Specialisto teigimu, reikia įvertinti, ar priklausote rizikos zonai, o tai padaryti galima užduodant sau kelis klausimus.

Galvos skausmas, galvos svaigimas, sutrikęs širdies ritmas (aritmija), prakaitavimas, mirgėjimas akyse – jei bent du iš šių simptomų jūs jaučiate nuolatos, jums yra padidėjusi insulto rizika“, – tikina A. Unikauskas.

Dar vienas labai svarbus dalykas – arterinis kraujo spaudimas. „Stebėkite kraujospūdį. Kai yra padidėjęs kraujo spaudimas, vidutiniškai sumažinus savo kraujo spaudimą per 5 padalas, insulto rizika sumažėja vos ne per pusę. Ar įsivaizduojate, kokią didžiulę reikšmę turi padidėjęs arterinis kraujo spaudimas?“ – teiraujasi LSMU profesorius.

Jo žodžiais, viršutinis kraujo spaudimas turi tilpti į ribas nuo 90 iki 139, o apatinis – nuo 60 iki 89.

Be abejo, svarbu ir tinkamai maitintis. Gydytojas pataria šešias dienas per savaitę laikytis griežtesnio mitybos plano, o vieną dieną – leisti sau viską, ko norisi. Taip organizmas atsipalaiduos, patirs gerų emocijų.

Kitas svarbus A. Unikausko patarimas: matuokite liemens apimtį. Gydytojas akcentuoja, jog svarbu, kad atsirastų įprotis ne tik svertis, bet ir matuoti liemens apimtį. Moters liemens apimtis turi būti ne didesnė nei 80 cm, vyrų – 94 cm. Vis dėlto, profesoriaus teigimu, tai turi priklausyti nuo ūgio: liemens apimtis neturi būti didesnė nei pusė jūsų ūgio.

„Padidėjusi liemens apimtis reiškia, kad turite pilvinį nutukimą, ir ant vidaus organų kaupiasi daug riebalų. Tai labai stipriai padidina insulto riziką“, – perspėja A. Unikauskas.

Plačiau apie tai, kaip išvengti insulto ir kaip atpažinti ankstyviausius jo požymius, – LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ reportaže.