Jis buvo energingas, darbingas ir motyvuotas specialistas, kiekvieną dieną stebinęs vis naujais rezultatyvumo rekordais. Taip pat kiekvieną mielą rytą jis pradėdavo didžiuliu puodu kavos. Per pietus išgerdavo antrą tokį patį. Dažniausiai apie 16 valandą ateidavo eilė ir trečiajai dozei, skelbia time.com.

Kai vietos kavinės darbuotojai žino tavo vardą ir neprašyti paruošia norimos kavos – priežastis susimąstyti. Tačiau D. Kerpenas nemanė turįs problemą. Kodėl? Jis uždirbo daug pinigų ir atlikdavo visas jam skirtas net ir sunkiausias užduotis.

Situacija prieš metus pasikeitė kardinaliai. Atsirado daug naujos veiklos, šeima. Kiekvieną dieną susidoroti su naujais iššūkiais jam padėdavusi ta pati ištikima bičiulė – kava. Kartais vakare tekdavo išgerti ir ketvirtą puodą – kaip kitaip išlikti darbingam iki 2 valandos nakties? Vos po keturių valandų laukdavo pirmasis naujos dienos puodelis.

Iš šono atrodė, kas reikalai klostėsi puikiai, tačiau, kaip ir bet kurios kitos priklausomybės atveju, skaudžių padarinių ilgai laukti nereikėjo. D. Kerpenas priaugo nemažai antsvorio. Taipo irzlus ir nervingas, nuolat kankino nerimas. Gyvenime ėmė trūkti pusiausvyros – išgėręs kavos, pasijusdavo geriau, tačiau, kofeino poveikiui dingus, apimdavo depresija, nuovargis. Gyvenimas iki kito puodelio prilygo egzistavimui.

Vyras jautėsi nelaimingas, pradėjo savęs nekęsti. Galiausiai kreipėsi į Morrisono sveikatos centro specialistus, kurie jam ir padėjo atsisakyti kavos (ją jaunas vyras pakeitė žaliąja arbata). Be to, jis pradėjo sportuoti ir sveikiau maitintis. Vyrui pavyko atsikratyti beveik 23 kilogramų, jis pasijuto kaip niekada gerai. Keista tai, kad ir be kavos jam pavyko išsaugoti darbingumą – net ir vėlyvais vakarais. 

D. Kerpenas teigia, kad dauguma jo pažįstamų geria kavą. Tačiau, prieš tiesdami ranką prie dar vieno puodelio, susimąstykite: yra svarbių priežasčių, kodėl jos derėtų atsisakyti:

1) Kofeinas stimuliuoja streso hormonus, todėl gali varginti neįprastas nerimas, dirglumas, nemiga, įtampa.

2) Kofeinas gali sukelti depresiją ir dėmesio sutrikimus – tampa sunkiau sukaupti dėmesį.

3) Per didelis kofeino kiekis sukelia nemigą ir nuovargį, žmogus visą dieną jaučiasi pervargęs, todėl mažėja darbingumas.

4) Kofeinas iš organizmo šalina skysčius. Kavoje esančios rūgštys dirgina skrandį ir trukdo virškinimui.

5) Kofeinas siejamas su jautrumu insulinui. Jis trukdo organizmui tinkamai reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

6) Kofeinas skatina adrenalino gamybą. Taip, adrenalinas ir jo poveikis labai reikalingas tuo atveju, jeigu jus persekioja lokys, tačiau to visai nereikia atrašinėjant į paprasčiausią elektroninį laišką.

7) Priklausomybė kavai – brangus malonumas. Per savaitę D. Kerpenas kavai išleisdavo 50 dolerių (136 Lt). Atsisakęs kavos, per metus jis sutaupo po 2500 dolerių (6794 Lt).

„Niekada nesijaučiau taip gerai. Labai džiaugiuosi atsisakęs kavos. Nepaisant to, labai dažnai su žmonėmis „einu kavos“. Skirtumas tas, kad geriu vandenį arba žaliąją arbatą. Dar niekada nebuvau toks darbingas, galiu dirbti ligi išnaktų“, - teigia kavos atsisakęs D. Kerpenas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (91)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės