– Sakote, kad vyrai sensta sunkiai ir skausmingai. Kada iš tiesų jie pradeda senti?

– Kaip būtų gaila, nuo 30 metų vyriško hormono testosterono vyrų organizme kasmet sumažėja po 1 proc. Taigi prasideda vyrų andropauzė – moteriškos menopauzės atitikmuo. Maždaug nuo 40-ties atsiranda ryškesnių pakitimų – iš tiesų sumažėja lytinis pajėgumas. Vyrai pradeda galvoti, kad dėl to kalta jų nuolatinė partnerė, kuri, bėgant metams, pasidarė ne tokia patraukli, ir įsivaizduoja, kad pradėję santykius su jaunomis merginomis atsigautų. Todėl ima dairytis į jaunesnes manydami, kad jiems reikia stipresnio seksualinio dirgiklio. Ne veltui sakoma: žilė galvon, velnias uodegon. Tačiau dažnai tuo laiku atsiranda ir įvairių organinių pakitimų – vystosi aterosklerozė, atsiranda kraujagyslių nepakankamumas ir pirmiausiai pakenkiamos smulkiosios kraujagyslės. Lytinių organų kraujagyslės kaip tik yra labai siauros – 1-1,5 mm. Tokiam vyrui reikia ne naujos partnerės, o medicininės pagalbos. Kai atstatomas testosterono kiekis ar praplečiamos kraujagyslės, vyras atgauna jėgas, pasidaro aktyvesnis, susitvarko seksualiniai santykiai ir jam nieko daugiau ieškoti nebereikia.

Beje, jei susilpnėjo vyriškio seksualinės galios, jau reikia laukti infarkto arba insulto. Mat širdies kraujagyslės 5 kartus storesnės už varpos, todėl jeigu vyras nesigydys, o gyvens kaip gyvenęs, po penkerių metų jį gali pakirsti infarktas, nes užaks ir prie širdies esanti kraujagyslė, po 10 metų – insulto, nes smegenis maitinančios kraujagyslės už varpos storesnės 10 kartų. Žinoma, tai labai abstraktūs paskaičiavimai. Vis dėlto kai susilpnėja lytinė potencija, tai pirmas skambutis, kad yra problemų su kraujotaka.

– Esate sakęs, kad vyrams duotas baigtinis kartų, kiek jie gali mylėtis, skaičius. Kaip tai aiškinama mediciniškai?

– Turbūt girdėjote, kad balerinas į pensiją išleidžia labai jaunas, nes jos, intensyviai šokdamos, sutrina savo sąnarius. Mat sąnariai apskaičiuoti tam tikram judesių skaičiui. Tas pats ir su varpa, kuri taip pat apskaičiuota tam tikram judesių skaičiui – pavargsta nervai, prostata, pagaliau susidėvi kaip ir kiekvienas dalykas pats varpos audinys. Skaičiuojama, kad vyras per savo gyvenimą gali mylėtis nuo 7 iki 12 tūkst. Tik gaila, kad prie jos nėra skaitliuko ir iš anksto negalima pasakyti, kam atiteks 7, o kam – 12 tūkst. kartų. Tiesa, dabar yra priemonių sekso funkciją pratęsti.

Šiaip ar taip kada bus pasiekta natūrali maksimali riba, galima pasiskaičiuoti. Yra tokia vestuvinė lietuvių liaudies daina: nei daug, nei mažai, per savaitę trys kartai, o per ištisus metus – šimtą keturis kartus. Toks yra normalus vidutinis seksualinių santykių dažnis. Tačiau pas mane ateina jauni, 20 metų bernai ir prašo išrašyti viagros. Klausiu – kam. Esą anksčiau man išeidavo penkis kartus per naktį, o dabar – tik tris. Kai neįtikinu, kad tai normalu, išrašau, bet perspėju: „Kai išnaudosi savo išteklius, būsi kaip Kazanova. Sulaukęs 40-ties tik guosi mergaites susisodinęs, daugiau nieko nepajėgsi“.

– Įvairių tyrimų rezultatai rodo, kad lytiniai santykiai teigiamai veikia organizmą. O ar gali būti sekso per daug?

– Nuo pertekliaus atsiranda nuovargis, kadangi seksas pareikalauja daug energijos. Paskaičiuota, kad vidutinio intensyvumo seksas sudegina tiek kalorijų, kiek jų biuro darbuotojas sudegina per visą dieną. Tačiau reikia pripažinti, kad kiekvienas žmogus turi savo dažnumo ritmą. Yra vyrų ir moterų, kuriems sekso reikia kiekvieną dieną. Juk jeigu mūsų skrandis perpildytas, mes jaučiamės blogai. Jeigu pilna šlapimo pūslė, taip pat blogai jaučiamės. Tas pats su prostata. Kai ji pilna sekreto, ją būtina ištuštinti. Jauniems vyrams sekreto susirenka ypač greitai – per parą ar dvi paras. Ir jie ima jausti diskomfortą nuo šio pilnumo jausmo, todėl kabinėjasi prie merginų ir ieško, su kuria galėtų sekreto atsikratyti.

– O jeigu tai jauna šeima ir vienas iš partnerių išvyksta?

– Lieka masturbacija. Jeigu vyras to nedaro, naktį turi poliucijas, kai erotinių sapnų metu savaime išsilieja sperma. Ne mažiau svarbi masturbacija ir moterims – pažiūrėkite, kiek sekso žaisliukų joms prikurta ir visi jie išperkami. Moters organizme taip pat yra eilė liaukų, kurios prisipildo ir „prašosi“ ištuštinamos.

– O kaip vienišos moterys, kurios teigia, kad joms nereikia sekso?

– Greičiausiai jų organizmas prisitaiko. Liaukos išskiria sekretą ir išsituština kitais būdais. Pagaliau vienišoms moterims sunkiau gyventi, jos turi didesnį krūvį, greičiausiai daugiau patiria streso, turi daugiau pareigų. Visi šie rūpesčiai seksualinę sferą prislopina. Vyrams ją prislopinti gerokai sunkiau nei moterims, galiausiai juos tada kamuoja poliucijos, kurių nepatiria moterys.

– Ar tiesa, kad 40-metės moterys seksualiai aktyviausios?

– Vyrų lytinė potencija didesnė jaunesniame amžiuje ir jau paaiškinau – kodėl. Moterys apie 40-45-tus metus, kai baigiasi baimė pastoti, seksualiniuose santykiuose atsipalaiduoja ir iš naujo pražysta. Joms nebereikia saugotis, nebereikia gerti kontraceptinių piliulių, o tai juk milžiniški hormonų kiekiai. Daugelis moterų jaučia įvairius jų pašalinius poveikius – skauda galvą, vystosi kraujagyslių patologijos. Baisiausia, kas yra sugalvota, tai kontraceptinės tabletės. Pagaliau nei jos, nei spiralės šimtu procentų negarantuoja apsaugos, pažiūrėkite, kiek būna netyčiukų. O jei moteris, naudojanti šiuolaikinę hormoninę kontracepciją, pagimdo netyčiuką berniuką, jis gauna tiek daug lytinių hormonų, kad gimsta su įvairiausiais lytiniais apsigimimais. Mergaitei jie tokio poveikio neturi.

– Dėl ko blogėja vyrų sperma?

– Iš dalies tai taip pat susiję su moteriškų hormonų pertekliumi aplinkoje. Daugelis maisto priedų (konservantai, skonio stiprikliai ir pan.), kurie dedami į šiuolaikinį maistą, savo cheminėmis formulėmis labai panašūs į estrogenus. Taigi vyrai nuodijami baisiausiais kiekiais estrogenų. Modifikuotuose produktuose labai daug fitoestrogenų. Dėl to ir blogėja vyrų sperma. Anksčiau pagal ES standartus normalioje vyro spermoje turėdavo būti ne mažiau 20 mln. spermatozoidų kubiniame centimetre. Dabar norma sumažinta iki 15 mln., nes praktiškai visi vyrai neatitiktų šio rodiklio. Anglijoje, Prancūzijoje 50 metų atliekami spermos kokybės tyrimai rodo tragiškas tendencijas. Lietuvoje tokių tyrimų neturime.

– Kaip moterų seksualinę sferą veikia menopauzė?

– Jei moteris patiria nemalonius simptomus, seksas jai nerūpi, bet iš tiesų daugybė moterų prisitaiko prie menopauzės ir nejaučia sunkumų. Tik bėda ta, kad šiandien menopauzė prasideda anksti. Buvo atvejis, kai vyras dirbo Norvegijoje, susitaupė krūvą pinigų, grįžęs į Lietuvą susirado 45 metų moterį, bet po kurio laiko atėjo pas mane, nes jie negali susilaukti vaikų. Paaiškėjo, kad jai prasidėjo menopauzė. Vyras negalėjo patikėti – juk jo moteris labai graži ir jauna. Taip, graži ir jauna, bet vaikų, deja, jau negalės turėti.

– Kaip vertinate homoseksualius santykius?

Kaip Lietuvos pilietis ir katalikas, aišku, aš „prieš“, bet kaip gydytojas ir ES pilietis, turiu pripažinti, kad turėsime šiuos žmones priimti, įteisinti jų santuokas ir leisti įsivaikinti vaikus. Tik dabar mums vis dar tai atrodo šiurpu. Priešinausi šiai tendencijai, kol pats nesusidūriau su žmonėmis, kurie pasikeitę lytį. Prisimenu moteriškę, kuri kreipėsi dėl tam tikros korekcijos. Tai buvo Tailande lytį pasikeitęs vyras. Ji buvo laiminga, kad turėjo lytinius santykius su vyru, kuris nesuprato, kad jos lytis pakeista dirbtinai. Ir mačiau Baltarusijoje subjaurotą moterį, siaubingai kenčiančią, bet neketinančią atsisakyti savo tikslo. Manote, kad kitose šalyse, taip pat katalikiškose, buvo labai lengva apsispręsit priimti įstatymus dėl homoseksualių santykių, lyties keitimo įteisinimo? Kuo greičiau apsispręsime, tuo mažiau bus nelaimingų žmonių, kurie vyks į užsienį, užuot tai darę Lietuvoje.

Iš medicininės pusės nenustatyta jokios neigiamos homoseksualių santykių įtakos žmogaus sveikatai, tik apie juos prikurta labai daug mitų. Lytiniu keliu plintančių ligų dėl šių santykių taip pat nenustatoma daugiau nei dėl heteroseksualių santykių.

Daugiau įdomių ir vertingų sveikatos, psichologijos naujienų – mūsų „Facebook“ paskyroje . Prisijunk ir apie viską sužinok pirmas!


Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (678)