Vaistas nuo įvairių ligų

Imbieras liaudies medicinoje naudojamas skrandžio sutrikimams gydyti, pykinimui šalinti, virškinimui gerinti. Tyrimai parodė, kad imbieras gali padėti nėščiosioms suvaldyti pykinimo simptomus. Vis dėlto kai kurie ekspertai nurodo, kad per didelės dozės imbiero gali padidinti persileidimo riziką, todėl besilaukiant imbierą vartoti reikėtų tik pasitarus su gydytoju.

Imbieras gali padėti sumažinti osteoartrito, reumatoidinio artrito simptomus, raumenų ir sąnarių, galvos skausmus. Kai kurie liaudies medicinos specialistai nurodo, kad šis augalas mažina cukraus kiekį kraujyje, cholesterolio kiekį, skystina kraują, yra puiki prevencinė priemonė nuo Alzheimerio ligos, o kompresai su imbierų sultimis šalina patinimus.

Nustatyta, kad jeigu imbieras naudojamas retai ir mažomis dozėmis, jis neturi jokio šalutinio poveikio, tačiau jeigu imbieras naudojamas ilgesnį laikotarpį kasdien daugiau nei po 5 g, gali pasireikšti šalutinis efektas.

Vartokite saikingai

Štai keletas požymių, kurie atsiranda, jei imbiero vartojate per daug: odos bėrimai, pilvo pūtimas, pilvo skausmai, rėmuo, dujų kaupimasis, sutrikęs virškinimas, burnos gleivinės sudirgimas,sutrikęs kraujo krešumas, labai žemas kraujo spaudimas, viduriavimas, pykinimas.

Imbiero geriau nevartoti, jeigu sergate tulžies akmenlige, trombocitopenija (kraujo krešumo sutrikimas). Imbiero taip pat nerekomenduojama vartoti, jeigu ruošiatės operacijai. Medicinos žurnale „Der Anaesthesist“ (2007) nurodyta, kad imbieras sukelia kraujavimo riziką. Po operacijos bent dvi savaites negalima vartoti nei šviežio imbiero, nei imbierų arbatos.

Reaguoja su kitais vaistais

Imbieras netinkamai reaguoja su kai kuriais vaistais, pavyzdžiui, aspirinu, antikoaguliantais, barbitūratais, beta adrenoblokatoriais, insulino preparatais taip pat vaistais, skirtais trombocitopenijai ar diabetui gydyti. Anot „MedlinePlus“, nacionalinio Amerikos medicinos portalo, imbieras gali sąveikauti ir su daugeliu kitų vaistų tokių kaip antacidai, vaistai, neutralizuojantys skrandžio sulčių rūgštingumą, nes imbieras veikia priešingai – stimuliuoja skrandžio rūgšties gamybą. Imbieras taip pat gali paveikti vaistų nuo širdies, antihistamininių, antialerginių vaistų, vaistų, skirtų vėžiui gydyti poveikį.

Svarbu ir tai, kad imbieras sąveikauja su žolelėmis ir kitais augalais, kurie skatina kraujo takumą ir mažiną krešumą. Tai gvazdikėliai, česnakas, ginkmedis, ženšenis, ciberžolė. Kartu su minėtais augalais vartojant imbierą, dvigubai padidėja kraujavimo rizika.

Jeigu nevartojate jokių medikamentų ir nesergate minėtomis ligomis, vartojamas saikingai, imbieras gali veikti teigiamai. Optimalu vienu kartu suvartoti nuo 250 mg iki 1 gramo džiovinto imbiero. Jei tai šviežia imbiero šaknis – ne daugiau kaip 4 gramus suaugusiems ir 2 gramus vaikams nuo 2 iki 6 metų. Besilaukiančioms moterims nevartoti arba vartoti iki 1 gramo šviežios imbiero šaknies.

Imbierą vartoti rekomenduojama ne kasdien, o jeigu susidūrėte su šalutiniais poveikiais ar nesate tikri dėl galimos sąveikos su vartotais medikamentais, visada geriausia pasitarti su savo gydytoju ar vaistininku.