Lietuvių dizainerių darbai nugulė vienoje vietoje

Šiemet 100-ąjį jubiliejų mininti ryškiausia Amerikos stiliaus ikona Iris Apfel nuolat kartoja, kad ekscentriška išore nesiekia šokiruoti kitų, nes visada puošiasi tik dėl savęs. „Kai rengiesi kitaip nei visi, mintys nepasiduoda bandos jausmui. Man visiškai nusišvilpt, ką mano kiti. Noras būti ryškiai yra užkoduotas mano DNR“, – juokauja I. Apfel. Ji yra gyvas įrodymas, kad saviraiška – tiesiausias kelias į sėkmę.

Lietuvių dizainerių darbai nugulė vienoje vietoje

„Shop-us.eu – ne sausas verslo planas, o tikėjimas lietuvių dizainerių potencialu ir siekis ugdyti individualaus stiliaus idėją. Labai svarbu palaikyti tuos, kurie ryžtasi kurti lėtąją madą, kai minties ir įgyvendinimo kokybė nusveria kiekybę, o juk tikrasis lobis – kokybė, ne kiekybė. Neretai nutinka ir taip, kad drabužis pripažinimo sulaukia po kelerių metų – dizainerių idėjos yra ateities projekcijos, kurioms visuomenė turi subręsti. Kokybiškas dizainas neturi galiojimo datos“, – apie internetinę platformą pasakoja festivalio „Mados infekcija“ įkūrėja, dizainerė Sandra Straukaitė.

Lietuvių dizainerių darbai nugulė vienoje vietoje

„Mados infekcijos“ platformoje bus galima įsigyti festivalyje dalyvaujančių dizainerių kūrinių, vienetinių ir retų drabužių tiesiai nuo podiumo ir iš archyvinių kolekcijų. Bėgant laikui autorių sąrašas ilgės, pasiūla didės, bet jau dabar čia galima apžiūrėti Akvilės Jančauskaitės, Vaidos Voraitės, „Upcycled by LT“ x Thomo Baros, Sandros Straukaitės, Mortos Nakaitės, Saimono Tartenio kūrinius.

Lietuvių dizainerių darbai nugulė vienoje vietoje

Tik šioje platformoje galima nusipirkti naujutėlaitę knygą „2020 > Mados infekcija < 1999“. 21-erių metų festivalio archyvas popieriuje – tai 1,7 kg mados ir 360 puslapių gero dizaino, įdomiausi kadrai nuo podiumo ir nematyti vaizdai iš užkulisių.

Lietuvių dizainerių darbai nugulė vienoje vietoje

S. Straukaitė įsitikinusi, kad teršti pasaulį prastais naujais daiktais šiandien – per didelė prabanga. Tad dizainerių drabužiais prekiaujanti platforma perima festivalio „Mados infekcija“ šūkį „Mes nekuriam šiukšlių“. Kiekvienas siuntinys bus supakuotas specialiame suyrančiame voke, išpakavus pirkinį nereikės sukti galvos dėl pakuotės rūšiavimo.

Lietuvių dizainerių darbai nugulė vienoje vietoje

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos