„Daug keliaudamas šią tendenciją pastebėjau pačiuose didžiausiuose pasaulio miestuose. Nuo Milano iki Tokijo – visame pasaulyje meno terapijos knygos yra išdėliotos matomiausiose knygynų vietose, o perkamumas viršija bet kokius leidėjų lūkesčius. Taip nusprendėme meno terapijos knygas pasiūlyti ir Lietuvos rinkai, jos akimirksniu tapo bestseleriais,“ – teigia vienos didžiausių Lietuvos leidyklų „Obuolys“ direktorius Paulius Virbickas

Škotijos iliustratorės Johannos Basford spalvinimo knyga „Paslaptingas sodas“ jau sumušė visus perkamumo rekordus – pasaulyje parduota daugiau nei 1,6 mln. šios knygos egzempliorių, o vienoje populiariausių internetinių parduotuvių „Amazon“ „Paslaptingas sodas“ nesitraukia iš perkamiausių knygų sąrašo. Dabar ši knyga išleista ir lietuvių kalba, taip pat ir jos tęsinys „Užburtas miškas“.   

Meno terapijos knygos suaugusiesiems yra vienas paprasčiausių ir kūrybiškiausių būdų išsivaduoti iš streso ir pagerinti gyvenimo kokybę. Spalvinimas nuramina migdolinę smegenų dalį (lot. amygdala), kuri kontroliuoja mūsų emocijas ir stresą, todėl jaučiamas atsipalaidavimas, pagerėja susikaupimas bei nuotaika, lavinami motoriniai įgūdžiai, vaizduotė, kūrybinis mąstymas, netgi įveikiama nemiga. Tai yra puikus būdas atsitraukti nuo technologijomis ir triukšmu perpildytos kasdienybės ir pabūti tik su savimi, skirti laiko tik sau. Pasak JAV psichologijos daktarės Cooper Lawrence, daugybė tyrimų rodo, kad spalvinimas yra vienas geriausių būdų įveikti nedidelius miego sutrikimus. Svarbiausia, kad tam nereikia jokio ypatingo pasiruošimo, įgūdžių, neteisingų atsakymų tiesiog nėra. Spalvinti ir džiaugtis rezultatais gali kiekvienas.

Detalūs, įmantrūs ir grafiški raštai jau spėjo užburti milijonus suaugusiųjų visame pasaulyje. „Dienos metu ne visuomet turime galimybę lavinti savo smegenų sritis, kurios yra atsakingos už kūrybiškumą. O tai daryti tikrai verta. Yra tyrimų, kurie įrodo reguliaraus tų smegenų sričių naudojimo įtaką kovojant su Alzheimerio liga“, – sako dr. C. Lawrence.

Dailės terapija leidžia išsivaduoti iš skausmingų patirčių, neigiamų emocijų, su kuriomis dažnam iš mūsų sunku susitvarkyti pačiam. Spalvinimo proceso metu žmogus pasineria į savo vidinį pasaulį, atsikrato nerimo, slogių minčių, patiria džiaugsmą ir nusiraminimą. 

Meno terapija patraukli tuo, kad nereikalauja jokių ypatingų įgūdžių ar sugebėjimų – tereikia spalvinimo priemonių ir šiek tiek laiko sau. Tik kelios minutės su knyga, ir streso kaip nebūta!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės