Šiemet „Mados infekcija“ vyksta simbolinėje vietoje – buvusiame „Lelijos“ pastatų komplekse, kuris po konversijos taps didžiausiu Europoje technologinių industrijų miesteliu „Tech Zity Vilnius“. Naujamiestis bunda ir keičiasi, o naujieji šeimininkai ilgamečius rajono simbolius jautriai prikelia naujam gyvenimui.

„Vis kita erdvė festivaliui kasmet suteikia ypatingą krūvį. Šįkart simboliškai užversime „Lelijos“ fabriko buvusio komplekso duris. Ten, kur kažkada prie konvejerio štampuotos uniformos, naujausias autorines kolekcijas demonstruos kūrybingiausieji – tie, kurie turi ką pasakyti ir vertina podiumą kaip galimybę.

Tai bus sąžiningas lietuviškos mados skerspjūvis. Manau, dizaineriui nepakanka išfotografuotus modelius eksponuoti internete. Įžvelgiu tendenciją, kad jaunimui daugiau ir nereikia – ambicijos greitai baigiasi. Bet nesistebiu, nes virtualus bendravimas daugeliui išugdė realybės fobiją, o gyvas parodymas reiškia tiesioginį bendravimą be filtro ir fotošopo. Tai – savotiška tiesos akimirka, kai negali pasirodyti geresnis, nei esi. Festivalis kainuoja daug pastangų ir žvėriško užsispyrimo. Bet būtina ir verta stengtis dėl tų kūrėjų, kurie suvokia podiumo kaip saviraiškos prasmę ir kainą“, – sakė festivalio idėjinė vadė ir dizainerė Sandra Straukaitė.

Į renginį penktadienio vakarą suplūdo būrys mados entuziastų. Tarp jų ir ne vienerius metus „Mados infekcijoje“ dalyvavusi dizainerė Ieva Daugirdaitė, į renginį atvykusi su dainininku Marijonu Mikutavičiumi.

Jubiliejinės, 25-tosios „Mados infekcijos“ svečiai +14 Jaunųjų spurtas XXV-ojoje „Mados infekcijoje“ bus pristatyta 10 kolekcijų. Konkurso „Injekcija“ naujokai – po pasaulį išsibarstę, jauni ir užsispyrę – podiumą šturmuos su ypatinga jėga.

Specialiai iš Kopenhagos atvyks Domantas Šmaižys. 2016-aisiais tapęs vienu iš konkurso „Injekcija“ nugalėtojų, bilietu dalyvauti „Mados infekcijoje“ pasinaudos tik šiemet. Itin meniškas tarpdisciplininis kūrėjas D. Šmaižys pristatys naujausią kolekciją, kurią po to demonstruos Kopenhagos mados savaitėje. Žiūrovai pamatys skulptūrišką ir spalviškai jautrią dizainerės iš Japonijos Ayana Horai kolekciją, kurią įkvėpė ilgesys mirusiai mamai.

Belgijoje gyvenantis ir kuriantis Povilas Gegevičius nagrinės lietuviškos tapatybės ypatumus. Valdemaros Jasulaitytės ir Marijos Petraitytės duetas toliau vystys futuristinės mados temą, o ekspresyvioji Karina Panina žada ne juokais sudrebinti Panerių gatvę. Netrūks jau pažįstamų veidų. Trečią kartą festivalyje dalyvaus ryškioji viešnia iš Latvijos – Laima Jurča, antrą kartą – kylantis talentas TOMMAZO iš Prancūzijos.

Iš Rygos atvyks Indra Komarova (Talented), save apibūdinanti kaip siūlių perfekcionistę, kuriai itin svarbu drabužiais moteriai suteikti vidinės jėgos ir pasitikėjimo savimi. Žiūrovai išvys dvi ištikimiausias festivalio senbuves: seniai matytos, bet publikos mylimos Dianos Paukštytės, ir Sandros Straukaitės kolekcijas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės