Mirusio vyro artimieji skausmingą netekties akimirką priėmė kilnų sprendimą – paaukoti jo organus donorystei. Medikai nustatė, kad transplantacijai yra tinkami donoro kepenys ir inkstai.

Kepenys buvo transplantuotos 63 metų moteriai, kuri donoro laukė kiek daugiau nei metus. Tuo tarpu inkstai buvo transplantuoti 74 metų vyrui, savo donorinio organo laukusiam daugiau nei 14 mėnesių, ir 13 metų vaikui, laukusiam pusę metų.

Šiuo kilniu poelgiu mirusiojo artimieji padėjo išgelbėti trijų žmonių gyvybes, tarp jų ir 13 metų vaiko gyvybę. Tačiau potencialiai vienas žmogus po mirties savo organais ir audiniais gali padėti net septyniems žmonėms – jo organai ir audiniai gali išgelbėti gyvybę arba padėti kam nors grįžti į pilnavertį gyvenimą.

Donoru gali tapti kiekvienas

Šiuo metu jau daugiau nei 37 tūkst. žmonių turi donoro korteles ir taip yra išreiškę palaikymą organų donorystei.

Lietuvoje organų transplantacijos laukia 279 recipientai. Pasitaiko, kad kai kurie savo donorinio organo sulaukia po kelių dienų, kai kurie laukia mėnesius ar metus, o kai kuriems, deja, savojo donoro sulaukti nepavyksta.

Lietuvoje kiekvienas pilnametis Lietuvos pilietis gali išreikšti palaikymą organų donorystei. Tai padaryti galima užpildžius prašymą gauti donoro kortelę internetu – ntb.lt svetainėje, taip pat visose gydymo įstaigose ir „Eurovaistinės“ vaistinėse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)