Baltagūžiai kopūstai

Juose yra B grupės vitaminų, vitamino C, PP ir cholino, apsaugančio nuo sklerozės. Verdant kopūstus, naudingų medžiagų šiose daržovėse tik daugėja. Beje, ankstyvą pavasarį dietologai rekomenduoja bent kartą per savaitę virti raugintų kopūstų sriubą.

Raugintuose kopūstuose vitamino C kiekis padidėja tris kartus, o pieno rūgštis, susidaranti rūgimo metu, padeda organizmui lengviau pasisavinti baltymus. Raugintų kopūstų sriubą medikai pataria valgyti nuo jos paruošimo praėjus ne daugiau kaip pusantros valandos – priešingu atveju vitaminų nebeliks.

Varinis puodas

Morkos

Šiose šakninėse daržovėse yra gausybė naudingųjų medžiagų. Jos turi kalio, kalcio, geležies, jodo, fosforo, magnio, mangano, vitaminų E, B, D, C, fermentų, eterinių aliejų ir fiziologiškai aktyvių medžiagų – sterolių.

Anot dietologų, virtose morkose antioksidantų būna tris kartus daugiau negu šviežiose, o žmogui itin būtinas beta karotenas susidaro tik termiškai apdorojant šias daržoves.

Burokėliai

Šios daržovės garsėja didele B grupės vitaminų koncentracija ir cinku. Be to, šviežiuose burokėliuose yra vitaminų A, C ir PP, aminorūgščių, geležies, antocianinų ir flavonoidų. Verdant burokėlius, kai kurios iš šių medžiagų žūsta, tačiau likusios pasisavinamos kur kas geriau.

Česnakai

Švieži česnakai – puikus geležies ir vitamino C šaltinis. Veikiant aukštai temperatūrai šių medžiagų kiekis mažėja, tačiau padidėja alicino (medžiagos, turinčios baktericidinių savybių ir neleidžiančios formuotis trombams bei cholesterolio plokštelėms) koncentracija.

Česnakas