministerijai ( SAM ) pirmadienį paskelbus, kad prie asmens sveikatos...

Užsikrėtusiųjų skaičius Lietuvoje artėja prie 1000: praėjusią parą užfiksuoti 42 nauji atvejai (286)

Lietuvoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius siekia 955. Praėjusią parą šalyje nustatyti 42...

Įspėja apie „dezinfekciją iš vidaus“: pasekmes gydytojai sprendžia priėmimo skyriuje (68)

Pasaulyje siaučiant koronavirusui , žmonės jo išvengti bando ir pačiais keisčiausiais būdais....

Kaip atskirti, ar jums COVID-19, erkinis encefalitas ar sezoninė alergija? (47)

Atšilus orams ir prasidėjus žydėjimo metui, ne vienas žmogus pajuto prasidėjusią sezoninę...

Top naujienos

Keliaujančių kontrolė šventinį savaitgalį: pasitikės žmonėmis, bet informaciją tikrins (34)

Visą šventinį savaitgalį, nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 val., bus ribojamas...

Gydytoja apie košmariškas pirmąsias koronaviruso plitimo Lietuvoje savaites: koridoriai pilni karščiuojančių, dirbo paromis (58)

Per koronaviruso plitimo Lietuvoje laiką, mūsų šalyje, balandžio 9 dienos duomenimis, patvirtinti...

10-ies minučių pokalbis trims draugams kainavo po 250 eurų: pažeidė karantino reikalavimus (31)

Socialiniuose tinkluose pradėjo plisti įrašas, jog 3 draugai iš Kauno buvo nubausti policijos, už...

Palangos verslininkas prognozuoja rekordinę vasarą: žmonės bijos atostogauti užsienyje, todėl važiuos ilsėtis pas mus (183)

Užkandžiais ir gėrimais visame Lietuvos pajūryje prekiaujantis Laurynas Rimavičius prognozuoja,...

Tame pačiame skyriuje kaip ir Johnsonas gydytas vyras: iš mano kaklo kyšojo dešimt vamzdelių (5)

Nuo laiko, kai Dave‘as Huntas gulėjo toje pačioje ligoninėje ir tame pačiame intensyvios...

Įrašas apie medikų elgesį su gimdyvėmis sukėlė pasipiktinimų bangą: atsaką metė ir medicinos įstaigos, ir žinomi žmonės verslininkas atsiprašė

Verslininkas Liudvikas Andriulis , kurio žmona laukiasi vaikelio, vakar savo socialinėje paskyroje...

Originalus planas: įsigijo į skolas įklimpusią bendrovę ir pakvietė „aukoti medikams“ (2)

Padėkite medikams. Toks šūkis plinta pastarąsias kovos su koronaviruso savaites. Gaminti kaukes,...

Pasakė, kokių priemonių Velykų savaitgalį imsis Vilnius: tikrieji mastai paaiškės tik pirmadienio vakarą (91)

Šios Velykos bus kitokios – Vyriausybė trečiadienį apsisprendė šventinio savaitgalio metu...

Paskelbti naujausi koronavirusu užsikrėtusiųjų maršrutai: lankėsi parduotuvėse, dirbo ligoninėje, skrido lėktuvais (11)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ( NVSC ) paskelbė ir atnaujino užsikrėtusiųjų...

Nemiga kankina dažną lietuvį: štai kokias baisias pasekmes gali turėti iš pažiūros nekaltas sutrikimas (4)

Vargu, ar esame sutikę žmogų, kuris bent kartą gyvenime nėra patyręs nemigos , dažnai nubudęs...

|Maža didelių žinių kaina