„Vos tik patyrus traumą, Prancūzijoje medikai atliko stuburo fiksaciją ir operaciją, kurios metu pažeistas slankstelis įtvirtintas implantais, – prisimena mergina. – Bet aš nebegalėjau vaikščioti ir judėjau tik neįgaliojo vežimėlio pagalba.“

Grįžusi į Lietuvą, pacientė atvyko į Kauno klinikų Kulautuvos reabilitacijos ligoninę. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Jurgita Kriaučiūnienė sako, kad įvertinus pacientės būklę, pastebėtas kojų paralyžius, surandėjimas kelių ir čiurnų sąnariuose.

„Patyrus tokias traumas, reikalingiausia procedūra – kineziterapija, todėl Gintarei ji taikoma tiek salėje, tiek vandenyje. Taip pat atliekamos ir kitos procedūros, sustiprinančios kineziterapijos poveikį“, – pasakoja J. Kriaučiūnienė.

Ji priduria, kad parinktos procedūros padeda išlaikyti raumenų tonusą, surandėjimų profilaktiką ir gerina kraujotaką.

Kulautuvos reabilitacijos ligoninė

„Prabėgus metams nuo procedūrų taikymo pradžios, pacientės būklė ir savarankiškumas gerėjo. Iš pradžių mergina pradėjo vaikščioti su vaikštyne, vėliau – su alkūniniais ramentais, – aiškina gydytoja. – Reikšmingai sustiprėjo jėga kojų raumenyse.“

Šiuo metu Gintarė jaučiasi gerai, džiaugiasi pasiektais ir vis dar siekiamais rezultatais.

„Pastebiu, kad pasikeitė mano vaikščiojimas. Pagaliau galiu eiti ramentų pagalba, o tai – mano ir gydytojų ilgai siektas rezultatas, – šypsosi ji. – Norisi padėkoti visam ligoninės personalui už pagalbą ir už tai, kad čia visada norisi grįžti.“

Merginos istorija – sėkmės pavyzdys kitiems pacientams.

„Aš visada ją pateikiu kaip pavyzdį tiems, kuriems trūksta motyvacijos. Visa gijimo eiga priklauso nuo paties žmogaus ir jo noro pasveikti“, – pažymi J. Kriaučiūnienė.

Kulautuvos reabilitacijos ligoninė yra vienas moderniausių reabilitacijos centrų, akredituotas teikti stacionarines ir ambulatorines I ir II lygio paslaugas pacientams, sergantiems kraujotakos ir nervų sistemų ligomis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos