Nuo 1 iki 20 proc. kiekvienos šalies populiacijos serga inkstų akmenlige, bet dažniau inkstų akmenlige sergama išsivysčiusiose šalyse. Kaip pasakoja gydytojas, akmenys inkstuose susidaryti gali, jeigu žmogus vartoja mažai skysčių, geria daug kavos, valgo daug baltymų turinčio maisto, pavyzdžiui, mėsos.

„Jeigu žmonės nepailsi, negydo infekcijų, tai irgi gali būti priežastis, dėl ko susidaro akmenys. Aišku, yra grupė žmonių, kurie, pavyzdžiui, turi inkstų ir šlapimo takų anomalijų – tai irgi sąlygoja ligą“, – aiškino medikas.

Pasak R. Jankovskio, pacientai dažniausiai į gydytojus kreipiasi, kai prasideda skausmai. Jie būna tokie stiprūs, kad net būna lyginami su gimdymo skausmais. Skauda nugarą, skausmas plinta į pilvo apačią, žmogus dažniau nori šlapintis. Pasitaiko ir kad pakyla temperatūra, pykina.

Plačiau – įraše.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)