Pasak ministro A. Verygos, sraigtasparnių svarba gelbstint gyvybes – neabejotina, tačiau turi būti sukurta saugi infrastruktūra. Todėl būtina sudaryti sąlygas, kad šalia didžiųjų ligoninių atsirastų sraigtasparnių nusileidimo aikštelės.

„Tai ypač svarbu, nes tokių situacijų, kai, gelbstint gyvybę, svarbi kiekviena sekundė, pasitaiko nemažai. Juo labiau, kad sraigtasparniai būtini ne tik gabenant sudėtingų, sunkios būklės ligonius, bet ir transplantacijai reikalingus organus. Tai valstybės svarbos reikalas, todėl negalime palikti sprendimų paieškos tik ligoninėms, būtinas ir valstybės indėlis“, – sako ministras A. Veryga.

Ministro teigimu, turtingos šalys gali sau leisti ne tik įrengti sraigtasparnių nusileidimo aikšteles prie daugumos ligoninių, bet ir įsigyti tik sveikatos sistemoje naudojamus sraigtasparnius. Lietuvos sveikatos sistemai, matyt, būtų tikslinga glaudžiau kooperuotis, tai iki šiol sėkmingai daroma.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas sako, kad išsprendus techninius ir finansavimo klausimus pasieniečių sraigtasparniai galėtų aktyviau dalyvauti teikiant medicininę pagalbą.

„Svarbu pastebėti, kad pasieniečių sraigtasparniai dabar leidžiasi tam nepritaikytose vietose. Taip rizikuojama ir įgulos, ir aplinkinių saugumu. Išsprendus šį klausimą, taip pat finansavimo klausimus, pasieniečiai tikrai galėtų aktyviau dalyvauti teikiant pagalbą sunkiems ligoniams. Donorų organai jau ir dabar esant reikalui gabenami sraigtasparniais“,- tikina E. Misiūnas.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narės Astos Kubilienės teigimu, šiuo metu išnaudojama tik dalis sraigtasparnių panaudojimo galimybių. „Valstybė galėtų turėti didesnės naudos. Sraigtasparniais galėtų būti ne tik gabenami pacientai ar donorų organai, jie galėtų būti panaudojami ekstremalių situacijų, karo atvejais, kitose veiklos srityse. Būtina šias galimybes plėsti, tam klausimui suburti darbo grupę“, – teigia A. Kubilienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)