– Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa Lietuvoje veikia daugiau nei dešimtmetį. Kodėl nuspręsta ją peržiūrėti?

– Lietuva šiuo atžvilgiu yra unikali šalis, nes beveik niekur nėra tokios programos – tuo galime pasididžiuoti ir pasidžiaugti. Tačiau medicinos žinios gilėja, atsiranda naujų rizikos žymenų, naujų įrodymų. Kadangi programa rėmėsi tuo, kas buvo žinoma prieš dešimt metų, atėjo laikas ją peržiūrėti.

Be to, kasmet nubrėžiamos naujos Europos ir pasaulio prevencijos gairės, į ką svarbu atkreipti dėmesį, kokiais kriterijais vadovautis sprendžiant, kas yra ta didelė rizika, ir pan. Atnaujinus programą nuspręsta pradėti prevenciją anksčiau ir labiau orientuotis ne į tyrimų atlikimą, bet į rezultatus, į tai, ką gauname po tų tyrimų ir kas turėtų sekti po to.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)