Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad pirmadienį, liepos 5-ąją, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje registruotas potencialus organų donoras. Gavę artimųjų sutikimą paaukoti mirusiojo organus medikai po atliktų tyrimų konstatavo, kad transplantuoti tinkami donoro inkstai. Trečiadienį inkstai bus transplantuoti dviem jų laukusiems recipientams.

Inkstų donorystė

Dėl kilnaus artimųjų poelgio donoro inkstai smarkiai pagerins dviejų sunkiai sergančių recipientų gyvenimo kokybę. Abu jie – vyrai, vienam – 33-eji metai, tinkamų inkstų jam teko laukti 3 mėnesius, antrajam – 59-eri, jis donoro laukė 1,5 mėnesio.

Šiuo metu inkstų transplantacijos Lietuvoje laukia 117 žmonių. Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM atkreipia dėmesį, kad į inkstų laukiančių recipientų sąrašą galėtų būti įtraukta žymiai daugiau žmonių, tačiau ne visi, kuriems galėtų būti atlikta inkstų transplantacija, dėl jos kreipiasi. Sergantieji lėtinėmis inkstų ligomis ar jau dializuojami pacientai ir jų artimieji raginami pasidomėti šia galimybe.

Operacija

Inkstai Lietuvoje persodinami dviejuose transplantacijos centruose – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose. Šiuose centruose inkstų transplantacijos atliekamos iš mirusio ir iš gyvo donoro. Šiemet jau atliktos 42 mirusio donoro bei 5 gyvojo donoro inkstų transplantacijos.

Pareikšti sutikimą po mirties transplantacijai paaukoti organus ir audinius gali kiekvienas pilnametystės sulaukęs asmuo. Tai padaryti galima užpildžius sutikimą internetu https://ntb.lt, taip pat visose gydymo įstaigose ir „Eurovaistinės“ vaistinėse.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos