Kremo kiekį matuokite pagal pirštus

Tepantis priemones su SPF apsauga gali kilti klausimas, kokio iš tikrųjų kiekio pakanka ir kada apsaugos naudojama per mažai. Dažnai tokių klausimų iš pacientų sulaukianti vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidžia – tai išmatuoti galima paprasčiausiai su dviem pirštais.

„Dažnai įsigiję priemones su SPF apsauga, esame linkę jas taupyti ir plonai tepti tik saulėtą dieną išėjus į lauką. Tačiau yra labai svarbu naudoti pakankamą apsaugos priemonės kiekį. Galima girdėti skirtingų paaiškinimų, kiek jos tepti veido ir kaklo sritims – pavyzdžiui, 1,2 ml arba ketvirtadalis arbatinio šaukštelio. O pats paprasčiausias būdas – matuoti kremo kiekį dviem viduriniuoju ir rodomuoju pirštais. Po liniją užtepkite ant šių pirštų – nuo delno pradžios iki piršto galiuko. Visą šį kiekį vienu kartu sutepkite ant veido ir kaklo odos“, – pasakoja vaistininkė J. Aleknienė.

Jovita Aleknienė

Debesys jūsų odos nuo saulės neapsaugos

Odos apsaugos naudojimas tik saulėtą vasaros dieną. Tai viena dažniausiai pasitaikančių klaidų, kalbant apie apsauginių priemonių nuo saulės naudojimą. Todėl vaistininkė J. Aleknienė tikina: odą privalu saugoti visus metus.

„Jeigu saulė nešviečia, yra debesuota ar vyrauja permainingi orai, tai nereiškia, kad jūsų oda yra saugi. Iš tikrųjų UV spinduliai netgi žiemą ar apniukusią dieną niekur nedingsta – jie mūsų odai yra tokie pat pavojingi kaip ir saulėtą vasaros popietę. Dėl šios priežasties visada vertėtų šalia savęs turėti apsauginį kremą nuo saulės ir jį nuolatos sąžiningai naudoti – t. y. ne vien einant į paplūdimį, bet ir keliaujant į darbą arba išėjus pasivaikščioti į miestą“, – sako J. Aleknienė.

Vaistininkė išskiria ir kitą klaidingą požiūrį, atgrasantį nuo priemonių su SPF apsauga. Tai manymas, kad naudojant jas organizmas nepasisavina vitamino D. Visgi tai neturi jokios įtakos: apsaugos kremai neužkerta kelio vitamino D gamybai.

Apsauga pradeda veikti ne iš karto

Vaistininkė primena: priemonės su SPF apsauga pradeda veikti ne iš karto. Todėl rekomenduojama jas pasitepti bent 30 minučių prieš išeinant į lauką.

Kremai nuo saulės

„Turbūt dažnas iš mūsų turime įprotį pirmiau paplūdimyje pasitiesti rankšluostį nei užsitepti apsauginį kremą nuo saulės. Visgi teisingiausia būtų apsaugine priemone pasirūpinti dar būnant namuose. Taip galėsite iš karto džiaugtis saulės voniomis, dailiu įdegimu bei svarbiausia – apsaugoti savo odą nuo skausmingų nudegimų ir ilgalaikių pasekmių“, – teigia vaistininkė.

Nemokama SPF apsauga – vaistinėse

Savo odą saugoti nuo ultravioletinių saulės spindulių yra svarbu kiekvieną dieną, todėl vasarą grožio ir kurortinėse tinklo vaistinėse visi galės nemokamai pasinaudoti SPF apsauga nuo saulės. SPF losjono dozatoriai jau laukia gyventojų grožio produktus parduodančiose vaistinėse Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Druskininkuose, Alytuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Kėdainiuose, Raseiniuose, Klaipėdoje bei visose vaistinėse Nidoje ir Palangoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės