Politikė į klinikas nuvyko šį pirmadienį ir prašė būti priimta, nes teigė, kad buvo užsiregistravusi būtent šiai dienai. Tačiau, anot politikės, jau ne pirmą kartą ją registruojant šiame centre buvo padaryta klaida.

Savo ruožtu gydymo įstaigos vadovas Vytautas Kasiulevičius tvirtina, kad Seimo narė supainiojo datas, nes pas savo šeimos gydytoją registravosi praėjusiam penktadieniui. V. Kasiulevičius BNS tvirtino, kad ji nesutiko būti priimta budinčios gydytojos rezidentės ir, politikei reikalaujant, ją vis tiek apžiūrėjo tuo metu pacientų neturėjusi skyriaus vedėja.

A. Kublienė teigia, jog kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją ir prašo įvertinti situaciją, kilusią po jos apsilankymo Santaros klinikose.

„Viešoje erdvėje pasklido tikrovės neatitinkanti informacija apie mano apsilankymą Santaros klinikų Šeimos medicinos centre. Nors telefonu dar ketvirtadienį, kovo 8 dieną, apie 14 val. buvau užregistruota priėmimui kovo 12 dienai, 11 val. 30 minučių. Tačiau atvykusi pas gydytoją ir, pralaukusi daugiau nei vieną valandą, ėmiau aiškintis, kodėl esu nepriimama. Paaiškėjo, kad Santaros klinikų registratūros darbuotojai padarė klaidą ir užregistravo mane kovo 9 dienai“, – nurodo parlamentarė.

Asta Kubilienė

Pasak jos, toks priėmimo laikas „nelogiškas medicininiu požiūriu“, nes jai skirtas gydymo kursas medikamentais turėjo baigtis tik savaitgalį.

„Kadangi tai jau buvo trečia panaši registratūros darbo klaida per pastaruosius metus mano asmeninėje praktikoje, kreipiausi į klinikų administraciją ir paprašiau imtis priemonių, kad tokios situacijos nepasikartotų“, – sakė A. Kubilienė.

Šeimos medicinos centro vadovas V. Kasiulevičius BNS pasakojo kiek kitokią situaciją. Pasak jo, klaidą padarė būtent parlamentarė.

„Ji skambino į registratūrą, buvo užregistruota kovo 9 dienai, 11 val. 30 minučių, bet ji sumaišė ir atvyko tuo pačiu laiku kovo 12 dieną, – tikino jis. – Tikrai klaidos negali būti, nes laikas tas pats, tik diena kita. Tuo laiku, pirmadienį iš ryto, jos gydytoja nedirbo, ji dirbo po pietų. Todėl ji tikrai akivaizdžiai sumaišė datas. Galbūt klaida ne piktybinė, bet Seimo narė turėtų pripažinti tą klaidą“, – tikino jis.

Pasak V. Kasiulevičiaus, išsiaiškinta, kad A. Kubilienė nesutiko su pasiūlymu, kad ją priimtų budinti gydytoja rezidentė, todėl nuėjo aiškintis nesusipratimo į aukštesnę administraciją, t.y. kreipėsi į Santaros klinikų direktoriaus pavaduotoją medicinai ir slaugai Danguolę Jankauskienę, kuri, anot jo, „atvyko kartu su paciente aiškintis situacijos dėl užsiregistravimo“. Tuomet situaciją pavesta išspręsti skyriaus vedėjai, gydytojai Linai Vencevičienei. Gydytoja neturėjo kitų pacientų ir A. Kubilienę pakonsultavo.

Jis sako medikų darbe jokių pažeidimų neįžvelgiantis.

„Pažeidimų jokių nebuvo, galima buvo viską geranoriškai, manau, išspręsti. Galbūt problema iškilo dėl to, kad Seimo narė nuėjo į administraciją pasiaiškinti situacijos. Matau problemą, kad buvo galima sulaukti ir gauti kito gydytojo konsultaciją (...). Galėčiau pasakyti, kad idealiu atveju Seimo nariai galėtų jaustis, kaip ir visi pacientai ir laiktis tvarkos, kuri yra nustatyta“, – tikino jis.

V. Kasiulevičius taip pat tvirtino išsiaiškinęs, kad gydymo medikamentais kursas parlamentarei buvo paskirtas pirmadienį ir baigėsi penktadienį, būtent centre registruoto vizito dieną.

Papildyta DELFI:

Ketvirtadienį vakariniame Seimo posėdyje pasisakiusi Aušra Maldeikienė informavo kolegas, kad jaunieji medikai ir Medikų sąjūdis pradės viešinti jų duomenis, jeigu šie ir toliau nesilaikysite jokių padorumo normų.

Po tokių žodžių Seime kilo sambrūzdis.

„Galite dabar šaukti, kiek tik norite – tai, ką aš dabar kalbu, bus platinama visiems medikams. Konstatuoju faktą – mūsų su jumis darbas yra padaryti, kad šios šalies medicininė sistema būtų lygi ir sveika, visiems vienoda", – sakė A. Maldeikienė.

Aušra Maldeikienė

Pernai rugsėjo 8 ir 17 dienomis A. Maldeikienė siuntė užklausas SAM, Santaros Klinikoms bei A. Kubilienei.

„Užklausa siunčiau kaip žmonėms, kurie yra atsakingi už tai, kad mes biudžeto pinigus skirstytumėme taip, kad visi gyventojai turėtų vienodas prieigas prie medicininių paslaugų. Tačiau, man atrodo, kad kai kurie žmonės turi tokį keistą supratimą apie moralę. Pavyzdžiui, Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė neskiria etikos ir procedūrų, vakarykštė patirtis rodo, kad bet koks sudėtingesnis moralinis sprendinys daugumai Seimo salėje sėdinčių žmonių ir tų atsakymų, kurių aš jau turiu apie 60 įvairiais klausimais, rodo, kad žmonės tiesiog gyvena kosmose“, – sakė A. Maldeikienė.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (119)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės