Pradėta taikyti dar 15 a. pab., akių vokų plastikos procedūra, vadinamoji blefaroplastika, pastaraisiais metais tapo viena populiariausių kūno plastikos procedūrų po nosies plastikos.

Anot Akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytojos mikrochirurgės Vilijos Danilevičienės, viršutinių vokų užkritimą lemia žmogaus genetika, aplinkos poveikis bei senėjimo procesai, kai organizme mažėjant kolageno ir elastano oda praranda elastingumą ir dėl gravitacijos pasmunka žemyn.

Vilija Danilevičienė

„Dažniausiai šie procesai prasideda apie 40-uosius gyvenimo metus ir su amžiumi progresuoja. Akių vokų plastikos operacija daugiau atliekama moterims nei vyrams. Jos labiau kreipia dėmesį į savo išvaizdą, nori ilgiau išlaikyti nepriekaištingas veido formas. Be to, atsiradus perteklinei odai, kyla keblumų naudojant makiažo priemones“, – pranešime žiniasklaidai teigia dr. V. Danilevičienė.

Procedūra galima beveik visiems

Blefaroplastika yra ilgalaikė operacija, kurios rezultatais pacientas gali džiaugtis daugelį metų, o atliekamų operacijų skaičius Lietuvoje nuolat auga.

„Gera žinia, kad nemalonius simptomus pašalinti ir akių vokų operaciją galima atlikti beveik visiems, tik reikėtų atsižvelgti į rūkymą, medikamentų vartojimą ir tokias sistemines ligas, kaip cukrinis diabetas, širdies, skydliaukės ligos, krešumo sistemos sutrikimai bei kt., galinčias daryti įtaką kraujavimui operacijos metu, pooperaciniu laikotarpiu, gijimo ir randėjimo procesams“, – tvirtina gydytoja.

Užkritusių viršutinių akių vokų operacija

Anot V. Danilevičienės, į gydytoją reikėtų kreiptis, kai pasireiškia ar pradeda varginti minėti simptomai arba netenkina kosmetinis vaizdas. Tokiu atveju pacientui atvykus į konsultaciją, akių ligų gydytojas įvertina, ar operacija jam bus tikslinga, visiškai saugi ir paskiria procedūros laiką.

„Akių vokų operacija yra neskausminga, atliekama vietine nejautra ir trunka iki valandos. Viršutinio voko raukšlėje daromas pjūvis, pašalinamas odos bei perteklinės riebalų sankaupos, o defektas užsiuvamas. Iškart po procedūros pacientas išleidžiamas į namus“, – tikslina chirurgė.

Gijimas trunka apie 2 savaites, per kurias sumažėja kraujosruvos, odos paburkimas ir pašalinami siūlai. Sugijus akių vokams, randelis, pasislėpęs voko raukšlėje, lieka beveik nematomas.

Svarbu nedelsti

Anot mikrochirurgės, operacijos metu pašalinta oda neatsinaujina, tačiau pati vokų pakėlimo procedūra nepanaikins juoko raukšlių ar pajuodusių paakių.

„Įprastai vokų operacija atliekama kartą gyvenime, bet dėl senėjimo procesų ar netinkamo gyvenimo būdo ilgainiui po truputį gali nusileisti kitos veido sritys, pvz., antakiai, kakta, paakiai, kas gali daryti įtaką ir akių išvaizdai“, – įspėja gydytoja.

Akių vokų pakėlimo operacija

Pašalinus perteklines vokų odos klostes ir pagerinus paciento matymą, išsprendžiamos akių dirginimo, uždegimų ar net galvos skausmo problemos, svarbiausia pacientui kreiptis laiku, kol sveikatos sutrikimai neįsisenėję.

„Kad išvengtume vokų užkritimo, svarbu riboti žalingus įpročius, stiprinti veido raumenis, vengti trinti vokus, įvesti tinkamą miego rutiną, naudoti kokybiškas makiažo bei veido priežiūros priemones – visa tai gali atitolinti simptomų pasireiškimą ar chirurginio gydymo poreikį“, – apibendrina V. Danilevičienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės