„Džiaugiuosi galimybe eksponuoti savo kūrinius kartu su 11 žymių Lietuvos juvelyrų, savo darbais išgarsėjusių ne tik mūsų šalyje, bet ir už jos ribų. Autoriniai juvelyrikos kūriniai turi žmogiškos šilumos, nes prie kiekvieno prisiliesta rankomis, tokie papuošalai greičiau prisijaukinami, ilgaamžiai ir tampantys šeimos relikvijomis“, – sako autorinės juvelyrikos namų „v2o“ įkūrėja, juvelyrė Viktorija Orkinė.

Pasak jos, renginiu norima pristatyti ne tik prekės ženklus, bet ir pačius kūrėjus, todėl lankytojai galės pamatyti vaizdo įrašus, supažindinančius juos su kiekvieno autoriaus asmenybe, įkvėpimo šaltiniais ir pasaulėžiūra.

Šalia galimybės pasimatuoti ir įsigyti išskirtinių juvelyrikos darbų, renginio organizatoriai pasiūlys juos paragauti desertų pavidalu, kuriuos specialiai šiam renginiui Liucinos Rimgailės desertinė „LiuPatty“ sukūrė atsižvelgdama į kiekvieno juvelyro asmenybę ir braižą.

Juvelyras Karolis Ro Černeckis, vienas renginio organizatorių, sako, kad tokią koncepciją pasirinko todėl, kad papuošalai, taip pat kaip ir desertai – gali būti saldūs, rūgštūs, aštrūs, švelnūs – kiekviename jų atsiskleidžia skirtingi skoniai.

„Mes nuolat džiaugiamės lietuvių autoriais, kurie noriai buriasi po mūsų prekybos centro stogu, taip skatindami lankytojus artimai susipažinti su mūsų šalies kūrėjų darbais. Šioje parodoje prekybos centro lankytojai turės galimybę ne tik įsigyti, bet ir gyvai susipažinti su ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje pripažinimą pelniusiais menininkais. Tikimės, kad unikali juvelyrikos ir skonių dermė pirkėjams suteiks naujų patirčių“, – teigia Birutė Kalanovaitė, prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ direktorė.

Renginyje bus eksponuojami didžiausią karjerą Jungtinėse Amerikos Valstijose padariusio Europos juvelyro Aleksandro Šepkaus darbai.

Stulbinančiai išgarsėjusio lietuvių autoriaus JAV, Manhetene, įkūrusio prekės ženklą „Alex Šepkus NY“ kurti papuošalai pardavinėjami beveik 150 Amerikos, Kanados, Puerto Riko, Kinijos ir kitų šalių meno galerijose. Savo darbuose preciziškas autorius siekia išskirtinės kokybės, tačiau jo stiliuje varijuoja žaismingumas.

Pats autorius pajuokauja, kad naktimis gali ramiai miegoti, mat dėl savo originalumo – nukopijuoti jo darbų praktiškai neįmanoma.

Visą savaitgalį vyksiančiame renginyje „Juvelyrikos skoniai“ lankytojai galės pasigrožėti unikaliais juvelyrikos dirbiniais bei susipažinti su jų autoriais – Aleksandru Šepkumi („Alex Šepkus NY“), Silvijumi Martinėliu („Martinėlis&Co“), Viktorija Orkine („v2o juvelyrikos namai“), Auste Arlauskaite („Auste jewellery“), Karoliu Černeckiu („Ro Jewellery“), Vaidu Sapragonu („Vaidas Sapragonas Royal Jewelry“), Mariumi Zakaru („Zakarti“), Giedre Duoble („57 edges“), Nauriu Našilėnu („Naurio juvelyrika“) bei Karoliu Gustu („Gustas Jewellery“), Tadu Deksniu, Tauru Blaževičiumi („Taurus Jewels“), rašoma pranešiime spaudai.

Renginys "Juvelyrikos skoniai"
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės