Trenerio P. Ratkevičiaus pastebėjimu, šiais laikais žmonės vis prasčiau miega dėl patiriamo streso, o sportas – vienas pagrindinių dalykų, padedančių pagerinti miego būklę, paankstinti miego norėjimą ir geriau išsimiegoti. Specialisto patirtis rodo – pradėjus sportuoti, miegas žymiai pagerėja, o kai geriau išsimiegama, atsiranda noras daugiau judėti ir sveikiau maitintis.

Sportas teigiamai veikia ir nuotaiką. Treneris paminėjo įdomų faktą: „Žmonės, kurie nesportuodavo ir daugelį sprendimų gyvenime priimdavo emociniu pagrindu, pradėję sportuoti, jau po kelių mėnesių pastebėjo, kad šaltas protas ima viršų ir apskritai daugelio pasirinkimų gyvenime atveju protas tapo gerokai racionalesnis.“

Vyras sporto salėje

Šiais laikais neturime valandos, kad galėtume nuo visko atsitraukti – arba esame darbe, arba naršome telefone, arba leidžiame laiką su šeima. Sportuodamas treneris tiek sau taiko taisyklę, tiek rekomenduoja kitiems – valandą atsitraukti nuo darbų, nežiūrėti į telefoną ir susitelkti į sportą. „Ta valanda yra aukso vertės“, visų pirma todėl, kad suteikia galimybę atsipalaiduoti, – tada sportuojant ne tik gražėja kūnas, bet ir stipriai pagerėja emocinė būklė.

Norint būti sveikam, P. Ratkevičiaus teigimu, pakanka sportuoti du kartus per savaitę po 45 minutes ir nueiti per dieną nuo 7 iki 10 tūkst. žingsnių. Norinčius labai greitų rezultatų jis įspėjo nepersistengti – pradžioje užsidegus ir suskatus vaikščioti į sporto salę penkis kartus per savaitę, galima labai greitai pervargti.

Važiavimas dviračiu, ėjimas, pratimai

„Negalėčiau pasakyti, kad visais atvejais sportas yra gerai, – tęsė treneris. – Kartais gal geriau nueiti į pirtį. Kita vertus, iš savo patirties galiu pasakyti – jei mane aplanko kokios nors mintys ar būna niūresnė diena, – nors šiaip esu pozityvus žmogus, bet visiems tokių dienų pasitaiko, – sportas iš karto išvaiko [niūrias mintis].“ Tiems, kam sunku prisiversti sportuoti, jis rekomendavo tiesiog apsiauti sportinius batelius ir eiti pasivaikščioti, pasivažinėti su dviračiu ar atlikti kokių nors pratimų. Nemėgstantiems eiti į sporto salę ir kilnoti svarmenų jis rekomendavo žaisti tinklinį ar pan., nes svarbiausia – judėti.

Treneris teigė mėgstantis pasiūlyti lengvą meditaciją ar tiesiog atsipalaidavimo pratimų ir pastebintis, kad žmonės tai atranda ir ima suvokti pusiausvyros naudą – kad svarbu ne tik treniruotas kūnas, bet ir gera emocinė būklė.

Ne mažiau svarbi sudedamoji dalis – mityba. Tikėtina, kad sportuojant kūnas pradės tvirtėti, žmogus turės daugiau energijos, bet jei nebus kalorijų deficito, svoris nemažės. Apskritai sportas, mityba, sąmoningumas ir miegas, P. Ratkevičiaus įsitikinimu, yra „pamatas, nuo ko žmonės turėtų pradėti.

Visą LNK reportažą žiūrėkite čia: