Sakoma, kad sloga – gydysi ją ar negydysi – praeis po septynių dienų, sako daktaras. Jis pasakoja, kad nosyje esančios gleivės – barjeras virusams. Nuo jų spalvos priklauso, kaip stipriai mums verta sunerimti, įspėja jis.

Kodėl sloguoju, nors neperšalau?

Laidoje viešėjęs Kauno klinikų ausų, nosies ir gerklės ligų gydytojas, otorinolaringologas – otochirurgas Giedrius Gylys sako, kad esant alergijai gleivės paprastai būna skaidrios. „Permatomos, tačiau vandeningos gleivės susijusios su amžiumi ir hormonų disbalansu, o gelsvai žalsvos – sufleruoja sinusitą“, - pasakoja G. Gilys. Jo teigimu, sunerimti vertėtų tada, kai permatomose gleivėse atsiranda kraujas – tai gali sufleruoti apie onkologinį susirgimą arba kvėpavimo takuose esantį svetimkūnį.

„Norėčiau mūsų žiūrovams priminti, kad išliktų dėmesingi ir neignoruotų nosies siunčiamų ženklų. Kaip supratote, sloga – ne visuomet toks nekaltas dalykas: yra didžiulis skirtumas tarp paprastos alerginės slogos ir rimto įsisenėjusio sinusito. o ką jau kalbėti apie onkologiją. Tačiau neišsigąskite. laiku suteikta pagalba užkerta kelią rimtoms ligoms“, – primena A. Unikauskas.

„Kuo sinusitas dar gali būti pavojingas. Kaktinio sinuso ertmę ir smegenis skiria labai plona pertvarėlė. Jei kaktinėje sinuso ertmėje yra pūlinis procesas, toje dalyje yra porų, per kurias užkratas gali patekti į smegenis ir sukelti smegenų uždegimą, – sako A. Unikauskas, jam pritaria ir gydytojas G. Gylys.

– Tokiu atveju jūs jau turite ne šiaip slogą ar sinusitą, tačiau jau ir smegenų uždegimą, o pasekmės gali būti labai liūdnos. Tai reiškia – jūs galite nebebūti toks žmogus, koks buvote prieš ligą.“

Gydytojas G. Gylys taip pat sako, kad sinusitas pavojingas ir tuo, jei infekcija išplinta į akiduobes, gresia net apakimas. „Tokie procesai vyksta greitai, todėl reikalinga skubi intervencija“, – sako otorinolaringologas–otochirurgas

Parengė Eimantė Juršėnaitė.

Visas pokalbis su G. Gyliu – laidos įraše.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės