Vaistinės pastebi: įsibėgėjo kelionių sezonas

Prasidėjus vasaros kelionių sezonui vaistinėse sulaukiama kur kas daugiau pacientų, norinčių iš anksto pasiruošti galimiems sveikatos sušlubavimais, – pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė.

„Dažniausiai pacientai, besiruošiantys į užsienio kurortus, nori iš anksto pasirūpinti vaistiniais preparatais nuo virškinimo sutrikimų, peršalimų ir įvairių skausmų. Visgi, norint susirinkti tinkamiausią kelioninę vaistinėlę dažnai neišvengiama klaidų – pavyzdžiui, pamirštama pasirūpinti būtiniausiais preparatais, taip pat vaistinėlėje nugula ne visuomet tinkamai pasirinkti vaistai, o svarbiausia – dažnai pasikalbėjus su pacientu paaiškėja, kad jis nežinojo, jog vežantis į užsienį receptinius vaistus svarbu turėti ir tam tikrus dokumentus“, – pasakoja vaistininkė J. Aleknienė.

Virškinimo sutrikimai – dažniausia bėda

„Kelionėse galima lengvai pasigauti maisto toksines infekcijas, kai bakterijos ir jų toksinai su maistu arba vandeniu patenka į mūsų virškinamo sistemą. Todėl tokiais atvejais svarbu ne tik pasirūpinti vaistiniais preparatais nuo virškinimo problemų, bet ir prieš atostogas ir jų metu sąžiningai vartoti probiotikus ir fermentus, kurie padėtų palaikyti tinkamą žarnyno mikrobiotą ir galėtų kovoti su toksinais“, – pasakoja vaistininkė J. Aleknienė.

Jovita Aleknienė

Vaistininkė taip pat pataria iš anksto pasirūpinti elektrolitų ir gliukozės tirpalais, kurie apsinuodijus padės greičiau skaidytis toksinams.

Pasiruoškite įvairiems skausmams

„Kone kiekvieno skausmo malšinimui galima pritaikyti skirtingą vaistą. Normalu, kad ruošiantis kelionei nesinori lagamine paskirti daug vietos vien vaistams. Todėl išvykstant į keliones patariama su savimi turėti paracetamolio, kuris numalšins tiek galvos skausmus ir karščiavimą, tiek danties maudimą, ausų skausmus po skrydžio ar pirmų atostogų dienų nudegimus nuo saulės“, – pataria vaistininkė J. Aleknienė.

Ji priduria, kad kartais, ypač šiltesniuose kraštuose, galvos skausmas gali kilti būtent dėl spartesnės dehidratacijos, todėl tokiu atveju gali padėti elektrolitų tirpalai, palaikantys hidraciją organizme.

Atostogų pradžioje – perštinti gerklė

„Atostogų pradžią neretu atveju gali lydėti peršinti gerklė. Jos skausmą itin paprasta pasigauti kelionės metu nuo kondicionierių pučiamo oro, taip pat susidūrus su temperatūrų pokyčiais atvykus į karšto klimato šalis, kur patalpose vėsu, o lauke itin karšta. Tad jeigu jūsų gerklė jautresnė, iš anksto pasirūpinkite gerklės skausmą malšinančiomis pastilėmis“, – sako vaistininkė J. Aleknienė.

Receptiniams vaistams – dokumentas

Ruošiantis atostogauti svarbu nepamiršti pasiimti savo kasdien vartojimų gydytojo paskirtų receptinių vaistų lėtinėms ligoms ir migrenai gydyti, taip pat vartojamų antibiotikų ir kontraceptikų.

„Atsižvelgiant į kelionės trukmę, patariama iš anksto pasirūpinti reikiamu kiekiu gydytojo skiriamų receptinių vaistų, kad jų nepritrūktų kelionės metu. Tokiais atvejais turėkite su savimi vaistinio preparato recepto kopiją. Taip pat, vykdami į tolimus kraštus, pasirūpinkite recepto vertimu į anglų arba lotynų kalbą. Taip galėsite būti ramūs visos kelionės metu, o jeigu netyčia pamestumėte vaistus – su tokiu receptu bus paprasčiau kreiptis į kitos šalies vaistininkus“, – sako vaistininkė J. Aleknienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės