aA
Iš televizoriaus ekranų, spaudos ir interneto rėkiančios antraštės apie kenksmingus mūsų maiste vartojamus priedus, ne vienam vis dar valgančiam piliečiui sukėlė galvos skausmą ar įspraudė į kampą. Koks maistas anksčiau laiko nenuvarys mūsų į kapus ar nepakvies į „svečius“ vėžio? Ar ekologiški maisto produktai bus mūsų išsigelbėjimas ar tik brangesnė dozė tų pačių kenkmingų maisto priedų?
© Corbis/Scanpix

Truputis teorijos

Garsieji konservantai yra tik vienas iš maisto priedų šeimos narių. Be jo, į šią mus gasdinančią kategoriją taip pat įtraukiami saldikliai, antioksidantai, dažikliai, stabilizatoriai, emulsikliai, tirštikliai, aromato ir skonio stiprikliai ir kt. Šios natūralios ar sintetinės cheminės medžiagos dedamos į maisto produktus siekiant išlaikyti, susilpninti ar sustiprinti tam tikras maisto produkto savybes, ar pridėti papildomų.

Kiekvienoje šalyje maisto produktuose leidžiamų naudoti maisto priedų sąrašas skiriasi. Mūsų šalyje yra vartojami tik tie maisto priedai, kurie yra leidžiami Europos sąjungos.

Kiek mes atlaikysime?

Vidaus lygų gydytoja, homeopatė, natūropatė Beatričė Karkliauskienė, kuri visą gyvenimą domėjosi natūraliąja medicina, „Mano Vilniui“ liūdnai patvirtino, kad maisto priedų žala mūsų organizmui ne išgalvota, o yra labai reali ir pavojinga: „Mūsų organizmas visiems E, kurie yra brukami į maisto produktus, yra absoliučiai neprisitaikęs. Tai yra viena didžiausių problemų, nes atsiranda natūrali atranka – kiek mes atlaikysime“.

Pašnekovė prisimena laikus, kai tarybinės dešrelės buvo pilkos ir neišvaizdžios, bet jose buvo 95 proc. mėsos, o dabar yra tokių gaminių, kuriuose mėsos yra vos 4 proc., tačiau „mėsa“ atrodo viliojančiai rausva ir sultinga. „Tai, ką jūs matote parduotuvėje yra salietros koncentratas, – paaiškina gydytoja. – Nitratai organizme virsta nitritais, nitritai virta nitrozaminais, o jie yra vėžio sukelėjai.“

Homeopatė prisimena jaunystės laikais netikėjusi kalbomis, kad ateityje vėžio diagnozė bus dažnesnė nei gripo. Tačiau dabar šią diagnozę kasdieną išgirsta kelios dešimtys mūsų tautiečių.

Margarinas neapsaugo nuo padidėjusio cholesterolio

„Mano Vilniaus“ pašnekovė taip pat prisimena, kad rinkoje atsiradus margarinui, buvo teigiama, kad jame nėra cholesterolio ir dėl to jie, esą, saugūs. Tačiau šiuolaikiniai tyrimai rodo, kad padidėjusio cholesterolio du trečdaliai priežasčių slypi ne maiste, o gyvenimo būde. „Galite maitintis idealiai, bet jei jūsų gyvenimas yra pilnas stresų, turėsite tikrai aukštą cholesterolio kiekį“, – perspėja natūralią mediciną propaguojanti gydytoja.

Pasak jos, margarinas yra augalinis aliejus, kuris cheminiu būdu hidrinamas, kad įgautų tirštą, minkštą, gerai tepamą konsistenciją. Tyrimai įrodė, kad šių hidrintų riebalų organizmas neatpažįsta ir nesugeba perdirbti ir dėl to riebalėja kepenys. „Įsivaizduokite namus, kurie yra užkišti nereikalingais daiktais. Ar jūs galite juose normaliai gyventi, ar galite rasti vietą visiems? Tas pats ir su kepenimis“, – nenudžiugina biologinės medicinos kabineto gydytoja.

Mononatrio glutomatas gali prišaukti silpnaprotystę

„O dabar pakalbėkime apie visų teisingai keikiamą skonio ir kvapo stipriklį mononatrio glutomatą. Taip, jis iš tikrųjų suteikia gerą skonį ir aromatą net sugedusiam maistui“, – maisto priedo „stebuklus“ aiškino gydytoja B. Karkliauskienė. Pasak jos, paėmus gabalą pašvinkusios mėsos, gerai ją išplovus ir išmirkius mononatrio glutomate bei salietroje, mėsa įgaus gražią rausvą spalvą ir atrodys šviežia.

Pašnekovė sako, kad mononatrio glutomatas ne tik atvedė amerikeičius į nutukimo ir cukrinio diabeto epidemiją, bet ir yra vienas iš Alzheimerio ligos faktorių. „Jei šį maisto priedą vartojame ne saikingais kiekiais, jis iki 30 proc. užslopina sotumo jausmą – mes valgote, bet nepasisotinate. Taip pat, mononatrio glutomatas yra natūralus kasos žalotojas. Jis ne tik perkraunama ją didesniu maisto kiekiu, bet kasa yra priversta gaminti daugiau insulino“, – apie maisto produktuose slypintį organizmo žalotoją pasakojo B. Karkliauskienė.

Ar mus išgelbės ekologiški produktai?

Vis garsiau kalbant apie maisto produktuose slypinčius pavojingus priedus, lietuviai, kartu su visu pasauliu, gręžiasi į ekologišką produkciją parduodančius gamintojus. Tačiau dažnam kyla klausimas, ar tai tik gudrios prekybininkų pinklės ar vienintelis išsigelbėjimas, norintiems sveikai ir ilgai gyventi. „Visuose jau paruoštuose mėsos ir žuvies produktuose rasite mononatrio glutomato, tačiau ekologiškos krautuvėlės kryžiumi gulasi, kad jų produktuose jis nebuvo naudotas. Belieka pasitikėti jais ir mūsų valstybinėmis tarnybomis, kad jos mūsų vartojamą maistą tikrai sąžiningai tikrina“, – pokalbį baigė gydytoja-homeopatė B. Karkliauskienė.

Keletas naudingų patarimų:

· Prieš valgį išgerkite karštos arbatos puodelį ar stiklinę vandens. Mažiau suvalgysite.
· Jei jūsų organizmui trūksta jodo, vartokite juoduodą druską, bet ją barstykite jau ant paruošto maisto, antraip jodas tiesiog išgaruos.
· Valgykite kuo daugiau neapdoroto, t.y., žalio maisto.
· Vietoje citrinos rūgšties vartokite citrinų sultis.
· Plaukite prioduktus, kuriuos perkate. Net ir džiovintus vaisius.
· Kaip galima daugiau maisto produktų užsiauginkite patys.
· Jei yra galimybė, kepkite duoną namuose.
· Nepabijokite šiek tiek kirmėlių apgraužtų daržovių. Kas iš tų gražių auksinių daržovių, jei net kirmėlės jų bijo?
· Visada į parduotuvę eikite pavalgę ir su sąrašu produktų, kurių jums reikia. Pirkite tai, ko jums reikia, o ne tai, kas yra parduotuvėje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Ar jumyse tūno parazitai: specialistai įvardijo, kam gresia didesnė tikimybė užsikrėsti ir koks gydymo būdas pražūtingas (33)

Naršydami internete aptinkame ne tik vertingos informacijos, bet ir tikrovės neatitinkančių...

Padėtis virsta nekontroliuojama: kasmet dėl antibiotikų miršta dešimtys tūkstančių pasveikti turėjusių žmonių (74)

Kiekvienais metais Europoje miršta 33 tūkstančiai žmonių dėl bakterinių infekcijų, kurių...

Buvusio narkomano išpažintis: vartoti pradėjo labai anksti (3)

Vladislavas – vienas iš tų, kuris labai anksti pradėjo vartoti narkotikus . Jo nuopuolio...

Prieš naują maitinimo strategiją mokyklose ir darželiuose – eksperimentas: ką vaikams teko valgyti? (115)

Sveikatos apsaugos ministerija pirmą kartą inicijavo tokį eksperimentą: pagal specialistės...

Tarptautinė nerūkymo diena: ką daryti, kad sumažėtų rūkančiųjų

Šiandien – tarptautinė nerūkymo diena. Svečiuose – Nacionalinio vėžio instituto ekspertai,...

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (418)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (195)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (189)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Skvernelio reitingus gali sudeginti ne tik kova su kainomis (205)

Kainos – maisto, šildymo, komunalinių paslaugų – yra pirmo svarbumo reikalas Lietuvos...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (57)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (107)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Turistų spąstai Barselonoje – kosminės eilės ir kišenvagiai nuo šios vietos neatbaido (9)

Jei Barselona būtų draugė, tai būtų draugelka , kuriai nesigėdyčiau 4 valandą ryto...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (25)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Karjeros pergalė: Zverevas emocingai triumfavo finaliniame ATP turnyre (13)

Londone (Didžioji Britanija) pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono turnyre...